Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada – Parga – Janine 6 Dite €239

Çmimet e meposhtme jane me transportin perfshire

Lefkada 6 Dite

==============

Vizitohen: Plazhet & ISHUJT , Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka . Kefalonia Qytetet: Lefkada , Parga , Janina


Data      Muaji      Specifikime


18   ,  25     Korrik  2021

Pegasos 3* - 239 Euro /

Tesoro 3*S  - 259 Euro /

Ionian Star 4* - 229 Euro/


01 ,  08 , 15 , 22   Gusht  2021

Pegasos 3* - 259 Euro /

Tesoro 3*S  - 279 Euro /

Ionian Star 4* - 259 Euro /


Lefkada 6 Dite
Lefkada – Parga – Janinë 6 Ditë €239
Plazhet & ISHUJT , Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka , Kefalonia.
Qytetet: Lefkada , Parga , Janina
 • 18 , 25 , Korrik
 • €239 Hotel Pegasos 3* /
 • €259 Hotel Tesoro 3*S /
 • €229 Hotel Ionian Star 4*/ .
 • 1 , 8 , 15 , 22 Gusht
 • €259 Hotel Pegasos 3* /
 • €279 Hotel Tesoro 3*S /
 • €259 Hotel Ionian Star 4* /.

 • Hotel Pegasos 3* ( Mengjes + darke )
 • Hotel Tesoro 3*S ( Mengjes + darke )
 • Hotel Ionian Star 4* ( Vetem me mengjes )
Programi:

► DITA PARË

►Nisja nga Tirana ne oren 24:00 te darkes (1 dite para nisjes ) .

Ndalesa të shkurta gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .


► DITA DYTË

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 Euro per person mbaron rreth ores 18:00 te pasdites .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

► DITA TRETË

Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel. ( Vajtja ne Kathisma kushton 10 euro per person dhe minimumi pjesmarrjes eshte 20 persona ).


► DITA KATËRT

Qendrim i lire per plazh ose opsionale turi “3 Beaches “ qe realizohet me anije ne 3 plazhet me kryesore te Lefkada , “Egremni , Porto Katsiki , Red Rocks “ dhe ndalohet pothuajse 2 ore ne cdo plazh . Kjo shetitje kushton 20 Euro dhe nuk eshte e detyrueshme por e keshillueshme .(ky udhetim eshte i realizueshem nga nje numer i konsiderueshem personash)
Pasdite rreth ores 18:00 kthehemi ne hotel . Konsumimi I darkes ne hotel .Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .


► DITA PESTË

Kohe e lire per plazh  ne menyren tuaj individuale .


► DITA GJASHTË

Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane ne darke rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .

►Info mbi hotelet :

Hotel Pegasos 3* ndodhet ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri, fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades.Hotel Pegasos ndodhet 15 metra larg nga vija bregdetare ne te cilen ndodhen edhe taverna , bare ,ristorante , supermarket etj .Ne hotel Pegasos 50% e dhomave jane me pamje nga deti , 25 % me pamje nga fusha & 25% me pamje nga kodra . WIFI – Free , Ajer I kondicionuar – Free .Klikoni linkun per foto mbi hotelin

— >> http://www.hotelpegasos.gr/


Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit, ne Lefkas City afer Lounge bareve , clubeve te nates dhe 3 shetitoreve me kryesore dhe me te gjalleruara qe Lefkada disponon si shetitorja e Marines , Pedonalja qe pershkon mes per mes gjith qendren e Lefkas City dhe shetitorja buze detit e cila ndan vijen bregdetare me baret e shumta . Hoteli disponon edhe pishine per te rritur dhe femije .Ne hotel Ionian Star 95% e dhomave ndodhen me pamje nga deti.WIFI – Free , Ajer I Kondicionuar – Free Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://ionionstar.gr/


Hotel Tesoro 3*S ndodhet gjithashtu ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Vetem 5 minuta ecje ne kemb mund te shkohet ne plazhet afer hotelit ose mund te shfrytezohet pishina si per te rritur ashtu edhe femije . Ne hotel Tesoro te gjitha dhomat jane me pamje nga deti.Wifi – Free , Ajer I Kondicionuar – Free Klikoni linkun per foto mbi hotelin

— >> http://hoteltesoro.gr/


Duhet te keni me vete :

-Cante shpine,Sandale  atlete ,  Shishe uji 1 Liter,rroba te pershtatshme per bore , rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

€239
Ne cmim perfshihet
 • *TRANSPORTI ME BUS/MINIBUS .
 • *AKOMODIMI 5 nete NE HOTEL ME SIPER
 • *Vaktet sipas hotelit te perzgjedhur
 • *PERDORIMI I PISHINES SE HOTELIT .(Per hotel Tesoro & Ionian Star )
 • *SHOQERUES SHQIPTAR GJATE UDHETIMIT .

 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet
 • *Shëtitjet me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20 per person per secilen
 • *Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )
 • *Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem)
 • *Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-1.99 VJEC JANË FALAS
  • 2-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 25 % ME PAK SE CMIMI PER DY PERSONA
  ►PER TRANSPORT INDIVIDUAL 15 EURO ZBRITJE NGA CMIMET E MESIPERME
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  .
  .
  .