Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Udhetim ne  Napoli , Sorrento , Kapri -Itali , 4  dite 

Detajet e turit

Dita e Parë: Fluturimi nga Tirana për në Bari. Nisja në orën 11.15. Mbrritja në Bari në orën 12.15. Transferta për në Napoli. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Mbrritja në Napoli. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Mbrritja në Napoli. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Dytë: Mëngjesi në Hotel.Transferta për në port. Nisja me traget për në Ishullin Kapri. Shëtitje panoramike në Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Kthimi me traget në Sorrento. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Nisja për në Positano me fugona ose bus lokal (pagesa extra). Shëtitje në këmbë në Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. (Kujdes, Autobuzi nuk lejohet të zbresë në qendër. Nisja per ne Amalfi me anije ose bus lokal(opsionale pages extra). Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj. Vazhdohet Udhëtimi për në Salerno. Mbrritja në Salerno: shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Kështjella Arecchi, Katedralja Salernos, Kopshtet Minerva, Katedralja Salernos, Shëtitorja, etj. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Transferta për në Aeroportin e Barit. Fluturimi Bari - Tiranë. Nisja nga Bari në orën 18.20. Mbrritja në Tiranë në orën 19.15


Në pagesë përfshihen:
1. Fluturimi me avion Tiranë - Bari - Tiranë
1. Udhëtimi me traget  Sorrento - Kapri.
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në Hotel, 1 natë në Salerno, 1 natë në Sorrento dhe 1 natë në Napoli
4. Mëngjeset në Hotele.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
.
.
napoli-sorrento-kapri
.
 
Çmimet e dhomave
 »  Napoli Sorento Kapri
  4 Dite
 Tarifa
 Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
 01 Qershor  2023
  € 399.00
  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
 16 , 29 Qershor  - 4 dite
   € 369.00
  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
 14 Korrik - 4  dite
   € 399.00
  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
 27 Korrik - 4 dite
   € 449.00
  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
 03 , 10 Gusht  - 4  dite
   € 449.00
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
.
.