Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Viti i Ri  2022  ne  Sarajeve  & Bjelasnica  -  3 dhe 4  dite nga  159 € ,nisja më  30 dhe 31   Dhjetor 2021

VITI I RI NE SARAJEVE

Hotel Hollywood 4⭐


Përshkrim 

 

VIZITOJME

�Sarajeve

�Mostar

�Medjugore

�Ujevarat e Kravices

�Ski ne Bjelasnica

.

▶▶▶▶◀◀◀◀

NISJET JANE NE DATAT SI ME POSHTE

��Nisje 30 Dhjetor — 4 Dite (3 Nete) — Cmimi 199€  (Mbremja Gala me 31 Dhjetor dhe 1 Janar)

 

�� Nisje 31 Dhjetor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 159€ 

(Mbremja Gala me 31 Dhjetor dhe 1 Janar)

 

�Akomodimi dhe Festa e Vitit te Ri ne

HOTEL HOLLYWOOD 4* �

.

PROGRAMI 4 DITOR (30 Dhjetor – 2 Janar)

===============

DITA PARE (30 DHJETOR) – MOSTAR

*Nisja nga Tirana ne oren 6:00. Kryerja e procedurave kufitare te Hani Hotit. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq.

*Pas ketij pushimit vazhdimi udhetimit per ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote).

*Pas perfundimit te vizites ne Mostar , nisja per ne Sarajeve. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur(duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.

*Darka do te shtrohet ne restorantin e hotelit

 

DITA DYTE (31 DHJETOR – VITI I RI) – SARAJEVE

*Pas mengjesit ne hotel vizitojme qytetin e Sarajeves.

Turi fillon me viziten ne oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves ( pagese extra 1 euro).

Nisemi me pas per vizitat ne Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes.

Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit.

*Vazhdimi i turit me vizite ne Parkun e Madh te Ilidzes, ne Pedonalen Velika Aleja, Ish Rezidencat e Arkidukeve Austriake.

*Kthimi ne hotel dhe kohe e lire per te perdorur facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.

*DARKA  FESTIVE E VITIT TE RI ME MENU TE BOLLSHME BUFE (gatime mish vici, mish pule dhe peshk) DHE PIJE PA LIMIT ALKOOLIKE DHE JO-ALKOOLIKE.

MUZIKE LIVE NGA BANDA MUZIKORE HOLLYWOOD DHE SURPRIZA TE TJERA DO JU SHOQEROJNE NGA ORA 20:00 DERI NE ORET E PARA TE MENGJESIT, SEPSE VITIN E RI DO E FESTOJME NE NJE DARKE GALA MADHESHTORE.

 

DITA TRETE (1 JANAR) – Ski ne Bjelasnica

*Pas mengjesit ne hotel udhetojme drejt Qendres Olimpike te skive Bjelasnica, e cila eshte nje nga pista e skive me te medha ne Sarajeve, ku gjithashtu jane zhvilluar edhe lojrat olimpike dimerore ne vitin 1984.

Mundesi per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore.

*Dreka e lire per tu konsumuar ne Bjelasnica dhe pas dreke kthehemi ne Sarajeve.

*Ne marreveshje me grupin pasdite mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT.

*Kthimi ne hotel dhe kohe e lire per te pushuar duke perdorur facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.

*1 JANAR 2022 VAZHDIMI I DARKES GALA TE VITIT TE RI ME MUZIKE LIVE DHE MENU SUPER TE BOLLSHME BUFE

 

DITA KATER (2 JANAR) – Mjedugore – Ujevarat e Kravices

*Pas mengjesit ne hotel nisja per ne Tirane.

*Ne rrugen e kthimit do te ndalojme ne Megjugorje ose vendi I Gospa Mira ( Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar.

*Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.

*Pas perfundimit te vizitave, nisja per ne Tirane.

Gjate rruges pushime te shkurtera kafeje.

Mberritja ne Tirane ne oret e vona te darkes dhe fundi i sherbimeve tona.

 

 

PROGRAMI 3 DITOR (31 Dhjetor – 2 Janar)

==============

DITA PARE (31 DHJETOR – VITI I RI) – SARAJEVE

*Nisja nga Tirana ne oren 05:00 nga Sheshi PIazza, mbrapa Muzeut Kombetar. Kryerja e procedurave kufitare te Hani Hotit. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq.

*Vazhdimi udhetimit per ne Sarajeve. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

Kohe e lire per te pushuar dhe per tu bere gati per darken Gala te Vitit Te Ri 2022.

