top of page
 • LUMI I SHALËS, 1 DITË  €30

 • LUMI I SHALES - BLINI PARK - LIQENI I KOMANIT
   

 • DATAT E UDHETIMIT:

 • QERSHOR: 15, 16, 22, 23, 29, 30.

 • KORRIK: 3, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 17, 18, 19, 20, 21, 24, 25, 26, 27, 28, 31.

 •  

 •  

 • Te  perfshira  ne  cmim

 • Shoqërues shqiptar

 • Transporti sipas programit

 • Varka, Koman - Lumi Shalës - Koman

 • Nuk perfshihet  ne  cmim

 • Dreka

 • Itinerary

 • Day 1: Tirane -Lumi i Shales - Tirane

 • ► Nisja nga Tirana ne oren 06:00 .

 •  

 • Vazhdimi i udhetimit drejt liqenit te Komanit .Ndales per kafe gjate rruges .Perpara se te nisim lundrimin me vark qendrojm pak ne portin e Komanit per pushim dhe relaks.Shetitja me varke midis bukurive perrallore qe natyra ofron zgjat rreth 50 minuta vetem 1 drejtim. Ngjyra e kaltër e ujit është karakteristike e lumit te Shales ,shkëmbinjt e thepisur që e rrethojnë dhe malet e gjelbra e bejn kete vend qe te cilesohet si TAJLANDA SHQIPTARE .Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varke do te pushojme buze lumit ne piken me kryesore kulmin e bukurise se natyres ne kete zone ku pervecse konsumimit te drekes apo lojerave te ndryshme mund te notojm ne lume . Kohe e lire per tu relaksuar rreth 3-4 ore  , shetitje ne natyren e virgjer,argetim , volejboll , plazh ,  dreka me produkte kryesisht te zones.

 • Me pas lundrojm perseri  me varka drejt liqenit te  Komanit dhe pergatimemi per t’u kthyer ne Tirane.Mberritja ne Tirane ne mbremje .

 • Fundi sherbimit tone!

 •  

 • SHENIM

 • ► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE  .
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 5 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 5 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

 • POLITIKAT E FEMIJEVE

 • 0 – 1.99 VJEC PA PAGESE .
  2 – 9.99 VJEC 20% DISCOUNT .MBI 10 VJEC PAGESE E PLOTE .

 •  

 • ►Duhet te keni me vete :

 • Çante Shpine , Kepuce te Malit, si dhe shkopinjte e ecjes, kapele, syze dielli ,Rroba per tu nderruar , ushqim te paketuar , fruta te thata , cokollata , uji 1.5 liter

 •  

 • ►Sugjerim :

 • NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

 • ►Duhet te keni parasysh qe  :

 • NE PERIUDHA TE CAKTUARA TE SEZONIT VEROR NIVELI I UJIT ESHTE ME I ULET SE ZAKONISHT, NE RASTE TE TILLA DO TE KEMI NJE ECJE ME NIVEL TE THJESHTE VESHTIRESIE PER RRETH 50-150 METRA DISTANCE.

bottom of page