Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Rome – Firenze – Venecia – Opatija -  6  dite 259  €

Vizitohen:

Rome – Firenze – Venecia – Opatija


Data e Udhetimit:

26 Nentor

 

Programi:

 

Dita e Pare: Tirane - Durres -Bari

Nisja nga Tirana ne darke nje dite  para   Mberritja ne Durres ku do ti hipim tragetit per te shkuar ne Bari.

 

Dita e Dyte: Bari - Rome

Mberritja ne Bari rreth ores 08:00 te mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme udhetimin drejt Romes. Ndalesa te shkurtra rruges per pushim, kafe & tualet. Mberitja ne Rome pas drekes, rreth ores 16:00. Akomodimi ne hotel, vizite ne Colosse & Piazza Venezia.

 

Dita e Trete:  Rome -Firence

Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 fillojm turin e Romes ku do te vizitojme Vatikanin, Castel San Angelo, Plazza del Popolo. Plazza di Spagnia, Fontana di Trevi, Via Del Corso, Panteoni. Nisja drejt Firenzes rreth ores 16:00. Mberritja dhe akomodimi ne hotel. Vizite ne Michelangelo dhe me pas qendrim I lire .

 

Dita e Katert:  Firence  - Venecia

Pas mengjesit startojme vizitat ne qendren historike duke filluar nga galleria Degli Uficci, Ponte Vechio Piazza della Signoria, Piazza Duomo. Ora 16:00 nisja drejt Venecias. Mberritja ne Venecia ne darke. Akomodimi ne hotel.

 

Dita e Peste: Venecia - Opatija

Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 nisemi nga Punto Sabione per hyre ne brendesi te ishullit te Venecias nepermjet kanalit. (Kosto extra 20 euro per taksen e qytetit dhe bileten e anijes) Fillojme vizitat ne Piazza San Marco ku ndodhen pothuajse te gjitha kishat, monumentet dhe atraksionet e Venecias. Ne dreke  nisja per ne Opatija .                   . Mberritja ne hotel. Me pas qendrim i lire.

 

Dita e Gjashte:  Opatija - Tirane

Pas mengjesit ne hotel. Nisja per udhetimin ne kthim per ne Tirane me ndalesa te shkrutra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke.

Fundi i sherbimit tone.


259€

Ne cmim perfshihet

*TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD

*AKOMODIMI NE HOTEL

*MENGJESET NE HOTEL

*BILETA E TRAGETIT DURRES – BARI ME KABINE

*GUIDE SHQIPETARE GJATE GJITHE UDHETIMIT


Ne cmim nuk perfshihet

*BILETA E HYRJEVE NEPER MUZEUME

*HYRJA NE VENECIA (20 EURO TAKSA PER PERSON + TRAGETI)

*SHETITJA ME GONDOLA

*KONSUMIMI I VAKTEVE TE DREKES DHE TE DARKES

 

Per Femijet 

• 0-2.99  vjeç jane falas

•3-11.99  vjeç  nese akomodohet ne dhome me dy te rritur perfiton  30 %  zbritje

• Mbi 12  paguan si i rritur.

 

SHENIM

*** Minimumi i grupit per tu bere  ky  udhetim eshte 20 Persona

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10 DITE PARA NISJES .

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

.
.
rome, firence, venecia, optija
 
 
Çmimet e  dhomave
 » Rome-Firence-Venecia
26 Nentor - 6 Dite
 Tarifa
 Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
                       .
 € 259.00
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
   .
.
rome
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+kontrate