Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Valbone 2 dite  Full Board  7.900 Leke

Valbone 2 dite Full Board  7.900 Leke

Vizitohen: VALBONE – LIQENI I KOMANIT - PRIZREN

 

Data e Udhetimit:

    ► 24 , 28 ,31  Gusht      

     ► 07 , 14 , 21 , 28   Shtator

 

Programi:

 

► Dita e pare

 

Nisja  ne ora 06:30 nga Tirana.Gjate rruges per ne Vaun e Dejes do te bejme nje ndalese per kafe. Një udhëtim me traget në liqenin e Komanit është përshkuar shpesh herë si një nga udhëtimet më madhështore në botë, duke kaluar nëpër pamjet e mrekullueshme të maleve të thepisura ky udhetim eshte krahasuar me fjordet e Norvegjise. Mberritja ne Fierze starton udhetimin tone per ne fshatin e Valbones. Mberritja ne Valbone rreth ores 13:00. Konsumimi i drekes me ushqimet tradicionale te zones.

Me pas te shoqeruar nga guida jone do te shkojme per vizite ne tek ujvara e Valbones . Kthimi perseri ne hotel. Darka ne hotel me mbremje festive.

 

► Dita e dyte

 

Nisja  ne oren 09:00 per liqenin e Xhemes, dhe me pas i drejtohemi Prizrenit per te vizituar zonat historike, vizita ne kala (individuale). Dreka do te hahet ne nje nga restorantet ne bulevard ne krahe te lumit. Nisja per ne Tirane nepermjet Rruges se Kombit, ndalese per kafe gjate rruges. Mberritja ne Tirane rreth ores 20:00. Fundit i sherbimit tone.

 

Duhet te keni Me vete : 

 

-Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata,

 

Shenim: 

Nga hoteli per te shkruar tek ujevara zgjat 20 minuta me makina dhe 30  ecje ne kemb ( 1 drejtim ) .

Automjeti qe eshte i pershtatshem per ate terren  merret me qera tek banoret e zones kushton 300 leke/personi vajtje-ardhje.

 

Ne cmim  8500 Lek  perfshihet

*TRANSPORTI ME MJETE KOMOD

*AKOMODIMI NE HOTEL PER NJE NATE

*MENGJESI - DREKE- DARKE

*BILETA E TRAGETIT (KOMAN-FIERZE)

*GUIDA SHQIPTARE GJATE UDHETIMIT

 

Ne cmim nuk perfshihet

*SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM

*HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME

*PIJET GJATE VAKTEVE

*GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC JANË FALAS

• 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

• MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

 

SHENIM

► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.

► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.

► Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 7 dite para nisjes.

► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

► Agjencia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

.
.
valbone-koman- prizren
.
.
Çmimet e dhomave
 Valbone
      2  dite   mengjes  dreke dhe darke     
 
 Hotel Dhomë Standart
    ►24  , 28 , 31    Gusht      
 7900 Leke
 Hotel Dhomë Standart
► 07 , 14 , 21 , 28      Shtator
 7900 Leke
Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 

.

valbone tropoje
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+Kontrate

.