top of page
SELANIK -  UJEVARA EDESA - KASTORIA
 •  

 • 2 dite
  ►NENTOR: , 18-19, 28-29
   

 • ►FESTAT E NENTORIT: 28-29

 • HOTEL 3* €75/personi BB

 

    Program

 • 1 - DITA E PARE

  – Nisja nga Tirana në orën 04:00

  – Nisja nga Elbasani në orën 04:30

  Pushime te shkurtra gjate rruges. Akomodimi ne hotel 3*.

  Pasdite Shetitje ne qender te qytetit per te vizituar atraksionet kryesore te Selanikut si: Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekullin e dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë.

  Ne darke me ndihmen e guides organizohet nje darke ne nje prej tavernave karakteristike te qytetit.

  Fjetja ne Hotel.

 • 2 . DITA E DYTE

  Mengjesi ne Hotel. 
  Pas mengjesit vazhdojme drejt qytezes Edesa, ku do te vizitojme Ujevaren Edesa. Me pas vazhdojme drejt Kosturit. Ndalese per vizite te qytetit dhe konsimi i drekes.

  Mberritja në Tirane ne mbremje.

   

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-6.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 7 VJEC PAGESE E PLOTE

   

 • SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA .
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  ► CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

  ►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

Te perfshira ne cmim jane:

 • Mëngjesi

 • Transporti me automjet komod

 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

 • Akomodimi në hotel me 3*

 

Nuk jane te perfshira ne cmim

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.

 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 • Taksa lokale 1.5 eur/per dhome/per nate

 • Dreka dhe darka

 • ==========

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • TikTok
bottom of page