*DARKA  FESTIVE E VITIT TE RI ME MENU TE BOLLSHME BUFE (gatime mish vici, mish pule dhe peshk) DHE PIJE PA LIMIT ALKOOLIKE DHE JO-ALKOOLIKE.

MUZIKE LIVE NGA BANDA MUZIKORE HOLLYWOOD DHE SURPRIZA TE TJERA DO JU SHOQEROJNE NGA ORA 20:00 DERI NE ORET E PARA TE MENGJESIT, SEPSE VITIN E RI DO E FESTOJME NE NJE DARKE GALA MADHESHTORE.

 

DITA DYTE (1 JANAR) – SARAJEVE

*Pas mengjesit ne hotel vizitojme qytetin e Sarajeves.

Turi fillon me viziten ne oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves ( pagese extra 1 euro).

Nisemi me pas per vizitat ne Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes.

Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit.

*Vazhdimi i turit me vizite ne Parkun e Madh te Ilidzes, ne Pedonalen Velika Aleja, Ish Rezidencat e Arkidukeve Austriake.

*Kthimi ne hotel dhe kohe e lire per te perdorur facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur (duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.

*1 JANAR 2022 VAZHDIMI I DARKES GALA TE VITIT TE RI ME MUZIKE LIVE DHE MENU SUPER TE BOLLSHME BUFE

 

DITA TRETE (2 JANAR) – Mostar – Mjedugore – Ujevarat e Kravices

*Pas mengjesit ne hotel nisja per ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralen e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote).

*Vazhdimi udhetimit per ne Megjugorje ose vendi I Gospa Mira ( Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar.

*Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.

*Pas perfundimit te vizitave, nisja per ne Tirane.

Gjate rruges pushime te shkurtera kafeje.

Mberritja ne Tirane ne oret e vona te darkes dhe fundi i sherbimeve tona.

 

Në çmim përfshihet

1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje me autobuz / minibus turistik

2) Akomodimi ne Hotel Hollywood 4 Yje ne Sarajeve per 2 nete dhe 3 nete (sipas paketes se perzgjedhur)

3) Mengjesi dhe Darka ne restorantin hotelit

4) Darka Gala e Vitit te Ri, me 31 dhjetor me muzike live dhe pije pa limit ne hotel Hollywood

5) Darka Gala e 1 Janarit me muzike live ne hotel Hotel Hollywood

6) Perdorimi i pishines dimerore, sauna, palester

7) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme

.

Në çmim nuk përfshihet

1) Drekat gjate diteve te udhetimit

2) Hyrjet neper muzete, kalate, parke arkeologjike dhe natyrore.

.

Shenim:

►Duhet të dini se:

Per daten 30 Dhjetor nisja do të bëhet si më poshtë:

➤ TIRANË: Ora 6:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)

➤ DURRËS: Ora 5:10 nga pallati sportit

——————————————————

Per daten 31 Dhjetor nisja do të bëhet si më poshtë:

➤ TIRANË: Ora 5:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)

➤ DURRËS: Ora 4:10 nga pallati sportit

——————————————————

POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT PROGRAMI 4 DITOR (30 Dhjetor – 2 Janar)

➤ Fëmijët ngs mosha 2 – 5.99 vjeç paguajnë 109€

➤ Fëmijët nga mosha 6 – 12 vjeç paguajnë 149€

——————————————————

POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT PROGRAMI 3 DITOR (31 Dhjetor – 2 Janar)

➤ Fëmijët ngs mosha 2 – 5.99 vjeç paguajnë 95€

➤ Fëmijët nga mosha 6 – 12 vjeç paguajnë 120€

——————————————————

DOGANA

➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë identiteti

➤ Hyrja në shtetin e Bosnjes sipas rregullave anticovid duke pasur njërin prej 3 dokumentave më poshtë

1) Ose dokument vërtetimi që keni bërë vaksinën anticovid

2) Ose testin e shpejte (Rapid Test) deri në 48 orë përpara ditës së hyrjes në kufi

3) Ose testin PCR deri në 72 orë përpara ditës së hyrjes në kufi

——————————————————

INFORMACIONE

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person

► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar

► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.

► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

——————————————————

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :

1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.

2-Dokumentin qe keni kaluar Covid.

3-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.

4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

.

.

viti i ri ne sarajeve
Çmimet e dhomave
                                                           » Viti i Ri 3 Netë
                                              nga 30/12/2021 në 02/01/2022                                       .Tarifa
Hotel Hollywood  4*  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur )                                           € 199.00

                                                           » Viti i Ri 2 Netë                                               
                                              nga 31/12/2021 në 02/01/2022                                       .Tarifa
Hotel Hollywood  4*  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur )                                           € 159.00

Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
.

,