top of page
Udhetim ne Korfuz  Allinclusive
 
3 Dite
 
Detajet e turit

 • Dita e Parë. 

 • Nisja nga Tirana në orën 22.00 të një nate më parë. Udhëtimi për në Igumenicë. Ndalesa të shkurtra gjatë udhëtimit. Kalimi i Qafë Botë/Mavrommati rreth orës 06.00. Igumenica është një qytet bregdetar në Veri të Greqisë dhe Porti Kryesor i Epirit dhe Thesprotisë dhe një nga portet më të mëdhenj për pasagjerë në Greqi, duke lidhur Veriun e Greqisë me Ishujt Jonianë dhe Italinë. 
  Udhëtimi me traget nga Igumenica në Korfuz. Lundrimi zgjat rreth 1 orë e 45 minuta.
  Transferimi nga Porti Korfuzit për në Hotel. Sistemimi në Hotel.  All Inclusive në Hotel. Fjetje në Hotel.

 • Dita e Dytë.  

 • All Inclusive në Hotel
  Vizitë në Korfuz.
  - Kështjella e Vjetër është një kështjellë Veneciane në Korfuz që shtrihet në kepin ku u zhvillua qyteti i vjetër në periudhën bizantine.
  - Sheshi Spianada është Monumenti më domethënës i qytetit, Thuhet se është sheshi më i madh në Ballkan. Francezët ishin ata që e kthyen Spanadën në nje shesh publik.
  - Pallati i  St. Michael dhe St. George është një pallat, që ka shërbyer në origjinë si residencë e Komisionerit të lartë Britanik të Ishujve Jonianë. Vetëm nga jashtë.
  - Listoni elegant pjesë e Spianada është shëtitorja më popullore dhe zemra e jetës dhe kulturës në Korfuz. Nën Harqet e Listonit sot ka kafene dhe restorante fine. Liston është ndërtuar nga Francezët më 1807 sipas shembullit të Rue de Rivoli në Paris.
  - Kisha St. Spyridon është një Kishë Ortodokse ndërtuar më 1580. Mban relike të Shenjtorit St Spyridon. Eshtë kisha më famshme në Korfuz me Këmbanoren më të lartë në Ishujt Jonianë.
  - Kështjella e Re e Korfuzit luajti një rol të rëndësishëm për mbrojtjen e qytetit ndaj piratëve dhe armiqve gjatë Mesjetës. E gjithë kështjella është një rrjet i ndërlikuar Galerish dhe Ndarjesh.
  - Bashkia e Korfuzit ndodhet në një ndërtesë elegante të stilit Venecian, ndërtuar në fund të shekullit të 17-të. Në fillim ka shërbyer si klub fisnikësh, më pas si Teatër dhe që nga 1903 si Bashki. Vetëm nga jashtë.
  - Kanoni dhe Ishulli i Miut (Pontikonisi) është spoti më piktoresk i Korfuzit. Lart në kodër ndodhet një top, nga ku mund të shikohet Ishulli Miut dhe Kisha e vogël e Panagia Vlaherna, e lidhur me tokën me një rrugicë të ngushtë.
  - Pallati Achilleion është ndërtuar më 1890 ekskluzivisht për Perandoreshën e Austrisë, Elizabeth (sissy) Eshtë përdorur si residencë verore e Perandorit, që e emëroi Achillion, emri i heroit Grek. Pas vrasjes së tij, i është shitur Perandorit Gjerman. 
  Fjetje në Hotel.

 • Dita e Tretë. 

 • All Inclusive në Hotel. Transferimi nga Hoteli në Portin e Korfuzit. Lundrimi nga Korfuzi në Igumenicë. Lundrimi zgjat rreth 1 orë e 45 minuta. Më të Mbrritur në Igumenicë, Nisja për në Shqipëri. Kalimi i Kufirit në Qafë Botë/Mavrommati Mbrritja në Tiranë vonë pasdite.

 • Në pagesë përfshihen:
  -Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus dhe traget.
  -Akomodimi në  Hellenis  3*  
  -All Inclusive për të gjithë ditët e qëndrimit.
  -Vizitë me Shoqërues Shqiptar ne qytetin e Korfuzit..

 • Kujdes: Ne hotel  Hellinis behte fjetje dhe mengjes ndersa All Inclusive  eshte  ne hotel Alexandros. 

 • Kujdes:

 • Taksa Ambjentit Ditore për akomodim për një (1) natë (jo për për 1 person) në hotele në Greqi duke filluar nga 1 Janar 2024

  Akomodim midis muajve Mars - Tetor
  ▪     Apartament €1.50 apt/nata
  ▪     Hotel 1 & 2 €1.50 dhoma/nata
  ▪     Hotel 3* €3 dhoma/nata
  ▪     Hotel 4* €7 dhoma nata
  ▪     Hotel 5* €10 dhoma/nata

  Akomodim midis muajve Nëntor - Shkurt
  ▪     Apartament €0.50 apt/nata
  ▪     Hotel 1 & 2 €0.50 dhoma/nata
  ▪     Hotel 3* €1.50 dhoma/nata
  ▪     Hotel 4* €3 dhoma nata
  ▪     Hotel 5* €4 dhoma/nata

Taksa duhet te  paguhet nga vet  Klienti ne  momentin  qe  hyjne ne  hotel.

===================

All Inclusive në Korfuz

DATAT E NISJEVE

Nisja: 12-04-2024

Çmimi Total   238 €  per  dy persona

Nisja: 19-04-2024

Çmimi Total   258 €   per  dy persona

Nisja: 26-04-2024

Çmimi Total   258 €  per  dy persona

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • TikTok
bottom of page