Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Selanik  dhe Kastorja , 3  dite  fillon nga   10euro
KUJDES: Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion
1.5 euro per dhome ne hotel me 3*,
3 euro per dhome ne hotel me 4* dhe
4 euro per dhome ne hotel me 5*.
Selanik 3 Dite €99
Vizitohen : SELANIK - KASTORIA
 • Nisja me:
 • ► 8-10 PRILL
 • ►16-18, 23-25 PRILL €109
 • ► 1-3 MAJ
Programi:

►Dita e Parë:

– Nisja nga Tirana në orën 5:00

Pushime gjate rruges. Akomodimi ne hotel ne Selanik.
Pasdite shetitje ne qender te qytetit per te vizituar Kullen e Bardhe, Sheshin Aristotel, Rotonda dhe atraksione te tjera te Selanikut. Ne darke me ndihmen e guides mund te organizohet nje darke (rreth 15 euro) ne nje prej tavernave karakteristike te qytetit. Fjetja ne Hotel.


Dita e Dyte:
Mengjesi ne hotel. Fillojne vizitat e atraksioneve kryesore te Selanikut, nje qytet qe daton qe ne vitin 315 para Krishtit dhe qe ka marre emrin nga motra e Aleksandrit te Madh. Vizitohen Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekulline dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë ku keni mundesine te shijoni kafen tuaj buze detit ose ne nje prej anijeve qe vozisin pergjate bregdetit me pamje nga gjithe qyteti. Pasditja per Shopping ne nje nga qendrat tregetare me te medha, Cosmos. Darka opsionale ne nje nga tavernat ne zonat me te frekuentuara ne Selanik.


Dita e Trete:

Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalesë ne qytetin Kastoria i cili shtrihet ne brigjet e liqenit Orestiadha dhe qe dallohet per kishat Bizantine si edhe per prodhimet e lekures te cilat mund ti gjeni ne dyqanet e ndryshme brenda ne qytet. Ndalese per rreth 2 ore ne qytet per te shijuar kafe buze liqenit. Vazhdon udhetimi drejt kufirit te Kapshtices dhe drejt Pogradecit ku mund te qendroni per te shijuar dreken. Nisja dhe mbrritja në Tirane ne mbremje.

 

€109
Ne cmim perfshihet
 • *Transporti me automjet komod
 • *Akomodim 2 netë në hotel
 • *Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit
 • *Shoqërues shqiptar
 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program
 • *Siguracioni i jetes ne udhetim ( i keshillueshem )
 • *Testi i shpejtë (antigen) ose tamponi Pcr.
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-6.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 7 VJEC PAGESE E PLOTE

  SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA

  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE.

  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  ►PASAPORTA DUHET TE KETE MINIMALISHT 6 MUAJ VLEFSHMERI NE MOMENTIN QE NISENI NE UDHETIM.

  ►GJATE QENDRIMIT NE AUTOBUS DUHET TE JENI TE PAJISUR ME MASKA MBROJTESE.

  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.

  Informacione të rëndësishme:

  Duhet te mbani maska pergjate udhetimi,

  Në lidhje me kushtet dhe specifikat e COVID-19 për të kaluar kufirin  në GREQI do ju duhet të keni nje  nga  keto  dokumenta:

  Certifikaten e  Vaksinimit  .

  Test te shpejte Antigene (TE CILIN MUND TA KRYENI NE NISJE NE TIRANE) ose PCR Test, të cilin mund ta kryeni tek Laboratoret e akredituar ; Test i shpejte Rapid duhet te jete jo i vjeter sesa 48 ore ndersa PCR-ja duhet të jetë jo më i vjetër sesa 72 orë para mbërritjes në Turqi ose pashaporte vaksinimi me te dyja dozat ;

  Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
  1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit
  2-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
  3-Dokumentin qe keni kaluar Covid
  4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave

  • Qytetarët shqiptarë rezidentë në Shqipëri që kthehen dhe nuk kanë një nga dokumentet e sipër përmendura, duhet të vetë izolohen për 10 ditë dhe të informojnë autoritetin shëndetësor për të kryer test në fund të izolimit.

  .
  Udhetim ne  Selanik
     .                  3 dite
   
  Çmimet e dhomave
  .
   Tarifa

  Hotel  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)

      ►8 Prill
  ►16 , 23  Prill
  • ► 01 Maj 
    
      € 109.00
      
    Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
   
   
  .
  .
  .