top of page
Hamburg - Hanover - Bremen
4 dite
Detajet e turit

Dita e Parë: 

Fluturimi Direkt Tiranë - Hamburg. Nisja më 06.10 - Mbrritje më 08.50. Nisja për në Bremen. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritje në Bremen. Vizitë në Bremen, ku vizitohen: Katedralja e Bremenit, Sheshi Marktplatz, ku ndodhet Bashkia dhe Parlamenti, Monumentet e Roland dhe Bismarck. Vazhdon vizita në lagjen e vjetër Schnoor, më pas në Rrugën e ngushtë mjaft popullore Boettcherstrasse, Pasdite,
Opsionale: Shëtitje me Anije në Lumin Weser.
Sistemimi dhe Fjetje në hotel.

Dita e Dytë: 

Mëngjesi në hotel. Nisja për në Hannover. Udhëtimi zgjat 1.5 orë. Mbrritja në Hannover. Vizitë e qytetit Hannover: Vizitohen: Sheshi Marktplatz, ku ndodhen: Bashkia e Vjetër e Qytetit, Kishat Marktkirche dhe Aegidienkirche. Vazhdon me Opera House, Muzeumin August Kestner dhe Bashkine e Re të Qytetit.
Opsionale: Vizitë e Kopshteve Mbretëror Herrenhausen, me 4 Kopshte Lulesh dhe Skulptura.
Opsionale: Vizitë e Muzeumit Shtetëror Lower Saxony, me Vepra Arti dhe Gjallesa nga e gjithë bota.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: 

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Hamburg. Udhëtimi zgjat 2 orë. Mbrritja në Hamburg. Vizitë panoramike në Monumentet kryesore të Hamburgut: Stacioni Trenit Hamburg Hauptbahnhof, me 500 mije pasagjerë në ditë, Galeria Artit Kuntshalle, Liqeni vogël Alster dhe Shatërvani Alster, Alster Arcade, Rruga Jungfernstieg, Bashkia, Kishat St Peter dhe St James, Ura Poggenmühlen Bridge dhe Lagja e Magazinave të Famshme Speicherstadt, Hafencity, Kisha St Katerinës dhe Memoriali St Nikolai, Filarmonia e Elbës, Kisha St Michael me Kullën 132 metra të lartë, Urat st Pauli dhe Tuneli i famshëm Elbtunnel.
Opsionale: Vizitë në Miniatur Underland
Opsionale:  Shëtitje 1.5 orë me Anije në mbrëmje për të shijuar ndriçimin e qytetit dhe të lagjes Speicherstadt,
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: 

Mëngjesi në Hotel. Paradite Shopping. Transfertë për në aeroportin e Hamburgut. Fluturimi direkt Hamburg - Tiranë. Nisja nga Mynih më 16.10 - Mbrritje në Tiranë më 18.40.

 

Çmimi përfshin:

1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion,
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,
3. Akomodim në hotel,
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

Në pagesë nuk janë përfshirë:
• Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
• Hyrjet në monumente dhe muzeume.

Kujdes:

1. Oraret e nisjes dhe mbrritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.

2. Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.

3. Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për emrat e Hoteleve gjatë turit. Operatori përpiqet që Hotelet të zgjidhen sa më të përshtatshëm.

Hamburg - Hannover - Bremen

Çmimi me poshte  per  dy persona akomodimi ne dhome  dyshe

DATAT E NISJEVE

Nisja: 24-10-2024

 

Çmimi Total     798 €   per  dy  persona

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
  • TikTok
bottom of page