top of page

BOGË - PEJE - UJEVARA E DRINIT, 2 DITË €49

BOGË - PEJE - UJEVARA E DRINIT, 2 DITË €49

BOGË - PEJE - UJEVARA E DRINIT

Description


►JANAR: 20-21, 27-28

 •  
 • ►SHKURT: 03-04, 10-11, 17-18, 24-25
   

 • -HOTEL KARAGAQ 4* BB €49

 • -HOTEL DUKAGJINI 5* BB €65

 •  

 • *BB - Me Mengjes

 •  

 

Program

 • 1   Dita e pare

   

  ► Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .

  ► Nisja nga Durresi ne oren 05:45 .(Pagese extra 5 euro/personi)

  ►(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht  9 persona pjesemarres NGA TOTAL AUTOBUSI )

  Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi ne drejtim te Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë.Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën . Me pas  kryejme akomodimin tek hotelet perkatese. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër per hotelin qe e disponon. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

   

 •  

 • 2   Dita e dyte

   

  Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te zones se Rugoves dhe fshatit turistik te Boges. Qendrim i lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e skive deri pasdreke. Mund te merrni asistence dhe sugjerime nga shoqeruesi yne per perdorimin e skive. Vazhdimi i udhetimit drejt Prizrenit. Vizite dhe konsumimi i drekes ne Prizren.Kthimi ne Tirane  pasdite me ndalesa per kafe gjate rruges . Mberritje ne Tirane ne mbremje.

  Fundi i sherbimit tone.

 •  

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  0-2.99 VJEC PA PAGESE
  3-6.99 VJEC NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

  7 VJEC E SIPER PAGUAN SI I RRITUR

 •  

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE, HAPJEN E TELEFERIKUT NGA OPERATORET LOKALE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR

  ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

  ►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

  SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

 •  

Included

 • Mëngjesi

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit

 • Transporti me automjet komod

 • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse

 • Perdorimi i pishinës dimërore për hotel Dukagjini

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim

 • Pajisjet e skive

 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet

 • Bileta e teleferikut

 • Darka (opsionale +12 EUR)

bottom of page