Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada – Parga – Janine  ,   3 Dite nga  €99

Lefkada 3 Dite - Vizitohen:

=========================

Plazhet & ISHUJT ,

Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka . Kefalonia

Qytetet:

Lefkada , Parga , Janina

Hotelet dhe datat e udhetimit  si me poshte


 • ► 9 , 16 Korrik ,
 • €99 Hotel Pegasos 3* /
 • €109 Hotel Tesoro 3*S /
 • €99 Hotel Ionian Star 4* .
 • =========
 • ► 23 , 30 Korrik
 • €109 Hotel Pegasos 3* /
 • €119 Hotel Tesoro 3*S /
 • €105 Hotel Ionian Star 4* .
 • =========
 • ► 6 , 13 , 20 , 27 Gusht
 • €119 Hotel Pegasos 3* /
 • €125 Hotel Tesoro 3*S /
 • €110 Hotel Ionian Star 4* .
 • =========
 • ► 3 Shtator
 •  €99 Hotel Pegasos 3* /
 • €109 Hotel Tesoro 3*S /
 • €109 Hotel Ionian Star 4* .
Lefkada 3 Dite - €99
Lefkada – Parga – Janine 3 Dite €99
Qytetet: Preveza,Parga , Lefkada, Janina
 • 23 , 30 , Korrik
 • €109 Hotel Pegasos 3* /
 • €119 Hotel Tesoro 3*S /
 • €105 Hotel Ionian Star 4* .
 • 6 , 13 , 20 , 27 Gusht
 • €119 Hotel Pegasos 3* /
 • €125 Hotel Tesoro 3*S /
 • €110 Hotel Ionian Star 4* .
 • 3 Shtator
 • €99 Hotel Pegasos 3* /
 • €109 Hotel Tesoro 3*S /
 • €109 Hotel Ionian Star 4* .

 • Hotel Pegasos 3* ( Mengjes + darke )
 • Hotel Tesoro 3*S ( Mengjes + darke )
 • Hotel Ionian Star 4* ( Vetem me mengjes )
Programi:

►Dita e Pare:

►Nisja nga Tirana ne oren 24:00 te darkes (1 dite para nisjes ) ..

Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .

Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar

►Dita e Dyte:Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ….dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

►Dita e Trete:  Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës. Kthimi ne Tirane   ne darke . Fundi I sherbimit tone .

►INFORMACIONE RRETH HOTELEVE :

Hotel Pegasos 3* ndodhet ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri, fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades.Hotel Pegasos ndodhet 15 metra larg nga vija bregdetare ne te cilen ndodhen edhe taverna , bare ,ristorante , supermarket etj .Ne hotel Pegasos 50% e dhomave jane me pamje nga deti , 25 % me pamje nga fusha & 25% me pamje nga kodra . WIFI – Free , Ajer I kondicionuar – Free .Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://www.hotelpegasos.gr


Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit, ne Lefkas City afer Lounge bareve , clubeve te nates dhe 3 shetitoreve me kryesore dhe me te gjalleruara qe Lefkada disponon si shetitorja e Marines , Pedonalja qe pershkon mes per mes gjith qendren e Lefkas City dhe shetitorja buze detit e cila ndan vijen bregdetare me baret e shumta . Hoteli disponon edhe pishine per te rritur dhe femije .Ne hotel Ionian Star 95% e dhomave ndodhen me pamje nga deti.WIFI – Free , Ajer I Kondicionuar – Free .Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://ionionstar.gr/


Hotel Tesoro 3*S ndodhet gjithashtu ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Vetem 5 minuta ecje ne kemb mund te shkohet ne plazhet afer hotelit ose mund te shfrytezohet pishina si per te rritur ashtu edhe femije . Ne hotel Tesoro te gjitha dhomat jane me pamje nga deti.Wifi – Free , Ajer I Kondicionuar – Free .Klikoni linkun per foto mbi hotelin — >> http://hoteltesoro.gr/


Duhet te keni me vete :

-Cante shpine,Sandale  atlete ,  Shishe uji 1 Liter,rroba te pershtatshme per bore , rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,


€99
Ne cmim perfshihet
 • *Transporti me bus/minibus .
 • *Akomodimi Ne hotelet perkates
 • *MENGJESET & DARKAT .
 • *PERDORIMI I PISHINES SE HOTELIT .(Per hotel Tesoro & Ionian Star )
 • *Shoqerues Shqiptare gjate udhetimit .

 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *Shetitja me anije 20 Euro/person
 • *Drekat
 • *Parti i  darkes  ne anije 10 euro (hyrja +1 pije falas)
 • *Siguracioni i jetes ne udhetim ( i detyrueshem)
 • *Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-1.99 VJEC JANË FALAS
  • 2-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50  % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
  SHENIM
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 25 % ME PAK SE CMIMI PER DY PERSONA .

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 2-3 DITË PARA.

  .

  .
  .