top of page

Programi  me   2  dite  qendrimi

dhe

Programi me  3 dite  qendrimi

====================

 

SARANDË, KSAMIL, GJIROKASTËR, SYRI I KALTER  -  2  DITE.

 

►PRILL:   27 - HOTEL NERTILI  €65 Mengjes + Darke.

►MAJ:  04, 11, 18 , 25  - HOTEL NERTILI  €69 Mengjes + Darke.

 

Program

 

 • 1  -  Dita e parë

   

  ► Nisja nga Tirana në orën 06:30.

  ► Nisja nga Durrësi në orën 07:00

  Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit historik te Gjirokastres ku do te vizitojme: Pazarin e Vjeter dhe Kalane e Gjirokastres. Ndalese gjate rruges per kafe. Nisemi per vizite ne Syrin e Kalter. ( PER TE SHKUAR TE SYRI I KALTER KA ECJE RRETH 1.5 KM NE KEMBE ) Akomodimi ne hotel. Pasdite shetitje ne pedonalen e qytetit.

 • 2   -Dita e dytë

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per ne BUTRINT. Vizite ne BUTRINT. Me pas dreke ne Ksamil.

  Pas konsumimit te drekes startojme udhetimin per ne kthim. Mberritje ne Tirane, Durres & Elbasan ne darke .

  Fundi i sherbimit tone.

  ►Sugjerohet të keni me vete:

  Çantë shpine, shishe uji 1 litër, rroba pambuku për ndërresa, fruta të thata, çokollatë

   

 • SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
  0 – 2.99 VJEC (FALAS)

  3– 11.99 (35 % DISCOUNT )

  12 VJEC DHE SIPER  – PAGESE E PLOTE
   

  ►CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  ►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

   

 

Perfshihen

 • Transporti me automjet komod

 • Mëngjesi dhe darka

 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

 • Akomodim në hotel

 • SHEZLLONET NE PLAZH(SIPAS DISPONUESHMERISE)

 

Nuk perfshihen

 • Biletat e hyrjes nëpër muze

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.

SARANDË - KSAMIL ,  3  DITE

 

DATAT E UDHETIMIT:

► MAJ: 10, 17, 24, 31 - €119

► QERSHOR: 7, 14, 16, 28 - €129

► Korrik: 05, 12, 19, 26 - €149

► Gusht: 02, 09, 23, 30 - €169

 

Program

 • DITA E PARE

   

  ► Nisja nga Tirana oren 06:00 .

  ► Nisja nga Durresi ne oren 06:30.

  Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes, Ndalese gjate rruges per kafe. Me pas do te bejme ndalese per vizite  ne qytetin  historit te Gjirokastres. Pas vizites ne Gjirokaster. Nisemi per vizite ne  Syrin e Kalter. ( Distanca nga trau deri te syri i Kalter eshte 2 km me kembe ) Pas vizites ne syrin e kalter vazhdojme udhetimin drejt qytetit te Sarandes. Akomodimi ne hotel.  Shfrytezimi i faciliteteve te hotelit. Pasdite e lire, Darka ne hotel. Pas darkes mbremja e lire.

   

 • DITA E DYTE

   

  Lundrim me Skaf ose Anije , Krorez – Kakome - Gremina - Plazhi Ushtarit - Gjiri Rrojdhes .

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf ose anije. Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes, Kakomes, Plazhin e Ushtarit dhe Gjirin e Rrojdhes. Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00. (Lundrim me anije e cila ka nje kosto prej 25 euro). Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 10 persona. Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande.  Konsumimi i darkes ne hotel.

  ( NE RASTE KUR NUK ESHTE E PERSHTATSHME TE LUNDROHET, NJOFTIMI BEHET NGA KAPITENERIA E PORTIT DHE PLAZHI DO TE BEHET PRANE HOTELEVE PERKATESE )

   

 • DITA E TRETE

   

  Ksamil  - Tirane 

  Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per ne Ksamil. Qendrim per plazh dhe konsumimin e drekes ne Ksamil.  Pasdreke startojm udhetimin per ne kthim. Mberritje ne Durres dhe Tirane,  ne darke.

  Fundi i sherbimit tone.

  Duhet te keni me vete :
  Veshje Sportive, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

  Sugjerim :
  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE.

   POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME..
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET).
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 7 DITE PARA NISJES .
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME

  ► CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE.
  PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

   

Te perfshira ne  cmim

 • Akomodimi në hotel me 4*

 • Transporti me automjet komod

 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

 • Shezllonat ne plazh per Hotel Nertilin.

 • Mengjesi dhe darka per hotel Nertili

Nuk jane te perfshira ne cmim

 • Hyrja në monumente dhe muzeume.

 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet

 • Lundrimi me anije 25 euro

 • Bileta e hyrjes ne Syrin e Kalter - 50 LEKE/PERSON

bottom of page