Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Struge   dhe   Oher , 2 dite  fillon nga  40  €
Struge – Oher – Shen Naum 2 Dite 40 €
Vizitohen: STRUGE, OHER, SHEN-NAUM, TUSHEMISHT
Data e Udhetimit:
 • ►10-11 , 17-18 , 24-25 , 28-29 Nentor
 • Hotel Diplomat 3* 40 Euro / person
 • Hotel Mirage 4* 55 Euro / person

Programi:

Dita e pare:

Nisja diten e shtune ne oren 07:00. Do te vazhdojme udhetimin tone drejt doganes se Qafe Thanes ku do te bejme nje ndalese per pushim te shkurter ne zonen e Librazhdit. Pasi te mbarojne procedurat doganore ne Qafe Thane ndalesa e rradhes do te jete ne Qytetin e Ohrit ku do te vizitojme shetitoren kryesore, fortesen e Samuelit dhe atraksionet e tjera turistike qe ky qytet ofron. Me pas do te vazhdojme ne qytetin e Struges ku do te pershkruajme lumin Drin i Zi dhe do te kemi kohe te lire per dreken. Akomodimi ne hotel, konsumimi i darkes.


► Dita e dyte:

Pas konsumimit te mengjesit do te nisemi perseri drejt qytetit te Ohrit ku do te bejme nje vizite te shkurter ne Gjirin e Eshtrave i vendosur mbi Liqenin e Ohrit, një nga liqenet më të vjetra dhe më të thella të Europës, në kufirin mes Maqedonisë dhe Shqipërisë. Kjo zonë ka tërhequr turistë prej shekujsh. Pas kesaj vizite do te vazhdojme per ne zonen e Shen Naumit ku do te kemi mundesi per viziten ne manastir dhe per te shijuar ambjentin e kendshem prane liqenit te Ohrit. Do te nisemi drejt doganes se Tushemishtit dhe do te bejme ndalesen e fundit ne qytetin e Pogradecit ku do te ndalojme ne zonen e Drilonit dhe do te vizitojme fshatin turistik Tushemisht, ose ndryshe fshatin e Teto Ollges. Ndalesa ne Pogradec do te jete gjithashtu nje mundesi e mire per konsumimin e drekes. Me pas nisja per ne Tirane me ndalesa te shkurtra per pushim. Fundi i sherbimit tone!

40€
Ne cmim perfshihet
 • *UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD
 • *AKOMODIM NË HOTEL MIRAGE 4* NE QENDER TE STRUGES
 • *MENGJESI + DARKA
 • *GUIDE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • *PISHINA DIMERORE, SAUNA DHE JACUZZI
 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • *HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME
 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-3.99 VJEC JANË FALAS
  • 4- 11.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM
  ►Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ►Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ►Per rezervim nevojitet 30% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes.
  ►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ►Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

  .
  .
  Struge-oher-shen naum
   
   
  Çmimet e dhomave
   Struge-Oher
   Çdo te   shtune - 2  dite       
   
   Hotel Diplomat 4* Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
                  Nentor
     € 40 
   Mirage 4* Dhomë Standart (Max: 3 Rritur )
  .
   € 55
   Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
   
   

  .

  struge
  .

  PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
  • Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
  • Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

  Regullore+Kontrate

  .