Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada -  Vere 2018  ,  6   dite, 

Lefkada 6 Dite

Vizitohen: Plazhet & ISHUJT , Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka . Kefalonia Qytetet: Lefkada , Parga , Janina

 

Data e Udhetimit: 03 , 10 , 17 , 24 Qershor 

- 159€  Pegasos 3* 

- 199€  Ionian Star 4* 

- 260€  Ionian Blue 5*

 

Data e udhetimit :   01 , 08 , 15 , 22 Korrik 

- 185€  Pegasos 3*  

- 229€  Ionian Star 4*  

- 370€ Ionian Blue 5*

 

Data e Udhetimit:   29 Korrik 

- 189€  Pegasos 3* 

- 235€  Ionian Star 4* 

- 470€  Ionian Blue 5*

 

Data e Udhetimit:    05 , 12 , 19 , 26 Gusht 

- 199€  Pegasos 3* 

- 239€  Ionian Star 4*  

- 550€  Ionian Blue 5*

 

Data e Udhetimit:   02  &  09 Shtator 

- 180€  Pegasos 3* 

- 235€  Ionian Star 4*  

- 370€  Ionian Blue 5*

Hotel Pegasos 3* ndodhet  ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://www.hotelpegasos.gr

► Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit afer clubeve te nates  dhe 3 shetitoreve me kryesore  dhe me te gjalleruara qe Lefkada  disponon .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://ionionstar.gr/

► Hotel Ionian Blue 5 * ndodhet gjithashtu ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> https://www.ionianblue.gr
Lefkada 6 Dite

Programi:

 

► DITA PARË

 

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes se dites se enjte(1 dite para nisjes ) . Ndalesa të vogla rrugës për në kufirin e Kakavise .

Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar.

 

► DITA DYTË

 

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 Euro per person  mbaron rreth ores 18:00  te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

 

► DITA TRETË

 

Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel.Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .

 

► DITA KATËRT

 

Pas mengjesit, nisemi per ne fshatin turistik Nidri .Opsionale  turi “3 Beaches “ qe realizohet  me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme . Per personat qe nuk duan te bejn kte shetitje mund te qendrojn te bejn plazh ne nje nga plazhet e fshatit Nidri qe do ti sugjeroj guida. Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel . Pas darkes qendrim I lire .

 

► DITA PESTË

 

Kohe e lire per plazh , ne menyren tuaj individuale . Nuk mungon sugjerimi I guides .

 

► DITA GJASHTË

 

Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 ne darke. Fundi I sherbimit tone .


Ne cmim perfshihet  159€ 

*Transporti me autobus komod

*Akomodimi 5 nete në hotelet perkates

*Mëngjesi dhe darka

*Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit

 

Ne cmim nuk perfshihet

*Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet

*Shëtitjet me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20 per person per secilen

*Party I darkes ne anije 10 euro (Hyrja + 1 pije falas )

*Hyrjet në monumente dhe muzeume

*Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem)

*Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*  dhe  4  euro ne  nate  doma   ne  hotele me 5*

 

Per Femijet 

• 0-3.99  vjeç  jane   falas.

• 4-11.99 vjeç, nese   femija  akomodohet ne  dhome me dy te  rritur , perfiton 50 % zbritje

• Mbi  12   vjeç  paguan si i rritur.

 

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 25 % ME PAK SE CMIMI PER DY PERSONA

►PER TRANSPORT INDIVIDUAL 15 EURO ZBRITJE NGA CMIMET E MESIPERME

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10 DITE PARA NISJES.

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

.
lefkada
.
 
Çmimet e dhomave
Lefkada  6 dite

►03 , 10 , 17 , 24 Qershor

  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

      Cmimi per  person  fillon nga                     
 € 159.00
 € 199.00
 € 260.00

Cmimet e dhomave 
                           Lefkada  6  dite
                 ► 01 , 08 , 15 , 22 Korrik 
  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

  Cmimi per person  fillon nga
 € 185.00
 € 229.00
 € 370.00
  Çmimet e  dhomave 
Lefkada  6 dite

29 Korrik

Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

 Çmimi per person fillon nga
  € 189.00
 € 235.00
 € 470.00
  Çmimet e  dhomave
Lefkada  6 dite

►05 , 12 , 19 , 26 Gusht

 Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

   Çmimi per person fillon nga
 € 199.00
 € 239.00
 € 550.00
  Çmimet e  dhomave
  Lefkada  6 dite

02  &  09 Shtator

  Tarifa
-  Pegasos 3* 

-  Ionian Star 4* 

-  Ionian Blue 5*

  Çmimi per person fillon nga
 € 189.00
 € 235.00
 € 370.00
.
.