top of page

Lefkada

5 ditë e 4 netë

Hotel Lefkas 3 Yje Superior.

5 Ditë plazh në ishullin magjepës të Lefkadës
Ekskursione cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Lefkadas si:
** Parga
** Porto kastiki
** Egremi
** Meganisi
** Scorpions
** Porti Fiskardo
** Kathisma
** Agio Nikita
** Preveza

.

DATAT E NISJEVE DHE CHECK IN HOTEL SI ME POSHTE:

MUAJI QERSHOR
Nisje 25 Qershor —  249€

MUAJI KORRIK
Nisje 03 Korrik —  269€
Nisje 10 Korrik —  299€
Nisje 16 Korrik —  299€
Nisje 23 Korrik —  319€

MUAJI GUSHT
Nisje 01 Gusht —  339€
Nisje 06 Gusht —  339€
Nisje 12 Gusht —  339€
Nisje 16 Gusht —  339€
Nisje 21 Gusht — 339€
Nisje 26 Gusht —  339€
Nisje 31 Gusht —  339€


Akomodimi në hotel Lefkas 3Yje Superior buzë detit dhe në qendër të Lefkas, qyteti kryesor i ishullit te Lefkadas. Hoteli i rinovuar ne vitin 2023.

PROGRAMI I DETAJUAR

DITA 1:

PLAZH NË PARGA

*Nisja nga Tirana në mëngjes në orën 04.30.
Ndalesa të shkurtra rrugës për pushime. Kalimi i doganes nga pika kufitare e Qafe Bote.
* Mberritja ne Parga ne drek dhe kohe e lire per plazh ne gjirin e Parges. Guida jone do jete nen asistencen tuaj edhe per sugjerimin e restoranteve per te konsumuar dreken.
Pasdite vazhdojme udhëtimin drejt Lefkadës (Transferta Parga – Lefkada : Kohëzgjatja 1 orë e 45 minuta).
Akomodimi në hotel Lefkas 3 yje superior.
* Mbrëmje e lirë për të shijuar jetën e natës në Lefkada, pasi hotel Lefkas është i pozicionuar në qendrën e qytetit ku ju mundëson të shëtisni lirshëm në qytetin e Lefkas duke shijuar jetën e natës të qytetit dhe gatimet tradicionale të tavernave të ndryshëm buzë detit.
* Pozicionimi i hotelit ne qender te qytetit jep komoditetin e perzgjedhjeve te restorantit sipas deshires edhe buxhetit nga ushqimi i shpejt, gjirot qe fillon me cmimin 4 euro, deri tek restorantet me gatime mesdhetare dhe deti.

 

DITA 2:

PLAZH NË KATHISMA
 

*Mëngjesi në hotel.
*Transferta drejt plazhit më të bukur në Lefkada,  plazhi Kathisma (Transferta hotel – Kathisma – hotel : kohëzgjatja 45 minuta) e perfshire ne cmimin e paketes.
Kohë e lirë në Kathisma për plazh dhe argëtim në beach baret e zonës deri në orën 16:00 dhe kthimi në hotel.
*Mbrëmje e lirë.
———————-
*Në mbrëmje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 15 euro/person me 1 pije të përfshirë).
Anija shndërrohet në një beach bar me Muzikë, perfomancë me DJ dhe drita, fishekzjarre, Coctails, per një atmosfere mbresëlënëse. Anija do të ankorohet në një plazh të virgjër për disa ore, ku më guximtaret mund të lahen ne det. Muzika dhe festa nuk do të ndalet në asnjë moment. Anija do ketë DJ më të mirë të Lefkades qe do ju garantojnë krijmin e një super atmosfere te paharrueshme.

 

DITA 3:

LEFKADA (SHËTITJE ME TRAGET NË 7 ISHUJ)
 

*Mëngjesi në hotel. Pas mëngjesit do të nisim aventurën BLU, ku në portin e Nidrit (30 minuta nga hoteli dhe transferta do realizohet me transportin tone, sherbim i perfshire ne cmim) na pret trageti për të vazhduar lundrimin nëpër ishujt magjepsës të Lefkadas.
E gjithë dita e tretë do të jetë e dedikuar për të vizituar bregdetet e Lefkades.
Lundrimi fillon në mengjes duke përshkuar ishullin e Lefkadës deri në ndalesan e pare per plazh ne Porto Katsiki dhe Egremi. Kohë e lirë për plazh në Egremi dhe Porto Katsiki.
Turi me anije vazhdon më pas drejt plazheve dhe ishujve të njohur si Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo, ishulli Itaka (ku ka qëndruar Odise sipas mitologjise) dhe shpella Papanikolis.
Ndalesë gjithashtu në ishullin Kafalonia për të vizituar qytetin port të Fiskardos.
Kthimi më pas në portin e Lefkadës në Nidri rreth ores 18:00
Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale dhe kushton 35€ dhe në cmim ka të përfshirë edhe drekën, e cila konsumohet në restorantin e anijës . Lundrimi është i këshillueshëm të ndiqet por jo i detyrueshëm.
*Pas lundrimit, kthimi në hotel. Mbrëmje e lirë.

