top of page
Bukuresht  dhe   Brasov
 
4  dite  udhetim me avion
 
Detajet e turit

 • Dita e Parë.

 • Fluturimi Direkt Tiranë - Bukuresht. Nisja më 14.00 - Mberritje në Bukuresht më 16.25. Transfertë për në Brasov. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Mberritje në Brasov. Sistemimi dhe  Fjetje në Hotel.


 • Dita e Dytë. 

 • Mëngjesi në hotel. Brașov, i rrethuar nga Malet Karpate, i njohur për Muret Saksone nga Mesjeta. Vizitë e Monumneteve  krysore: Kisha Gotike e Zezë, Rrugica e ngushtë Rope Street - Strada Sforii, Poarta Ecaterinei, Kisha Biserica Sfântul Nicolae.
  Vazhdon udhëtimi drejt Keshtjellës Bran, e famshme pë Legjendën me Vampirë të Kontit Vlad Tepes, i njohur si Dracula. 
  Vazhdon Udhetimi drejt Keshtjellës Peles. e Rilindjes së Re, ndërtuar nga Mbreti Carol I.
  Vazhdon Udhëtimi drejt Manastirit Snagov, ku mendohet se është varrosur Dracula.
  Vazhdon Udhëtimi për në Bukuresht. Sistemimi dhe  Fjetje në Hotel.


 • Dita e Tretë. 

 • Mëngjesi në Hotel. Vizitë panoramike e Bukureshtit: Holli Romanian Athenaeum, Pallati Mbretëror Palatul Regal, Statuja Ecvestra a Lui Carol I, Sheshi Piaka Revolukiei, Bulevardi Calea Victoriei, Rruga Pasajul Macca-Vilacrosse, Manastiri Stavropoleos, Pallati Parlamentit. Harku i Triumfit, Muzeumi Village, Sheshi Victoriei, Sheshi Revolucionit, Statujen e Naim Frasheri, Oborri dhe Kisha Princely. Vizite tek Hotel Continental ku Ismail Qemali bashke me patriotet e tjere kane hartuar deklaraten e pavaresise se Shqiperise. Shëtitje tek Pedonalja e famshme Liskano e mbushur me bare dhe restorantet me te populluara te Bukureshtit,


 • OPSIONALE: Në mbrëmje hyrje në Qendrën Therme SPA Bukuresht. (20 Euro për person me transfertë të perfshirë)

 • Fjetje në Hotel.


 • Dita e Katërt. 

 • Mëngjesi në hotel. Vizite tek Piata Uniiri me shatervanet - qendra tregtare me te njejtin emer Uniiri Shopping Mall. Transfertë për në Aeroportin e Bukureshtit. Fluturimi për në Tiranë. Nisja më 12.55- Mberritje më 13.35. 

 •  

 • Pagesa përfshin:

 • 1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion,

 • 2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus,

 • 3. Akomodim në hotel me 3 yje,

 • 4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit,

 • 5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

 • 6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një çantë me përmasa deri në 40x30x20cm.

 • (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

 • (Nuk përfshihen bagazhe extra në çmim)

 • Kujdes:

 • 1. Oraret e nisjes dhe mberritjes mund të ndryshojnë nga Kompania Ajrore, por në çdo rast programi do zbatohet i plotë me korigjime dhe spostimet e nevojshme.

 • 2. Në Program janë parashikuar në detaje Udhëtimet dhe Ndalesat. Por nëse do ketë vonesa në trafik apo vonesa të shkaktuara nga qëndrimi i gjatë në një ndalesë, mund të mos bëhen të gjithë ndalesat. Shoferi Autobusit ka ndalesë ligjore në orarin e punës.

 • 3. Ky program është Ekonomik. Hotelet mund të mos jenë në qendër. Informohuni paraprakisht për emrat e Hoteleve gjatë turit. Ne si Operator përpiqemi që Hotelet të zgjidhen sa më të përshtatshëm.

Kujdes: Fluturimi do të bëhet ose me Ryan ose me Wizzair. Oraret janë të përafërta. Grupi që mbrrin më parë pret grupin tjetër.

==============

DATAT  E  NISJEVE

Nisja: 31-05-2024

Çmimi Total    478 €  per  dy  persona  akomodimi ne  dhome  dyshe

Nisja: 07-06-2024

Çmimi Total    478 €  per  dy  persona  akomodimi ne  dhome  dyshe

Nisja: 14-06-2024

Çmimi Total    478 €  per  dy  persona  akomodimi ne  dhome  dyshe

Nisja: 18-06-2024

Çmimi Total    478 €  per  dy  persona  akomodimi ne  dhome  dyshe

Nisja: 24-06-2024

Çmimi Total    478 €  per  dy  persona  akomodimi ne  dhome  dyshe

Nisja: 02-07-2024

Çmimi Total    478 €  per  dy  persona  akomodimi ne  dhome  dyshe

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • TikTok
bottom of page