Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Parku Krka – Split – Zadar – Dubrovnik ,  4 Dite  nga €169

Bregdeti Dalmat  - 4  dite  169  euro

 • ► 09  SHKURT
 • ► 23  MARS
 • ► 14  PRILL

Vizitohen: Parku Natyror Krka - Split - Zadar - Trogir - Dubrovnik

     

Programi:

 

 •   ►Dita e Parë: Tirane – Budva  – Herceg Novi
  ► Nisja nga Tirana në orën 06:00.

  Pas kalimit të pikës kufitare të Muriqanit vazhdojmë udhëtim nëpër rivieren e Malit të Zi me nje ndalese te shkurter per konsumimin e mengjesit. Vizite  panoramike e Shën Stefanit, Budvës dhe Tivatit. Kalimi i gjirit të Kotorit me traget për në Hercegnovi ku do te kryhet dhe akomodimi naten e pare ne hotel me 4*. Kohe e lire per perdorimin e faciliteteve te hotelit.


 • Dita e dytë: Dubrovnik - Split

  Konsumimi i mengjesit ne hotel dhe vazhdimi i udhëtimit për në territorin Kroat.Vizitojmë Dubrovnikun i cili është pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita përfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Pilës dhe Ujëmbledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjetër, Shëtitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit, Pallati i Dukës, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullën e Mincetes,Portin e Qytetit. Me pas i drejtohemi qytetit te Split dhe vizite e atraksioneve të qyteti si Pallati i Diokrecianit, Mauzoleumi i Diokrecianit, Statuja e Gregor Ninki, Teatri Kombëtar i Splitit, Pinakoteka Kryesore, Rruga Marmontova . Kohe e lire për kafe dhe shëtije në Split.Akomodimi ne hotel ne Vodice.Konsumimi i darkes ne hotel .

 •  

  Dita e tretë: Parku Krka - Zadar

  Pas konsumimit të mëngjesit nisem  drejt Parku Natyror KRKA, i cilesuar si parku më i bukur i territorit të Kroacise. Me një siperfaqe prej 109 km katror, parku KRKA (i shpallur park kombetar në vitin 1985) shquhet për ujëvarat e tij qe formohen gjatë kaskades së lumit Krka dhe si një habitat i mrekullueshem për zogjtë (mbi 225 specie te ndryshme jetojne në Krka), duke kthyer shëtitjen ne kete park nje simfoni cicerimash.
  Vizite e parkut për 3-4 ore dhe më pas nisemi drejt qytetit të Zadarit, i themeluar nga Liburnet Ilirë,
  Vizitë e Zadarit, një qytet ku edhe janë të vendosur një komunitet shqiptaresh para 500 vjetesh dhe kanë formuar qytezën e tyre që quhet Kallmeku. Gjatë vizites në qytetin e Zadarit do të shohim: Forumin Roman, Kishën e Donatus, Kishën e Shën Marisë, Sheshin e Popullit, etj. Pas vizitës ne Zadar , kthimi ne hotel , konsumimi i darkes .Qendrim i lire .

 •  

  ►Dita e katert : Vodice - Kotorr - Tirane

  Pas konsumimit të mëngjesit në Hotel , i drejtohemi Kotorrit per te vizituar qytetin e vjeter dhe per te konsumuar dreken. Opsionale 5 euro shetitje me varke ne gjirin e Kotorrit. Me pas i drejtohemi doganes se Morines dhe kthimi ne Tirane gjate mbremjes. 

  FUNDI I SHERBIMIT TONE!

   

  Politikat e femijeve : 
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS;
  • Femija i pare : 3- 11.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.

 • Te perfshira  ne cmim
 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Akomodimi në hotel 3* ose 4*
 • Transporti me automjet komod
 • Mëngjesi dhe darka

Nuk jan et e perfshira  ne  cmim
 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim
 • Taksa lokale 1.50 EUR për person/natë
 • Shëtitja me anije në Kotorr 5 EUR/personi
 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
 • Bileta e hyrjes në Parkun Natyror Krka
Kujdes:
=======
Per levizjen ne  zonen  shengen  qytetareve  Shqiptar u neviojitet passaporte   biometrike me date  skadence mbi 3 ( tre ) muaj .Per  cdo problem ne  dokumentacionin e  udhetimit  agjencia nuk mban pergjegjesi .Pergjegjesia  eshte e pasagjerit per  vlevshmerine e dokumentave te udhetimit .
.
.