top of page
ABU DHABI  dhe  DUBAI  
-  5  ose  6  dite  me nisje nga  ATHINA
 
Detajet e turit

PROGRAMI ME 5 DITE

Dita e Parë: 

Paraqitja në Check in 2 orë para nisjes.  Fluturimi Direkt Athinë - Abu Dhabi (WIZZ-AIR). Nisja nga Athina në orën 19:25 - Mbrritja në Abu Dhabi në orën 01:10. Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Dytë: 

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Transferimi në Dubai.
(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Tretë: 

Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qendra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatërvani Kërcimtar.
(Opsionale), Xhiro në perëndim, rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgërvishtësave në Dubai. Me piknisje në Klubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro ofron mundësinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.

(Opsionale), Darkë me pamje nga shfaqja më e bukur në qytet - Shatërvani Kërcimtar në Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te përfshirë (ujë ose pije freskuese) bashkë me transfertën nga Hoteli.

Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Katërt: 

Mëngjesi në Hotel. 
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretëtirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në çmim: Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë: 

Mëngjesi në Hotel. Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Abu Dhabit. Fluturimi direkt Abu Dhabi  - Athinë . Nisja nga Abu Dhabi në orën 14:35 - Mbrritja ne Athinë 18:50. 

 

============/////==================

PROGRAMI ME 6 DITE

Dita e Parë: 

Paraqitja në Check in 2 orë para nisjes.  Fluturimi Direkt Athinë - Abu Dhabi.  Nisja nga Athina në orën 19:25 - Mbrritja në Abu Dhabi në orën 01:10. Transferta me Autobus nga Aeroporti në Hotel. Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Dytë: 

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Abu Dhabi me autobus. Vizitë panoramike e të gjitha pikave interesante të qytetit, si Xhamia e Sheikut Zayed, Poli Flamurit, Fshati Heritage, Ishulli Yas (me pistën e Garave Formula 1, Parku Ferrari,etj). Transferimi në Dubai.
(Opsionale), Bilete hyrje për tek Dubai Frame. Eksperienca në këtë kompleks fillon me informimin mbi historine e qytetit, të tashmes së tij duke pasur nje panoramike të pjesës së re dhe të vjeter të Dubait dhe mbaron me të ardhmen e qytetit-mrekulli.
Sistemimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Tretë: 

Mëngjesi në Hotel. Një vizitë panoramike në Dubai ku vizitohen: Pallati e Sheikut të Dubait Mohammed Al-Maktum, lagja me e vjetër në Dubai Al Bastakiya, Hoteli me 7 yje Burj Al Arab, Qëndra Madinat Jumeirah, Palma e Jumeiras, Sheikh Zayed Road, Qëndra Mall of Emirates, ku mund të bëni ski në dëborë artificiale. Më pas i drejtohemi lagjes më luksoze të qytetit në Dubai Marina ku ndodhet klubi i yachteve të Dubait. Në fund, tek Kompleksi Downtown Dubai i cili përfshin: Kullën më të lartë në Botë Burj Khalifa, Qendra tregtare më madhe në botë Dubai Mall si dhe një nga shfaqjet më të bukura në qytetit Shatërvani Kërcimtar.
(Opsionale), Xhiro në perëndim, rreth 2 orë me pije jo alkolike me Anije Catamaran në lagjen më luksoze të Dubait - në Dubai Marina. Zona me përqëndrimin më të madh te qiellgërvishtësave në Dubai. Me piknisje në Klubin e yachteve superluksoz të qytetit kjo xhiro ofron mundësinë të magjepseni nga deti me pamjet e Dubai Marinës dhe një pjesë të ishullit artificial Palm Jumeirah.
(Opsionale), Darkë me pamje nga shfaqja më e bukur në qytet - Shatërvani Kërcimtar në Downtown Dubai. 4 Set menu + 1 pije te përfshirë (ujë ose pije freskuese) bashkë me transfertën nga Hoteli.

Dita e Katërt: 

Mëngjesi në Hotel. 
(Opsionale), Ngjitje në Ndërtesën më të lartë në botë - Burj Khalifa.
(Opsionale) Mbasdite, nisja në drejtim të Dunave ku shoferi i specializuar i shkretëtirave do ju bëjë një tur në shkretëtirë me fuoristradë. Mundësi për të bërë një foto me gamile dhe me kostumet tradicionale Arabe. Përfshirë në çmim: Darkë me Zgarë Barbeque në ambjentet karakteristike dhe tradicionale arabe në shoqërinë e kërcimtareve dhe tingujve të bukur të muzikës orientale.Kthimi dhe Fjetje në Hotel.

