Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

PRISHTINË – PEJË- UJËVARA E DRINIT TË BARDHË  , 2 DITË €59
PRISHTINË, PRIZREN, PEJË, RUGOVË, UJËVARA E DRINIT TË BARDHË

 • ► 12, 19, 26 Shtator
 • ► 3, 10, 17, 24, 31 Tetor

Programi:

►Dita e parë:

► Nisja nga Tirana në orën 06:00.


Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së kontrollit në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Mbërrijmë në Prishtinë, ku do të vizitojmë pikat kryesore të qytetit të rëndësishëm shqiptar. Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën në një nga restorantet tradicionale të qytetit. Pastaj vazhdojmë udhëtimin tonë drejt Pejës. Akomodohemi tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar lehtësirat e hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.


►Dita e dytë:

Pas mëngjesit në hotel nisemi për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse. Për ata që dëshirojnë më shumë adrenalinë sugjerohet të provojnë Zip Line. Pastaj nisemi për të vizituar Shpellën e Radavcit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Aty do të kemi mundësi të konsumojmë drekën në mes të natyrës dhe pranë ujëvarës. Nisja në rrugën e kthimit me një ndalesë të shkurtër në një nga qendrat tregtare të Prizrenit.

Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

►Kujdes:

Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!


€59
Ne cmim perfshihet
 • *TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD
 • *AKOMODIMI TEK HOTEL DUKAGJINI 5*
 • *MËNGJESI DHE DARKA
 • *PËRDORIMI I PISHINËS DIMËRORE, SAUNA, JACUZZI DHE PALESTËR
 • *GUIDA SHOQËRUESE GJATË UDHËTIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *DREKA DHE PIJET GJATË VAKTEVE
 • *GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË "PËRFSHIHET"
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  0-2 VJEC PA PAGESE
  3-12 VJEC PAGUAJNE 50 %
  MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR

  .
  .
  prishtine - peje
  .
  .
  Çmimet e dhomave
  Peje
        2  dite Half Board       
   
  Dhome Standarte  max  3 te rritur

     ► 05, 12, 19 , 26 Shtator

    59
  Çmimi për person të Rritur në Dhomë
  per 2  persona
  .
  .

  .

  brezovice
  .

  PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
  • Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
  • Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

  Regullore+Kontrate

  .