Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Porto Carras Sithonia 5*-Halkidiki

Porto Carras Sithonia 5*-Halkidiki
 

Sithonia është identifikuar me relaksin. Klientëve u jepet mundësia për të vizituar Porto Carras në çdo kohë të vitit. Hoteli ka 458 dhoma të projektuara për të kënaqur të gjitha nevojat, duke përfshirë edhe 142 suita. Kazino Porto Carras është në Sithonia.

 

Klientët mund të darkojnë në Mediterraneo, një restorant tip bufeje që hapet për mengjes, drekë dhe darkë. Restorant "White Room", një restorant a la carte që ofron momenti komoditeti, luksi, relaksuese, e cila projekton nje stil kontemporan të kombinuar me sofostikimin klasik për mbremje romantike. Restorant "Pergola" që eshte vetë-shërbim, dhe "Veranda Casino," e cila operon vetëm në darkë. 

 

Porto Carras Sithonia ndodhet 1,5 km nga Neos Marmaras në Halkidiki 1600 metra larg Sandy Beach i rrethuar nga kopshte të bukura dhe piktoreske me 34 plazhe private.

 

Aktivitete dhe shërbime:

- dy pishina të jashtme

- dy pishina të brendshme

- pishina terapie të brendshme dhe të jashtme

- pishina xhakuzi të brendshme dhe të jashtme

- pishinë për femijë

- qendër biznesi 24 orë

- butik

- dyqan bizhush

- mini-markat

- shërbime postare

- makina me qera

- parking privat

- laptope (me kërkesë)

- faks dhe printer

- makinë fotokopjeje

- shërbime përkthimi (me kërkesë)

- staf shumëgjuhësh

- shërbime lavanderie

- shërbime dado

- shërbime mjekesore

- mini-klub (10.00 - 18.00)

- rrëshkitëse uji (10.00 - 18.00)

- çadra plazhi dhe peshqira plazhi

- animacion gjithë ditën

- Wireless internet akses falas

 

Shërbime dhe kapacitete shtesë:

- Furgon për në fshatin Neos Marmaras

- Tur në resort me tren

- Yahte dhe varka me qera

 

Kapacitetet e dhomave:

- Tavolinë për shkrim

- tualet luksoz

- hidro masazh (në disa suite)

- tualet mermeri

- tharëse flokësh

- robdishane dhe shapka

- kasafortë brenda në dhomë

- telefon

- televizor satelitor, radio

- mini-bar

- radare per cigare

- ballkon me orendi

- dritare qe mbajnë jasht ndotjen akustike

- 24 orë shërbime për ushqime në dhomë (me pagesë)

 

SPA:

 Një oaz qetësie prej 2.275 m katror, në nivelin e plazhit të Porto Carrasit ju pret. Pishinë me ujë deti, pishinë terapie, sauna, 11 dhoma për shërbime masazhi, një palestër me pamje te lagunës, manikyr dhe pedikyr, dhe sallon bukurie. Në palestër lejohen vetëm të rriturit mbi 16 vjeç. Disa shërbime mund të jenë me pagesë. 

 

Kujdes:

Nga 1 Janari 2018, në të gjithë Hotelet e Greqisë aplikohet Taksë lokale Qëndrimi. 

Klientë DUHET ta paguajnë direkt në Hotel. 

Taksat janë: 

• Hotel 5*: €4.00 për dhomë në natë

• Hotel 4*: €3.00 për dhomë në natë

• Hotel 3*: €1.50 për dhomë në natë

• Hotel 2* dhe 1*: €0.50 për dhomë në natë

Më Shume Detaje: KONCEPTI ALL-INCLUSIVE përfshin të gjithë ushqimet në BUFE dhe pijet vendase.

 

CHECK-OUT është 12.00

CHECK-IN është 14.00

 

Venndodhja ne Harte

Porto Carras sinthonia
.

Porto Carras Sithonia 5*

 

LISTA E ÇMIMEVE

 

Çmimet e dhomave

» Dhomë Standart Golf (Max: 3 Rritur)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 18/05/2018

€ 181.70

nga 19/05/2018 në 15/06/2018

€ 207.00

nga 16/06/2018 në 29/06/2018

€ 239.20

nga 30/06/2018 në 13/07/2018

€ 276.00

nga 14/07/2018 në 27/07/2018

€ 317.40

nga 28/07/2018 në 19/08/2018

€ 363.40

nga 20/08/2018 në 02/09/2018

€ 317.40

nga 03/09/2018 në 16/09/2018

€ 276.00

nga 17/09/2018 në 30/09/2018

€ 239.20

nga 01/10/2018 në 07/10/2018

€ 207.00

nga 08/10/2018 në 28/10/2018

€ 181.70


» Dhomë Standart Pamje nga Deti (Max: 3 Rritur)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 18/05/2018

