Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

 Paris dhe  Disneyland  , 5  dite 449  euro personi

paris qyteti i magjishem
paris qyteti i  magjishem
paris qyteti i  magjishem
paris qyteti i  magjishem
Paris & Disneyland  , 04 Mars

DITA E PARE

Nisja nga Tirana me autobus komod per ne aeroportin e Podgorices. Fluturimi Podgorice – Bruksel me nisje ne oren 15:55. Mberritja ne Bruksel ne oren 18:30.

Pas kryerjes se procedurave aeroportuale, transferte me autobus komod per ne Paris. Mberritja dhe akomodimi ne hotel. Mbremja e lire.

OPSIONALE: Shetitje ne lumin Sena me Bateauc Mouches (Anija mize) 14 Euro per person, per ta pare nga nje tjeter kendveshtrim Parisin duhet te beni nje udhetim me varke ne Sene. Kjo do t’iu jap mundesine te shijoni çdo pjese te arkitektures pariziene e te lagjeve me te famshme te tij. Te njohura nga vendasit si “Anije Miza” ato ofrojne eskursione me anije te hapura nga ku mund te shijohen pamjet e Parisit.

DITA E DYTE

Mengjesi ne hotel dhe me pas vazhdimi per vizitat turistike ne Qytetin e Dritave, Paris.
Gjate kesaj dite do te vizitojne: Sacre Coeur – nje bazilike kushtuar Zemres se Shenjte te Krishtit e ndertuar pas vitit 1873, Jardins du Luxembourg, Pantheon, Hotel de Ville, Notre-Dame – nje nga shembujt me tipik te arkitektures gotike franceze si dhe si nje nga katedralet me te njohura ne bote, il grand Louvre ( e muzeut kushton 15 Euro per person)
Ne te gjitha keto monumente historike e kulturore te Parisit do te jeni te shoqeruar nga guida jone profesioniste. Vizitat ne te gjitha keto monumente jane te programuara ne menyre te tille qe krahas guides te keni edhe kohe te lire per ta shfrytezuar maksimalisht per vizita apo te plotesoni deshirat qe keni. Pas mbarimit te programit ditor i cili do te jete i alternuar ne kembe dhe me autobuz, kthimi per ne hotel.

DITA E TRETE

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisja per ne Disneyland ku do perjetoni magjine e lojrave dhe surprizave te kesaj vepre gjigande te Parisit (hyrja 75 Euro per person ne grup). Pas perfundimit te zbavitjes ne Disneyland nisemi drejt Parisit ku do te kemi mundesi te vizitjme 1 nder qendrat tregtare me te medha te parisit ne La Defense. La Defense, eshte parajsa e shopping-ut. Per te bere blerje te mira gjate qendrimit ne Paris do te vizitojme lagjen La Defense (me metro) ,qe njihet si New York-u francez, dhe qe mban nje nga qendrat tregtare me te medha nentokesore ne bote. Mbremje e lire. Kthimi ne hotel.Kthimi ne hotel.
Per te gjithe personat qe nuk kane deshire te bashkohen me grupin ne Disneyland, mund te kalojne diten duket shetitur ne menyre individuale ne Paris.

DITA E KATERT

Mengjesi ne hotel. Dita e katert do te filloje me viziten e pallatit mbreteror ne Versaje dhe te kopshteve te mrekullueshme dhe unike te Versajes (pagese ekstra 10 euro per person per transferten ne Versaje). Do vazhdoj me guiden tek Arc de Triumphe, Trocadero, Pont Alecandre III, Tour Eiffel.

Rreth ores 14:00 nisja per ne Bruksel. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

Pasdite shetitje e shkurtër për të zbuluar zemrën e Brukselit mesjetar duke filluar me Grand Palace, me Sheshin e Tregut me famë botërore, katedralen e bukur të Shën Michael, Kolonën e Kongresit, Pavionin kinez dhe Kullën Japoneze. Do te kalojme ne Rezidencën Mbretërore dhe do të kthehemi në qendër të qytetit për të parë zonen Sablon me dyqanet e tij të panumërta antike. Gjate shetitjes do te shohim dhe pika te tjera si Pallatin madhështor të Drejtësisë, Pallatin Mbretëror dhe Shtëpitë e Parlamentit.

Do të gjeni veten në zemër të Bashkimit Europian ndërsa po ecni para ndërtesave imponuese të BE-së që strehojnë Komisionin Evropian, Parlamentin Europian dhe Këshillin e Ministrave. Fjetje ne hotel ne Bruksel.

DITA E PESTE:
Mengjesi ne hotel. Transferta ne aeroport. Nisja ne oren 10:40 dhe mberritja ne aeroportin e Podgorices ne oren 13:05.
Transferta per ne Tirane.

Mberritja ne Tirane dhe fundi i sherbimeve tona.

Ne cmim perfshihet:

 • Transferta Tirane Podgorice me autobus komod.
 • Fluturimi direkt nga Podgorica ne Bruksel.
 • Akomodimi ne hotele me 3* me mengjes.
 • City Tour Paris dhe Bruksel.
 • Vizitat sipas programit.
 • Transfertat si ne program
 • Guide Profesionale

 

SHENIM:

Ne cmimin e biletes perfshihet vetem nje cante dore deri ne 10 kg per person, me permasa 55x40x20cm.

Ne kete cante, nuk lejohen te merren amballazhime me te medha se 100ml me permbajtje likuide (shampo, kremra, parfume, xhel etj).

Shtesa per bagazh stive deri ne 20 kg eshte 60 – 70 euro per 1 bagazh. Ne bagazhin e stives lejohen lengjet te madhesive te ndryshme.

 Ne cmim nuk perfshihet:

 • Lundrimi me anije ne Paris. (14 euro/person).
 • Transporti me autobus jashte programit si: shetitjet ekstra, udhetimi per ne Versaje, etj.
 • Hyrjet ne monumente dhe muzeume ( individuale per muzeun e Luvrit 15 Euro per person, per pallatin mbreterore te Versajes 15 Euro per person, kopshtet e Versajes 9 Euro per person, e anijes 14 Euro per person, e DisnayLand 75 Euro per person).
 • Gjithcka qe nuk eshte permendur ne kete program.

 

Femijet:

 • 0-1.9 vjec paguajne 170 Euro;
 • 2-11.9 vjec, perfitojne 50 Euro zbritje;
 • 12 e lart vjec paguan si i rritur.
 • nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

 

Rreth Rezervimit:

 • Cmimi per te rritur ne dhome teke 599 euro.
 • Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
 • Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
 • Siguracioni shendetesor eshte i domosdoshem.
.
.
  paris & disneyland
 
 
Çmimet e dhomave
Paris- 5  dite
 04 Mars
 Tarifa
  Dhome standarte  Max 3 persona
 
  € 449.00
  Çmimi per te rritur ne  dhome dyshe
 
 
.
paris
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

.

.