top of page

Zakynthos , Allinclusive  -  Vere 2024

6 ditë 

Description

 

 • EARLY BOOKING:

 • DATAT E UDHETIMEVE:   

 •  

 • QERSHOR: 15-20

 • - HOTEL IKAROS 3* €319 /

 • HOTEL ALEXANDER 4* €369

 •  

 • ► QERSHOR:20-25, 25-30, 30-05 KORRIK.

 • - HOTEL IKAROS 3* €339 /

 • HOTEL ALEXANDER 4* €379

 •  

 • ► KORRIK: 5-10, 10-15, 15-20, 20-25, 25-30, 30 - 04 GUSHT

 • - HOTEL IKAROS 3* €389 /

 • HOTEL ALEXANDER 4* €439

 •  

 • ►GUSHT:  04-09, 09-14, 14-19, 19-24, 24-29, 29-03 SHTATOR.

 • - HOTEL IKAROS 3* €429 /

 • HOTEL ALEXANDER 4* 469.

 •  

 • ► SHTATOR: 3-8.

 • HOTEL IKAROS 3* €379 /

 • HOTEL ALEXANDER 4* €399

 •  

 • Nisja nga Tirana ne oren 23:00 ne darke nje dite para dates se nisjes.

 • PER REZERVIM VETEM TRANSPORT VAJTJE - ARDHJE - €75 ( PIKA E TAKIMIT ZANTE CITY & LAGANAS )

 •  

 • BILETA E TRAGETIT KYLLINI - ZAKYNTHOS - KYLLINI EXTRA €25.

 

Program

 • DITA E PARE

   

  ► Nisja nga Tirana ne 23:00 ne darke nje dite para dates se nisjes . 

  ► Nisja nga Durresi ne 23:25 ( Stacioni i Trenit dhe Plepat ).

  Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rreth drekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim. Pas konsumimit te darkes vizite ne qender te sheshit Solomos .

   

 • Dita e  2   -  NAVAGIO BEACH ( Shipwreck Beach ).

   

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit), Shpella Blu, Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsivili. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 35 euro per person. Kthimi ne hotel. Mbremje e lire.(Personat qe nuk kane deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit).

  NJOFTIM: Per plazhin Navagio momentalisht eshte i mbyllur nga policia detare dhe nuk lejohet zbarkimi ne plazh i njerezve ndalesa qe behet ne kete plazh eshte panoramike dhe vetem per foto deri ne nje njoftim te dyte per hapjen e plazhit, por Ndalesat e plazheve qe do te shfrytezohen nga anija do te komunikohen nga kapiteneria e anijes.

   

 • Dita e  3 - VASILIKIOS BEACH

   

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per plazh drejt zones Vasiliko, ku pervec plazhit do të keni mundsi te kryeni sporte te ndryshme ujore gjate qendrimit atje. Kohe e lire per plazh deri ne pasdite. Kthimi ne hotel . Pas darke shijojme jeten plot ngjyra qe Zakynthos ofron, sipas deshires ne Taverna, Clube.

   

 • Dita  e 4  - QENDRIM I LIRE

   

  Qendrim i lire. 

   

 • Dita  e  5   -  ISHULLI I BRESHKAVE CARRETA - CARRETA.

   

  Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tek anijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse tur rreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli i ishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejm edhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 20 euro per person. Kthimi ne hotel.  Pasdite e lire.

   

 • Dita e   6  -   ZAKYNTHOS - TIRANE.

   

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Kthimi per ne Tirane me ndalesa te shkurtra gjate rruges. Fundi I sherbimit tone. 

   

  ►Shenim: Personat qe nuk zgjedhin te kryejne udhetimet opsionale mund te shfrytezojne facilitetet e hotelit (pishine dhe plazhet afer tyre)

  ►Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

 • INFORMACIONE RRETH HOTELEVE

   

  Hotel Alexander The Great 4* 

  Hotel Alexander gjendet në qendër të Laganas, pranë bareve dhe restoranteve. Vendodhje ideale për personat që preferojnë pushime aktive gjithashtu dhe gjatë mbrëmjes. Plazhi më I afërt është vetëm 250 metra nga hoteli. Përfshin 185 dhoma, 1 ndërtesë, 3 kate, 3 ashensorë, recepsion 24h; restorant, kuzhinë greke, 2 bare: në holl dhe pranë pishinës; exchange, dyqan suveniresh, tarracë me pamje nga pishina, parkim makinash. Të gjitha dhomat kanë një TV, frigorifer, telefon, kutinë e sigurisë, peshqirët, ajrin e kondicionuar dhe një ballkon ose verandë.I sugjeruar per cifte.

