Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Plazh në Detin e Zi, Konstancë – Varna - Burgas  ,  8  Ditë  nga  €449


Dita e Parë.

Nisja nga Tirana me autobus në drejtim të Maqedonisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbrritja në Shkup dhe pushim per dreke. Nisja nga Shkupi në drejtim te Bullgarisë. Gjatë rrugës, pushime per kafe. Mbrritja në Sofje. Sistemimi, Darkë dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Dytë. 

Mëngjesi në hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Sinagoga Hebraike e Sofjes, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar "Ivan Vazov", Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt. Pasdite nisja për në Bukuresht. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritja në Bukuresht. Sistemimi, Darkë dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Tretë. 

Mëngjesi në Hotel. Paradite, Vizitë panoramike e Bukureshtit. E fillojme me vizitë jashtë Bukureshtit: Manastiri Snagov, ku mendohet se është varrosur Vlad Tepes, i njohur si Dracula. Me pas i drejtohemi qendres se qytetit te Bukureshtit ku vizitohen: Harku i Triumfit, Muzeumi Village, Sheshi Victoriei, Sheshi Revolucionit, Statujen e Naim Frasherit dhe Ndërtesa e Parlamentit. Vizite ne qytetitn e vjeter te Bukureshtit; Oborri dhe Kisha Princely. Vizite tek Hotel Continental ku Ismail Qemali bashke me patriotet e tjere kane hartuar deklaraten e pavaresise se Shqiperise. Gjate Drekes - Shetitje tek Pedonalja e famshme Liskano e mbushur me bare dhe restorantet me te populluara te Bukureshtit, Pasdite, vizite tek Piata Uniiri me shatervanet - qendra tregtare me te njejtin emer Uniiri Shopping Mall. Nisja për në Konstancë. Udhëtimi zgjat rreth 2.5 orë. Mbrritja në Konstancë, Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Darkë dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt. 

Mëngjesi në Hotel. Të lirë për plazh. Pasdite në mbrëmje Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Kazinoja e Konstancës dhe Monumentet e ndryshme Fetare në Sheshin Ovidiu. Darkë dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Pestë: 

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Varna. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritja në Varna, Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Të lirë për plazh. Pasdite në mbrëmje Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Kopshti Varnës, Katedralja Shën Marisë, Manastiri Aladzha, Aquapolis, Syri Varnës etj. Darkë dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Gjashtë: 

Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Burgas. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritja në Burgas, Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Të lirë për plazh. Darkë dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Shtatë: 

Mëngjesi në Hotel. Paradite në mbrëmje Vizitë e Monumenteve Kryesore të qytetit: Kopshti Burgasit, Pista në Det Mosta dhe Qyteti i vjetër Nessebar. Pasdite, Nisja për në Kavala. Udhëtimi vazhdon për në Kavalla. Udhëtimi zgjat rreth 6 orë. Ndalesa të shkurtra për pushim dhe shlodhje gjatë rrugës. Mbrritja në Kavalla. Sistemimi në Hotel në zonën e Plazhit. Darkë dhe Fjetje në Hotel.


Dita e Tetë:

Mëngjesi në Hotel. Paradite të lirë për plazh. Pasdite, Nisja për në Selanik. Udhëtimi zgjat rreth 2 orë. Mbrritje dhe Vizitë në Selanik. Vizitohen: Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski dhe monumente të tjera historike të qytetit. Nisja për në Shqipëri. Udhëtimi zgjat rreth 6 orë. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mbrritja në Shqipëri.


Në Pagesë përfshihen:
- Fjetje: 1 natë në Sofje, 1 natë në Bukuresht, 2 netë në Konstancë, 1 natë në Varna, 1 natë në Burgas, 1 natë në Kavalla.
- Mëgjeset dhe Darkat në Hotele,
- Udhëtimi dhe Shëtitjet me Autobus.
- Shoqërues Shqiptar gjatë gjithë Udhëtimit.


Në Pagesë nuk përfshihen:
- Hyrjet në Monumente
- gjithshka tjeter  qe seshte permendur   ne  seksionin Perfshihet .
.
Plazh në Detin e Zi
 8  dite
 Tarifa
Akomodimi ne hotel, dhome standarte max 3 pers
 1  Qershor
€449
Akomodimi ne hotel, dhome standarte max 3 pers 
  15 Qershor
€469
Akomodimi ne hotel, dhome standarte max 3 pers 
  29 Qershor
 €489
 Akomodimi ne hotel, dhome standarte max 3 pers
  13 Korrik
  €499
 Akomodimi ne hotel, dhome standarte max 3 pers
  27 Korrik
  €509
Akomodimi ne hotel, dhome standarte max 3 pers 
  10 Gusht
  €519
 Akomodimi ne hotel, dhome standarte max 3 pers
  24 Gusht
  €489
 Cmimi per person ne dhome dyshe
 
 
.
.
.