Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Zakynthos -  Vere 2018  ,  5   dite,  

Zakynthos 5 Dite ,  

Vizitohet: Zakynthos

Çmimet me poshte   jane me  Transport.


    

Data e Udhetimit: 17, Gusht 

-175€ Nicolas Studio/ vetem Fjetje

-235€ Ikaros 2*/ All inclusive

-265€ Perkes 3* /  Mengjes dhe  darke

-319€ Majestic 4*/ All inclusive

-329€ White Olive 4* /All inclusive

    

Data e Udhetimit: 21 , 25 , 29 Gusht 

-150€ Nicolas Studio/ vetem Fjetje

-210€ Ikaros 2*/ All inclusive

-240€ Perkes 3* /  Mengjes dhe  darke

-290€ Majestic 4*/ All inclusive

-300€ White Olive 4*/All inclusive 

    

Data e Udhetimit:  02  Shtator 

-135€ Nicolas Studio/ vetem Fjetje

-190€ Ikaros 2*/ All inclusive

-190€ Perkes 3* /  Mengjes dhe  darke

-250€ Majestic 4*/ All inclusive

-260€ White Olivia 4*/ All inclusive

    


   

Zakynthos  5  Dite

Programi:


Dita e pare:

Nisja nga Tirana ne oren 00:00 ne darke nje dite para dates se nisjes .Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Kalimi I doganes ne piken kufitare Kakavije. Pas kalimit te kufirit do te perdorim autostraden IONIAN ROAD e cila lidh qytetin e Janines me qytetin e Patres per te shkuar me pas drejt portit te Kilinit ku do te marrim tragetin per ne Zakynthos. Rreth drekes mberritja dhe akomodimi ne hotel. Pushim .Pas konsumimit te darkes vizite ne qender te sheshit Solomos .


Dita e dyte:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit marrim anijen qe ben shetitjen rreth e qark gjithe ishullit te Zakynthos, ku vizitohen: Shpella e Delfinave, Fytyra e Poseidonit e gdhendur ne Shkemb, Navagio Beach (Plazhi me I famshem I ishullit) , , Shpella Blu , Shpella Keri, Xyriai (plazh kurativ), Porti San Nikola, Tsivili. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 17:00 dhe ka nje kosto extra prej 25 euro per person ..Kthimi ne hotel . Mbremje e lire.(Personat qe nuk kan deshire te jene pjesmarres ne udhetimin me anije mund te shfrytezojne plazhin afer hotelit )


Dita e trete:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Vasilikos beach , nje nder plazhet me te bukur ne te cilin keni mundsi te beni party ne anije gjate dites pervecse plazh . Opsionale , kohe e lire per plazh deri ne pasdite .Kthimi ne hotel . Pas darke shijojme jeten plot ngjyra qe Zakynthos ofron, sipas deshires ne Taverna, Clube,


Dita e katert:

Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi per tek anijet qe bejn lundrime te dedikuara per tek ishulli I breshkave .Pervecse tur rreth ishullit Marathonisi per te pare breshkat Carreta Carreta ( Simboli I ishulit te Zakynthos ) gjithashtu ne ate vend fantastic kemi mundesi qe te bejm edhe plazh.Anija per ne ishullin e breshkave ka kosto extra 15 euro per person .Pas vizites se breshkave opsionale vizite ne BALLKONIN E GJIRIT TE NAVAGIOS ,SHIPWRECK ( PAGESE EXTRA 10 EURO/PERSON dhe kjo vizite realizohet ne baze te pjesmarrjes se nje numri te konsiderueshem ) . Kthimi ne hotel .


Dita e peste:

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi drejt Shqiperise, perseri nepermjet autostrades IONIAN ROAD. Pushime te shkurtra gjate rruges. Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Janine. Kthimi per ne Tirane. Fundi I sherbimit tone.


Kliko ketu per Zakynthos 7 dite


NE CMIM PERFSHIHET:

 

►Akomodimi ne hotel 4 nete

►Baza e sherbimit sipas hoteleve perketase

►Transporti me autobus komfort turistik

►Guide Shqipetare

►Bileten e tragetit nga Kyllini-Zakynthos-Kyllini.


Ne cmim nuk perfshihet

 

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.

►Shëtitjet me anije, sporte e ndryshme te ujit

►Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm).

►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion. 0.5 euro per dhome per nate ne hotel me 2* dhe 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3*, 3 euro per dhome ne nate ne hotele me 4 * dhe 4 euro per dhome ne nate ne hotele me 5 *.

Shenim

#POLITIKAT E hoteleve :

►Nicolas Studio

 • Femija  nga 0-2.99 vjec pa pagese
 • Femija  nga 3-11.99,50% skonto
 • Personi i trete dhe i katert i rritur  15%  skonto
 • Wifi – Pagese Extra
 • Ajer i Kondicionuar – Pagese Extra

 ►Hotel ikaros

 • Femija  nga 0-2.99 vjec pa pagese
 • Femija  nga 3-11.99,50% skonto
 • Personi i trete dhe i katert i rritur  15%  skonto
 • Wifi – Pagese Extra
 • Ajer i Kondicionuar – Pa pagese

►Hotel Perkes

 • Femija  nga 0-2.99 vjec pa pagese
 • Femija  nga 3-11.99,50% skonto
 • Personi i trete dhe i katert i rritur  15%  skonto
 • Wifi – Pagese Extra
 • Ajer i Kondicionuar – Pa pagese

►Hotel Majestic

 • Femija  nga 0-2.99 vjec pa pagese
 • Femija  nga 3-11.99,50% skonto
 • Personi i trete dhe i katert i rritur  15%  skonto
 • Wifi – Pagese Extra
 • Ajer i Kondicionuar – Pa pagese

►Hotel White Olive Premium 

 • Femija  nga 0-2.99 vjec pa pagese
 • Femija  nga 3-11.99,50% skonto
 • Personi i trete dhe i katert i rritur  15%  skonto
 • Wifi – Pa Pagese
 • Ajer i Kondicionuar – Pa pagese

• NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

#SHENIM:
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO, DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM DUHET TE PAGUANI 50 % TE SHUMES TANI, NDERSA PAGESEN E PLOTE DERI 5 DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME .
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►TE GJITHE HOTELET E MESIPERM NDODHEN NE QYTET 5-10 MIN LARG PLAZHIT.

MUNDESI ARGETIMI NE ZAKYNTHOS :
1. AQUAPARK PER FEMIJE
2. SPORTE TE NDRYSHME UJORE – JET SKI, CANOE, WATER SKI, PARAGLIDE, CRAZY SOFA
3. HIPIZEM, HEDHJE ME PARASHUTE.
4. VIZITE NE FABRIKE VAJI, PARFUMI, VERE
5. PARTY TE NDRYSHME – SCHIUMA PARTY, PAINT PARTY, WHITE PARTY, COURAGE PARTY, BOAT PARTY

.
.
zakynthos
.