  AJER I KONDICIONUAR – FREE
  WIFI – FREE

  Linku i hotelit: https://www.alexanderhtl.gr/

   

  Ikaros Hotel 3*

  Hoteli ideal buxhetor. Hotel Ikaros përfshin tre ndërtesa të ndara me 100 dhoma të dekoruara bukur të shpërndara në të gjithë ndërtesen. Të gjitha dhomat ofrojnë një tualet, ajër të kondicionuar, frigorifer. Hoteli ndodhet rreth 5 minuta ecje nga plazhi Laganas  dhe fare prane nga qendra e Laganas ku ndodhen baret, restorantet si edhe lokalet e nates. Pishina e madhe është e vendosur në qendër të hotelit dhe për të vegjlit ka edhe pishinë për fëmijë. Shezllonet dhe çadra falas për mysafirët janë gjithashtu në dispozicion. Dhoma rekreative ofron aktivitete duke përfshirë ping-pong dhe bilardo. Nderkohe, po aty gjendet dhe bari dhe restoranti I hotelit ku sherbehet koncepti All Inclusive. I sugjeruar per familjare dhe çifte.
  AJER I KONDICIONUAR – FREE
  WIFI – FREE 

  Linku i hotelit: http://www.ikaroshotel.gr/index.html

   

 • SHENIME

   

  POLITIKAT E FEMIJEVE.
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:

  1 FEMIJE NGA 0-2.99 VJEC - FALAS.

  FEMIJET NGA 3-11.99 VJEC 50% ZBRITJE. 


  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

   

  ► CMIMI I BILETES E TRAGETIT ( Kyllini - Zakynthos - Kyllini ) NE RAST SE NDRYSHON PER SHKAK TE RRITJES GLOBALE TE NAFTES DO TE PARAQITET NE KOHE REALE.


  ► REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EXTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

  -CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E  EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.

  -PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  -ORARI I NISJES 1 DITE PARA UDHETIMIT MUND TE NDRYSHOJE NE VARESI TE ORAREVE TE TRAGETIT KYLLINI - ZAKYNTHOS

  ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

   

 • ALL INCLUSIVE PROGRAM.

   

  HOTEL IKAROS

  MËNGJESI  07:30 - 09:30 Në Restorantin e Hotelit

  DREKA  13:00 - 15:00 Në Restorantin e Hotelit

  DARKA 19:00 - 21:00 Ne Restorantin e Hotelit

   

  PIJET - oraret: NGA ORA 12:00-21:00

  PIJE: çaj, kafe, qumësht

  PIJE FRESKUESE: Në zonën e pishinës: Cola, Limonadë, portokall, Lime,

  PIJET ALKOLIKE (12:00 -21:00 në Zonën e Barit të Hotelit): birrë, verë, uzo.

   

  HOTEL ALEXANDER THE GREAT

  MËNGJESI  08:00 - 10:00 Në Restorantin e Hotelit

  DREKA  12:30 - 14:30 Në Restorantin e Hotelit

  DARKA 19:30 - 21:30 Ne Restorantin e Hotelit

  SNACKS 10:30 - 12:00 DHE 15:00 - 17:00 Tost me proshutë dhe djathë, patate të skuqura, sanduiç me proshutë dhe djathë, hot dog dhe sallatë.

  PIJET: NGA ORA 10:00-23:00

  (10:00 -19:30 në Zonën e Barit të Pishinës (Afrodite) dhe 20:00 - 23:00 në Zonën e Hotelit)

  PIJET: çaj, kafe, çokollatë, qumësht

  PIJE FRESKUESE: Në zonën e pishinës: Cola, Limonadë, portokall, lime,  grejpfrut, lëng ananasi.

  PIJET ALKOLIKE : 10:00 -19:30 në zonën e barit të pishinës (Afrodite)

  20:00 - 23:00 në Zonën e Barit të Hotelit: birrë, verë, uzo, raki, xhin, vodka, rum, tekila.

  Dhe një përzgjedhje prej 5 koktejlesh ( Sex on the beach, Xcite special, Blue Lagoon, After Sex, Tequila Sunrise)

  Të gjitha pijet janë të markave kombëtare!

   

Te perfshira   ne  cmim   jane  :

 • Transporti me automjet komod

 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

 • Facilitetet sipas cdo hoteli

 • All inclusive ( mengjes+dreke+darke+pije )

 • Akomodimi 5 nete në hotelet perkates.

 • Wi-Fi Free

Nuk jane te perfshira ne cmim

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim

 • Shëtitjet me anije, sporte e ndryshme te ujit

 • Taksa lokale €3 per dhome/nata  hotel 3*

 • Taksa lokale €7 per dhome/nate hotel 4*

 • Taksa lokale €10 per dhome hotel 5*

 • KUJDES

 • Taksa Ambjentit Ditore për akomodim për një (1) natë (jo për për 1 person) në hotele në Greqi duke filluar nga 1 Janar 2024

  Akomodim midis muajve Mars - Tetor
  ▪     Apartament €1.50 apt/nata
  ▪     Hotel 1 & 2 €1.50 dhoma/nata
  ▪     Hotel 3* €3 dhoma/nata
  ▪     Hotel 4* €7 dhoma nata
  ▪     Hotel 5* €10 dhoma/nata

  Akomodim midis muajve Nëntor - Shkurt
  ▪     Apartament €0.50 apt/nata
  ▪     Hotel 1 & 2 €0.50 dhoma/nata
  ▪     Hotel 3* €1.50 dhoma/nata
  ▪     Hotel 4* €3 dhoma nata
  ▪     Hotel 5* €4 dhoma/nata

bottom of page