top of page

Vermosh – Tamarë – Lëpushë – Plavë

 

2 Ditë  nga  €79

Programi

LEPUSHE - TAMARE - VERMOSH - PLAVE - GUCI - VUTHAJ


27  PRILL

04 , 11 , 18 , 25   Maj

 • ►Akomodimi ne Hotel ose Bujtine 79 euro/person

  •  

Program

 • 1 - Dita e Parë

  ►Nisja nga Tirana ne oren 06:00.
  ►Nisja nga Durresi ne oren 05:45. (pagese extra 5 euro/personi)

  Ndalesa gjate rruges, nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.
  Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
  Mberritje ne Lepushe, ne dreke.
  Me pas i drejtohemi Ujvares se Lepushes (rreth 45 minuta ecje malore vajtje - ardhje)

  (Shenim per personat qe nuk duan te bejne ecjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetitje aty prane ose kohe e lire).Pas Lepushes vizitojme qendren e fshatit te Vermoshit dhe kishen e tij . Me pas nisemi per ne Plavë duke kaluar doganen ''Bashkimi'' dhe vizitojme Liqenin e Plavës.
  Mberrijme ne Guci dhe akomodohemi ne hotel Rosi ose Eko Katun Rosi. Vjen koha e darkes, shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones. Mbremje festive.

   

 • 2 - Dita e Dytë

  Konsumimi i mengjesit ne hotel mes ajrit te paster dhe gjelberimit perreth, duke shijuar gjithe natyren fantastike te trevave Shqiptare ne Malin e Zi.
  Me pas nisemi per ne fshatin Vuthaj ku do te bejme vizite ne Krojet e Ali Pashe Gucise dhe ne Syrin e Kalter te Skafkacit sebashku me Ujvaren GËRLA . I drejtohemi pikes doganore " Bashkimi "dhe mberrijme ne Tamare per konsumimin e drekes . Kthehemi per ne Tirane me nje ndalese te shkurter gjate rruges. Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00 - 22:00.

  Fundi i sherbimit tone!

  ►Sugjerohet te keni me vete :

  Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji .
  MOS HARRONI DUHET TE MERRNI ME VETE EDHE KARTAT E ID OSE PASHAPORTEN

  ►Info mbi destinacionin :

  Fshati Lepushë ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km më në juglindje të fshatit Vermosh. Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbërim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe Eposi i Kreshnikёve etj..

  SHENIM

 •  

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC 50 % ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME NE RAST  SE ANULLIMI BEHET NGA KLIENTI.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  ► CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.
  ►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
  ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

 •  

Te perfshira

 • Akomodimi në Bujtinë

 • Transporti me automjet komod

 • Mëngjesi dhe darka

 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

 • Mbremje Festive

Te  pa perfshira

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim

 • Dreka

 • Gjithcka e papërmendur me sipër.

 • Taksa lokale 1 EUR/person/natë

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • TikTok
bottom of page