Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Zakynthos -  Vere 2021  , per   5   dite  nga 229  euro

Zakynthos 5 Dite  

Vizitohet: Zakynthos

Çmimet me poshte   jane me  Transport.


 • ► 23-27 , 27  – 31  Korrik,
 • €229 Ikaros Hotel 2* /
 • €259 Alexander Hotel 3*S/
 • €299 Hotel Poseidon 3*S/
 • €339 Azure Resort 5*

 • ► 31 Korrik – 4 Gusht , 4-8 , 8-12 , 12-16 , 16-20 , 20-24 , 24-28 Gusht ,
 • €239 Ikaros Hotel 2* /
 • €269 Alexander Hotel 3*S/
 • €319 Hotel Poseidon 3*S/
 • €399 Azure Resort 5*/

 • ► 28 Gusht – 1 Shtator ,
 • €229 Ikaros Hotel 2* /
 • €249 Alexander Hotel 3*S/
 • €299 Hotel Poseidon 3*S/
 • €329 Azure Resort 5*

 • ► Ikaros Hotel 2* - All Inclusive
 • (400m nga bregdeti)
 • ► Alexander Hotel 3*S - All Inclusive
 • (200m nga bregdeti)
 • ► Hotel Poseidon 3*S - All Inclusive
 • (Buze detit)
 • ► Azure Resort 5* - All Inclusive
 • (150m nga bregdeti)
 

 • ► 23-27 , 27  – 31  Korrik,
 • €229 Ikaros Hotel 2* /
 • €259 Alexander Hotel 3*S/
 • €299 Hotel Poseidon 3*S/
 • €339 Azure Resort 5*

 • ► 31 Korrik – 4 Gusht , 4-8 , 8-12 , 12-16 , 16-20 , 20-24 , 24-28 Gusht ,
 • €239 Ikaros Hotel 2* /
 • €269 Alexander Hotel 3*S/
 • €319 Hotel Poseidon 3*S/
 • €399 Azure Resort 5*/

 • ► 28 Gusht – 1 Shtator ,
 • €229 Ikaros Hotel 2* /
 • €249 Alexander Hotel 3*S/
 • €299 Hotel Poseidon 3*S/
 • €329 Azure Resort 5*

 • ► Ikaros Hotel 2* - All Inclusive (400m nga bregdeti)
 • ► Alexander Hotel 3*S - All Inclusive (200m nga bregdeti)
 • ► Hotel Poseidon 3*S - All Inclusive (Buze detit)
 • ► Azure Resort 5* - All Inclusive (150m nga bregdeti)
Programi:

► DITA PARË

► Nisja nga Tirana ne oren 22:00 ne darke nje dite para dates se nisjes.

Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rreth drekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim .Pas konsumimit te darkes vizite ne qender te sheshit Solomos .

► DITA DYTË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit) , , Shpella Blu , Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsivili. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 25 euro per person ..Kthimi ne hotel . Mbremje e lire.(Personat qe nuk kan deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit )

► DITA TRETË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Vasilikos beach , nje nder plazhet me te bukur ne te cilin keni mundsi te beni party ne anije gjate dites pervecse plazh . Opsionale , kohe e lire per plazh deri ne pasdite .Kthimi ne hotel . Pas darke shijojme jeten plot ngjyra qe Zakynthos ofron, sipas deshires ne Taverna, Clube,

► DITA KATËRT

Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tek anijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse tur rreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli I ishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejm edhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 15 euro per person .Pas vizites se breshkave opsionale vizite ne BALLKONIN E GJIRIT TE NAVAGIOS ,SHIPWRECK ( PAGESE EXTRA 10 EURO/PERSON dhe kjo vizite realizohet ne baze te pjesmarrjes se nje numri te konsiderueshem ) . Kthimi ne hotel .

► DITA PESTË

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Pushime te shkurtra gjate rruges. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Janine. Kthimi per ne Tirane , Durres & Elbasan ne darke. Fundi I sherbimit tone.

 

Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,sadalje  ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.


Ne cmim perfshihet
 • *Transporti me bus/minibus .
 • *Akomodimi 4 nete ne Hotel
 • *Vaktet sipas hotelit te perzgjedhur
 • *Perdorimi i pishines se hotelit qe disponojn
 • *Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit

