Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Sarajeve – Mostar – Medjugorje ,  3 dite 99  euro

SARAJEVE

===============

    Nisja: 28 dhe 29 /11/2019

    Kohëzgjatja: 3 ditë

    Vendodhja: Sarajeve

    Çmimi: €99

++++++++++++++++++++++

VIZITOJME

�MOSTAR

�SARAJEVE

�MEDJUGORE

�UJEVARAT E KRAVICES

 

Akomodimi ne Hotel & Spa HOLLYWOOD 4 * ne  SARAJEVE

 

DARKE FESTIVE me muzike live  me  29 Nentor

 

PROGRAMI

 

Dita Pare: MOSTAR – SARAJEVE

*Nisja nga Tirana ne oren 5:00. Kryerja e procedurave kufitare te Hani Hotit. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq.

*Pas ketij pushimit vazhdimi udhetimit per ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit ( e vetmja ne bote).

*Pas perfundimit te vizites ne Mostar , nisja per ne Sarajeve. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur(duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.

*Darka do te shtrohet ne restorantin e hotelit

 

Dita Dyte: SARAJEVE

*Pas mengjesit ne hotel vizitojme qytetin e Sarajeves.

Turi fillon me viziten ne oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves.( pagese extra 1 euro) .

Nisemi me per vizitat ne Bashqarshi,Xhamite dhe Kishat e Sarajeves,qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes.

*Ne marreveshje me grupin mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT.

Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit.

*Vazhdimi i turit me vizite ne Parkun e Madh te Ilidzes, ne Pedonalen Velika Aleja, Ish Rezidencat e Arkidukeve Austriake

Kthimi ne hotel facilitetet e hotelit: pishina olimpike e mbyllur(duhet perdorur kapuc noti), banja turke, palester.

*Kthimi ne hotel. Dakra ne Resotrantin e hotelit  e cila do jete e organizuar me Muzike Live dhe piste vallzimi.

 

Dita Trete: MEDJUGORE – UJEVARAT E KRAVICES

*Pas mengjesit ne hotel nisja per ne Tirane.

*Ne rrugen e kthimit do te ndalojme ne Megjugorje ose vendi I Gospa Mira ( Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar.

*Me pas vazhdojme viziten tone ne ujvarat Kravicas ne nje nga mrekullite e natyres ne zonen e Medjugores.

*Pas perfundimit te vizitave, nisja per ne Tirane.

Gjate rruges pushime te shkurtera kafeje.

Mberritja ne Tirane ne oret e vona te darkes dhe fundi i sherbimeve tona.

———————————————

Cmimi 99 euro ku perfshihet:

1) Transporti sipas programit vajtie – ardhje

2) Akomodimi ne Hotel Hollywood 4 Yje ne Sarajeve per 2 nete qendrimi.

3)  2 Mengjese dhe 2 Darka ne restorantin e hotelit

4) Darke festive me Muzke Live me 29 NENTOR

5) Perdorimi i pishines dimerore, sauna, palester

6) Shoqeruesi i agjensise gjate vendeve qe do te vizitojme

7) Taksat Turistike

———————————————

CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 –  2.99 vjec paguan 30€

➤ 3–  5.99 vjec paguan 49€

➤ 6 – 11.99 vjec paguan 79€

——————————————————-

► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel & Spa Hollywood 4Yje ne qytetin e Sarajeves

 

► Nisja do të bëhet në orën 5:00 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombetar)

——————————————————

► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

 

1) Pashaporta ose Karta ID per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta ose karta ID) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————–

► Ne cmim nuk perfshihen:

1) Drekat gjate diteve te udhetimit

2) Hyrjet neper muzete, kalate, parke arkeologjike dhe natyrore.

——————————————————–

SHENIME

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome

► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar

► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.

► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar dhe pashaporte.

►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

.
Sarajeve-Mostar -Medjugorje
 
 
 Çmimet e dhomave
 » Sarajeve
 28 dhe 29  Nentor - 3 Dite
 Tarifa
 Hotel 4* Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
                    .
 €99.00
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
        .
 
.
Sarajevo
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.