€ 218.50

nga 19/05/2018 në 15/06/2018

€ 253.00

nga 16/06/2018 në 29/06/2018

€ 289.80

nga 30/06/2018 në 13/07/2018

€ 333.50

nga 14/07/2018 në 27/07/2018

€ 384.10

nga 28/07/2018 në 19/08/2018

€ 441.60

nga 20/08/2018 në 02/09/2018

€ 384.10

nga 03/09/2018 në 16/09/2018

€ 333.50

nga 17/09/2018 në 30/09/2018

€ 289.80

nga 01/10/2018 në 07/10/2018

€ 253.00

nga 08/10/2018 në 28/10/2018

€ 218.50


» Junior Suitë Golf View (Max: 3 Rritur + 1 Fëmijë)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 18/05/2018

€ 227.70

nga 19/05/2018 në 15/06/2018

€ 259.90

nga 16/06/2018 në 29/06/2018

€ 299.00

nga 30/06/2018 në 13/07/2018

€ 345.00

nga 14/07/2018 në 27/07/2018

€ 395.60

nga 28/07/2018 në 19/08/2018

€ 455.40

nga 20/08/2018 në 02/09/2018

€ 395.60

nga 03/09/2018 në 16/09/2018

€ 345.00

nga 17/09/2018 në 30/09/2018

€ 299.00

nga 01/10/2018 në 07/10/2018

€ 259.90

nga 08/10/2018 në 28/10/2018

€ 227.70


» Dhomë Familjare Pamje nga Kopshti (Max: 3 rritur)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 18/05/2018

€ 250.70

nga 19/05/2018 në 15/06/2018

€ 287.50

nga 16/06/2018 në 29/06/2018

€ 331.20

nga 30/06/2018 në 13/07/2018

€ 379.50

nga 14/07/2018 në 27/07/2018

€ 437.00

nga 28/07/2018 në 19/08/2018

€ 501.40

nga 20/08/2018 në 02/09/2018

€ 437.00

nga 03/09/2018 në 16/09/2018

€ 379.50

nga 17/09/2018 në 30/09/2018

€ 331.20

nga 01/10/2018 në 07/10/2018

€ 287.50

nga 08/10/2018 në 28/10/2018

€ 250.70


» Dhomë Superiore Pamje Pjesërisht nga Deti (Max: 2 Rritur + 1 Fëmijë)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 18/05/2018

€ 200.10

nga 19/05/2018 në 15/06/2018

€ 227.70

nga 16/06/2018 në 29/06/2018

€ 264.50

nga 30/06/2018 në 13/07/2018

€ 303.60

nga 14/07/2018 në 27/07/2018

€ 347.30

nga 28/07/2018 në 19/08/2018

€ 400.20

nga 20/08/2018 në 02/09/2018

€ 347.30

nga 03/09/2018 në 16/09/2018

€ 303.60

nga 17/09/2018 në 30/09/2018

€ 264.50

nga 01/10/2018 në 07/10/2018

€ 227.70

nga 08/10/2018 në 28/10/2018

€ 200.10


» Junior Suitë Pamje Pjesërisht nga Deti (Max: 3 rritur ose 2 rritur + 1 fëmijë)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 18/05/2018

€ 250.70

nga 19/05/2018 në 15/06/2018

€ 287.50

nga 16/06/2018 në 29/06/2018

€ 331.20

nga 30/06/2018 në 13/07/2018

€ 379.50

nga 14/07/2018 në 27/07/2018

€ 437.00

nga 28/07/2018 në 19/08/2018

€ 501.40

nga 20/08/2018 në 02/09/2018

€ 437.00

nga 03/09/2018 në 16/09/2018

€ 379.50

nga 17/09/2018 në 30/09/2018

€ 331.20

nga 01/10/2018 në 07/10/2018

€ 287.50

nga 08/10/2018 në 28/10/2018

€ 250.70


» Dhomë Familjare Superiore Pamje Pjesërisht nga Deti (Max: 3 rritur ose 2 rritur + 2 fëmijë)  Tarifa

nga 28/04/2018 në 18/05/2018

€ 259.90

nga 19/05/2018 në 15/06/2018

€ 301.30

nga 16/06/2018 në 29/06/2018

€ 347.30

nga 30/06/2018 në 13/07/2018

€ 397.90

nga 14/07/2018 në 27/07/2018

€ 457.70

nga 28/07/2018 në 19/08/2018

€ 526.70

nga 20/08/2018 në 02/09/2018

€ 457.70

nga 03/09/2018 në 16/09/2018

€ 397.90

nga 17/09/2018 në 30/09/2018

€ 347.30

nga 01/10/2018 në 07/10/2018

€ 301.30

nga 08/10/2018 në 28/10/2018

€ 259.90

 

Çmimet për dhomë, akomodimi all inclusive