Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Selanik  dhe Kastorja , 2  dite  fillon nga   68  euro
KUJDES: Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion
1.5 euro per dhome ne hotel me 3*,
3 euro per dhome ne hotel me 4* dhe
4 euro per dhome ne hotel me 5*.
Vizitohen : SELANIK -UJEVARA EDESA -  KASTORIA
  • Nisja me:
  • ►26, 28 Nentor
    Hotel 3* me mengjes  perfshire
VIZITOJME
Selanik
Kostyr
Ujevara Edesa

.Akomdodimi ne hotel 3 yje ne qender te Selanikut

.

PROGRAMI I DETAJUAR I UDHETIMIT

DITA 1: SELANIK

-Nisja nga Tirana ne oren 5:00
-Nisja nga Durresi ne oren 4:00
*Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim.
*Pas kalimit te pikes kufitare te Kapshtices, vazhdimi udhetimit drejt Selanikut. Mberritja dhe akomodimi ne hotel 3 yje ne qender te Selanikut, qyteti i dyte i Greqise per nga madhesia, ekonomia, tregtia dhe jeta politike.
Vizita jone fillon me: Kullen e Bardhe ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin e XV, e cila eshte simboli i Selanikut. Fillimisht e ndertuar nga osmanet per fortifikimn e qytetit, duke u bere nje burg famekeq dhe skena e ekzekutimeve masive gjate periudhes se sundimit osman. Eshte rimodeluar ne thelb, pasi Greqia fitoi kontrollin e qytetit ne 1912 e adoptuar si simbol i qytetit.
Me pas vazhdojme me vizitat ne Kishen e St. Sofia dhe Kishen Bizantine te St. Demetrios si dhe ne varrin e tij, e prej ketej ne Ancient Agora (pazari qendror i qytetit).
Kohe e lire per shopping
Programi yne do te perfundoje ne Sheshin e Aristotelit duke shijuar bukurite e bregdetit.
*Akomodimi ne hotel ne Selanik.
Opsionale darke festive ne buzuqet e Selanikut


Dita 2: UJEVARA EDESA – KOSTUR

*Mengjesit ne hotel udhetojme drejt qytezes Edesa, ku do te vizitojme Ujevaren Edesa, nje nder ujevarat me te medha dhe spektakolare te Greqise.
Kohe e lire per te vizituar Ujevaren dhe shijuar peisazhin
*Pas vizitimit te Ujevares Edesa, udhetojme drejt Kosturit. Ndalese per vizite te qytetit dhe dreke.
*Pas drekes ne Kostur, nisja drej Tiranes. Ndalesa rruges per kafe dhe mberritja ne Tirane ne darke vone.

.

Në çmim përfshihet

1.Transporti me autobuz / minibuz turistik sipas programit
2. Akomodimi ne hotel 3 yje ne qender te Selanikut
3. Mengjesi ne restorantin e hotelit
4.Guida (Shoqeruesi)
.

Në çmim nuk përfshihet

1) Taksa lokale e ligjit te ri grek 1.5 euro nata per dhome ne hotel me 3 yje, dhe 3 euro nata per dhome ne hotel me 4 yje. Taksa paguhet ne recepsionin e hotelit nga vete klientet
2) Dreka dhe Darka
3) Biletat e hyrjes ne Muze

.

Shenim:

►Duhet të dini se:

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 4:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11.99 vjeç paguajnë 15€ më pak nga çmimit
——————————————————
DOGANA
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë mund të realizohet vetëm me pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë eshte e lire nga rregullat anticovid, nuk kerkon certifikate vaksinimi ose test pcr

——————————————————
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

.
Udhetim ne  Selanik
   .                 2 dite
 
Çmimet e dhomave
.
 Tarifa

Hotel  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)

►  26, 28 Nentor
      € 68.00  
  Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
.
.