Dita e Pestë: 

Mëngjesi në Hotel. Të lirë për Shopping dhe Ekskursione Opsionale.

Dita e Gjashtë: 

Mëngjesi në Hotel. Transferta në Aeroportin e Abu Dhabit. Fluturimi direkt Abu Dhabi  - Athinë . Nisja nga Abu Dhabi në orën 14:35 - Mbrritja ne Athinë 18:50. 


SHENIM: PROGRAMI 6 DITE  KUR PROCESOHET NE SISTEM TREGON 5 DITE -  POR  KTHIMI  ESHTE GJITHMONE NJE DITE ME MBRAPA NGA  AJO QE TREGON SISTEMI.

 

 

Hoteli në Dubai  është : ECOS Dubai Hotel -Vlerësimi në booking 9.1   https://www.hmhhotelgroup.com/en/brand/ecos-hotels 

Hoteli në Abu Dhabi është: Ibis Abu Dhabi Gate ose Novotel Abu Dhabi Gate -

 

Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe përfshin:

• Bileta e Avionit Vajtje – Ardhje.
• Transfertat nga Aeroporti në Hotel dhe anasjelltas
• Akomodimi në Hotel në Abu Dhabi dhe Dubai.
• Mëngjeset në Hotel.
• Shëtitjet me Autobus sipas Programit.
• Shoqërues në shqip gjatë gjithë udhëtimit.
• Guida vendase në disa Shëtitje.
• Vetëm 1 çantë shpine.


Shënim: Në cmim nuk përfshihet tarifa e vizës së hyrjes në Dubai prej 89 Euro dhe Siguracioni Shëndetësor €15 dhe të gjitha shërbimet Opsionale.

Shtesat dhe Tarifat per Ekskursionet Opsionale:
1. Shtesë për Vizë Hyrje - €89
2. Xhiro me Anije Catamaran në Dubai Marina me transfertë - €42
3. Darke 4 Set menu + 1 pije me Pamje nga Shfaqja me Shatervani - €60
4. Ngjitje në Ndërtesën më të lartë Burj Khalifa me transfertë- €68
5. Biletë hyrje tek Dubai Frame me transfertë - €47
6. Shëtitje dhe Darkë Safari në Shkretëtirë me transfertë- €60


*Shënim: Nuk lejohet hyrja në xhami për Femrat që nuk plotësojnë kushtet për një veshje të përshtatme si mëposhtë:
1. Krahët dhe Këmbët e mbuluar me copë jo-transparente. 2. Mbulimi i Flokëve me një shami jo-transparente.

Renditja e Ekskursioneve mund te ndyshojne ne varesi te disponibilitetit.

Informacion: Duke filluar nga data 20 Prill 2023  dhe ne vazhdim per shtetasit me pasaporte Shqiptare nuk nevojitet  vize hyrje ne Emiratet e Bashkuara  Arabe.

KUJDES: Cdo klient duhet te kete se paku 6 muaj validitet  ne pasaportat e tyre. Pasaporta me me pak se 6 muaj validitet  nga dita e nisjes , do te ndalet ne check-in te aeroportit

dhe do te ndalohet kalimi nga policia kufitare. OPERATORI  nuk   mbane asnje pergjegjesi, pergjegjesia eshte e pasagjerit.

 

Abu Dhabi dhe Dubai nga Athina

Cmimet  me poshte jane per  dy persona akomodimi ne dhome  dyshe .

DATAT E NISJEVE

Nisja: 06-09-2024

6 Shtator / 6 Ditë

Çmimi Total

742€

Nisja: 09-09-2024

9 Shtator / 5 Ditë

Çmimi Total

662 €

Nisja: 13-09-2024

13 Shtator / 6 Ditë

Çmimi Total

742 €

Nisja: 16-09-2024

16 Shtator / 5 Ditë

Çmimi Total

662 €

Nisja: 20-09-2024

20 Shtator / 6 Ditë

Çmimi Total

810 €

Nisja: 23-09-2024

23 Shtator / 5 Ditë

Çmimi Total

800 €

Nisja: 27-09-2024

27 Shtator / 6 Ditë

Çmimi Total

762 €

Nisja: 30-09-2024

30 Shtator / 5 Ditë

Çmimi Total

662 €

Nisja: 04-10-2024

04 Tetor / 5 Ditë

Çmimi Total

745 €

Nisja: 07-10-2024

07 Tetor / 5 Ditë

Çmimi Total

995 €

Nisja: 11-10-2024

11 Tetor / 5 Ditë

Çmimi Total

1128 €

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • YouTube
  • TikTok
bottom of page