 

DITA 4:

KOHË E DEDIKUAR PËR PLAZH NË LEFKADA
 

*Mëngjesi në hotel.
*Transferta drejt qytezës së bukur Agio Nikita për plazh. (Transferta hotel – Agio Nikita – hotel: kohëzgjatja 30 minuta). e perfshire ne cmimin e paketes.
*Kohë e lirë në Agio Nikita për plazh dhe argëtim në beach baret e zonës deri në orën 17:00 dhe kthimi ne hotel.
*Mbrëmje e lirë.

 

DITA 5:

PLAZH NË PREVEZA
 

*Mëngjesi në hotel.
*Pas mëngjesit nisja drejt Prevezës, në Kanali Beach.
*Kohë e lirë për plazh dhe argëtim në beach baret e zonës deri në orën 15:00.
*Pas dreke nisja për kthim në Shqipëri
*Mbërritja në darkë, fundi i shërbimit tonë.

Në çmim përfshihet

1. Transporti në Lefkada sipas programit me autobuz / minibuz turistik
2. Transferta hotel – plazh – hotel cdo ditë sipas programit
3. Akomodimi për 4 netë në hotel Lefkas 3 Yje Superior në qendër të Lefkades dhe buzë detit
4. Mëngjeset gjatë qëndrimit në hotel
5. Asistencë me guid shqiptare gjatë gjithë udhëtimit

Në çmim nuk përfshihet

a) Drekat dhe Darkat
b) Shezllonet gjatë plazhit
c) Shetitja në 7 Ishuj me traget + dreka e perfshire ne cmim (çmimi 35€ )
d) Boat Party në mbrëmje (çmimi 15€)
e) Taksa e qytetit 3 euro nata për dhomë në hotel me 3 yje superior. Taksa paguhet në recepsionin e hotelit nga vetë klienti ne momentin e chek in-it.

Shenime:

►Duhet të dini se:

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora  04:30 nga Sheshi Piazza (mbrapa Muzeut Kombëtar).
➤ DURRËS: Ora 05:10 nga plepat.
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët në moshën 0 – 1.99 vjec paguajnë 80€.
➤ Fëmijët në moshën 2 – 11.99 vjeç përfitojnë 80€ zbritje nga cmimi i afishuar.

Shenim: Kjo politike hyn ne fuqi vetem nese femijet akomodohen ne dhome me 2 te rritur.
——————————————————
DOGANA
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë mund të realizohet vetëm me pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj.

——————————————————
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person.
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar.
► Nëse shtrati për personin e tretë/katërt nuk do jetë standart, atëherë do jetë sofa bed (shtrat i shtuar në dhomë).
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, skadenca e mjetit identifikues, etj.
►Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhetimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë e njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar në gjuhën angleze.
► Ekziston mundësia që disa nga përmbajtjet e hotelit/udhëtimit të mos jenë aktualisht në funksion për shkak të rrethanave objektive, të cilat operatori nuk mund të ndikojë.
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, ekskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.
Per cdo ndryshim ne lidhje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit.

 • Taksa Ambjentit Ditore për akomodim për një (1) natë (jo për  1 person) në hotele në Greqi duke filluar nga 1 Janar 2024. Taksa paguhet nga klienti ne momentin qe hyn ne hotel

  Akomodim midis muajve Mars - Tetor
  ▪     Apartament €1.50 apt/nata
  ▪     Hotel 1 & 2 €1.50 dhoma/nata
  ▪     Hotel 3* €3 dhoma/nata
  ▪     Hotel 4* €7 dhoma nata
  ▪     Hotel 5* €10 dhoma/nata

  Akomodim midis muajve Nëntor - Shkurt
  ▪     Apartament €0.50 apt/nata
  ▪     Hotel 1 & 2 €0.50 dhoma/nata
  ▪     Hotel 3* €1.50 dhoma/nata
  ▪     Hotel 4* €3 dhoma nata
  ▪     Hotel 5* €4 dhoma/nata

bottom of page