 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.
 • *Bileta e Tragetit Kyllini – Zakynthos – Kyllini 18 Euro
 • *Shëtitjet me anije, sporte e ndryshme te ujit
 • *Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).
 • *Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion. 0.5 euro per dhome per nate ne hotel me 2* dhe 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3*, 3 euro per dhome ne nate ne hotele me 4 * dhe 4 euro per dhome ne nate ne hotele me 5 *.
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE :
  • 0-1.99 VJEC PA PAGESE ;
  • 2-11.99 VJEC, NESE AKOMODOHET NE DHOME ME 2 TE RRITUR,PERFITON 50% ULJE .
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.
  • NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  #SHENIM :
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  MUNDESI ARGETIMI NE ZAKYNTHOS:
  1. AQUAPARK PER FEMIJE
  2. SPORTE TE NDRYSHME UJORE – JET SKI, CANOE, WATER SKI, PARAGLIDE, CRAZY SOFA
  3. HIPIZEM , HEDHJE ME PARASHUTE .
  4. VIZITE NE FABRIKE VAJI, PARFUMI , VERE
  5. PARTY TE NDRYSHME – SCHIUMA PARTY, PAINT PARTY, WHITE PARTY, COURAGE PARTY, BOAT PARTY

  ►Info mbi hotelet :


  IKAROS HOTEL 2* 

  – Hoteli ideal buxhetor.Hotel Ikaros përfshin tre ndërtesa të ndara me 100 dhoma të dekoruara bukur të shpërndara në të gjithë. Të gjitha dhomat ofrojnë një banjo, ajër të kondicionuar, frigorifer.Hoteli ndodhet rreth 5 minuta ecje  nga plazhi Laganas  dhe fare prane nga qendra e Laganas ku ndodhen baret, restorantet si edhe lokalet e nates.Pishina e madhe është e vendosur në qendër të hotelit dhe për të vegjlit ka edhe pishinë për fëmijë. shezllonat dhe cadra falas për mysafirët janë gjithashtu në dispozicion. Dhoma rekreative ofron aktivitete duke përfshirë pingpong dhe bilardo. Nderkohe, po aty gjendet dhe bari dhe restoranti I hotelit ku sherbehet koncepti all inclusive.I sugjeruar per familjare dhe cifte.

  AJER I KONDICIONUAR – FREE

  WIFI – FREE

  Klikoni linkun per foto mbi hotelin – http://www.ikaroshotel.gr/index.html


  Hotel Alexander the Great 3* 

  – Hotel Alexander gjendet ne qender te Laganas prane bareve dhe restoranteve. Vendodhje ideale per personat qe preferojne pushime aktive gjithashtu dhe gjate mbremjes. Plazhi me I afert eshte vetem 250 metra nga hoteli.Perfshin 185 dhoma, 1 ndërtesë, 3 kate, 3 ashensorë, recepsion 24h; restorant, kuzhinë greke, karrige të pjata vegjetariane, 2 bare: në holli dhe pranë pishinës; exchange, dyqan suveniresh, tarracë me pamje nga pishina, parkim makinash. Të gjitha dhomat kanë një TV, frigorifer, telefon, kutinë e sigurisë, peshqirët, ajrin e kondicionuar dhe një ballkon ose verandë.I sugjeruar per cifte.

  AJER I KONDICIONUAR – FREE

  WIFI – FREE

  Klikoni linkun per foto mbi hotelin – https://hospedaria.org/alexander-the-great-aparhotel-laganas-grecia/


  Poseidon Beach Hotel 3*S

   – është 500 m nga qendra e Laganas. Ajo përmban një pishinë të hapur, një pishinë për fëmijë. Çdo dhomë me ajër të kondicionuar në Poseidon Beach mini frigorifer dhe TV satelitor.Bar restorant buzë pishinës.Hoteli përfshin bilardo, pingpong dhe një shesh lojrash për fëmijë. Të gjitha shezllonet dhe çadrat rreth pishinës janë falas, ndërsa shezllonët në plazh tarifohen shtesë(3 euro 1 cader + 2 shezllona).Dyqanet, tavernat, baret të vendosura fare prane Hotel Poseidon Beach.Hotel teper I pershtatshem per familjare me femije te vegjel.

  AJER I KONDICIONUAR – FREE

  WIFI – 10 euro/dite

  Klikoni linkun per foto mbi hotelin – https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g658915-d289328-Reviews-Poseidon_Beach_Hotel-Laganas_Zakynthos_Ionian_Islands.html 


  Azure Resort 5* 

  – Hotel luksoz I vendosur ne qender te  Tsilivi, ne pjesen e bregdetit lindor, zone e qete, e sugjeruar per familjare, vetem 5 minuta nga qendra e Zakynthos. Plazhi me I afert vetem 300 metra, ku gjeni ujera te kristalte dhe me bregdet ranor. Dhomat ofrojnë një TV me ekran të sheshtë, ajër të kondicionuar dhe një frigorifer. Hoteli disponon 3 pishina nga ku 1 eshte pishine e brendshme, recepsion 24 ore, palester, ping pong, parking falas.

  AJER I KONDICIONUAR – FREE

  WIFI – FREE

  Klikoni linkun per foto mbi hotelin – http://www.azureresort.com/

  .
  .
  .
  .