top of page

S A R A J E V E

3 dite

 

Vizitohen : MOSTAR - SARAJEVE - MEDJUGORE - UJEVARA KRAVICA

 

 • *HOTEL HOLLYWOOD 4* 149 euro/personi HB ( PISHINE OLIMPIKE ).

 • MBREMJE FESTIVE ME MUZIKE LIVE.
   

 • Nisje  me:
 • 17 Maj

  Program

►Dita e pare:

-Nisja nga Tirana ne oren 05:00 .

Kryerja e procedurave kufitare. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq. Me pas nisemi drejt Mostarit  ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit (e vetmja ne bote). Pas perfundimit te vizites ne Mostar. Nisja per ne Sarajeve. Akomodimi dhe darka ne Hotel.

►Dita e dyte:

Konsumimi i Mengjesit. Fillojme vizitat ne oborrin dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves. ( pagese extra 1 euro). Nisemi per vizitat ne Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes. Ne marreveshje me grupin mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT. Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit. Kthimi ne hotel dhe shfrytezimi i ambienteve te hotelit. ( pishina olimpike e mbyllur banja turke xhakuzi etj. )

Mbremje festive me muzike gjate konsumimit te darkes.

 

►Dita e trete:

Pas mengjesit nisja per ne Medjugorje ose vendi I Gospa Mira (Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar. Nisemi per ne ujevaren Kravica.

Pasi te kemi shijuar bukurite e ujevares nisemi drejt Tiranes me ndalesa te shkurtra gjate rruges.

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

 POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0- 2.99 VJEC JANË FALAS
• 3- 11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, 50% zbritje
• 12  VJEC  DHE SIPER PAGUAN SI I RRITUR

Shenim
►Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra 75% te cmimit.
►Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
►Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 7 dite para nisjes .

► Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 2-3 dite para

► Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 30.
►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
►Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar .

►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

 

Te perfshira ne Cmim

 • Akomodimi në hotel me 4*

 • MBREMJE ME MUZIKE LIVE DITEN E DYTE

 • Mëngjesi dhe darka

 • Përdorimi i pishinës dimërore, SPA

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit

 • Transporti me automjet komod

 

Nuk jane te perfshira

 • Bileta e hyrjes në Ujëvaren Kravica. extra 10 euro

 • Dreka

 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet

 • HYRJA NE VRELA BOSNE ( EXTRA 1 EURO )

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim

 • Taksa e hyrjes ne Bosnje 3 euro/personi

 • Taksa lokale 2 EURO për person/natë

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • TikTok
bottom of page