Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Pashket ne  Selanik - Katerini - Meteora , 3  dite €99

Vizitohen: 

Selanik - Meteora - Kastoria - Ujvara Edesa - Katerini

Data e Udhetimit:      ► 27-29 Prill

 

Programi:

 

►Dita e pare: ️ Nisja nga Tirana ne oren 05:00 ne drejtim te Kapshtices. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. Pas kalimit te pikes kufitare te Kapshtices, do te bejme nje vizite te shkurter ne Kastoria (Kostur). Do te pershkruajme shetitoren buze liqenit Orestia si dhe mundesi per te blere ne dyqanet tradicionale me produkte lekure. Vazhdimi udhetimit drejt Ujevares Edesa, ku do te vizitojme nje nder Ujevarat me te medha dhe spektakolare te Greqise. Kohe e lire per te vizituar Ujeveren. Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Katerinit. Mberritja në Katerini. Darka ne hotel.

 

►Dita e Dytë: Mengjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisemi për në Selanik. Ne Selanik do te vizitojme: Sheshin Aristoteli, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski dhe monumente të tjera historike të qytetit. Kohe e lire per Shopping ne qendren me te madhe tregtare Cosmos. Kthimi ne hotel ne Katerini . Darka ne hotel.Vizite ne qender te Katerinit .

 

► Dita e Tretë: Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke i pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Kalabakes . Kohe e lire per te vizituar fshatin turistik te Kalabakes. Pasdite nisja për në Tirane. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mberritja në Tirane.

 

Ne cmim 99€  perfshihet

*UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD

*AKOMODIM NË HOTEL PORTO DEL SOL NE KATERINI

*MENGJESI + DARKA

*SHOQERUES GJATE GJITHE UDHETIMIT

 

Ne cmim nuk perfshihet

*SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM

*HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME

*GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER

**TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .

 

Shenim

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-2.99 VJEC PA PAGESE

• 3 – 11.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE

• MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

 

Shenim

► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.

► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.

► Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 4 dite para nisjes .

► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar 

.
pashket ne selanik -katerini - meteora-
.
 
  Cmimet e Dhomave
»Pashket ne Selanik  e katerini 

  3 dite

27-29 Prill
Tarifa
Hotel  Dhomë Standart (Max: 3 Rritur + 1 Fëmijë)
.
  € 99.00
  Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
katerini
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+ Kontrate