Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Udhetim ne  Napoli , Sorrento , Kapri -Itali , 5  dite 289  euro

Itali
Napoli , Sorrento , Kapri, Amalfi

10 Qershor

Detajet e turit

Dita e Parë: 

Nisja me traget nga Durrësi në orën 22.00. Lundrimi për në Bari.


Dita e Dytë:

Mbrritja në Bari në orën 08.00. Nisja për në Napoli me autobus. Sistemi në Hotel. Pasdite, shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Fjejte në Hotel.


Dita e Tretë:

Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Sorrento dhe me traget për në Ishullin Kapri. Shëtitje panoramike në Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Kthimi me traget në Sorrento. Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Fjetje në Hotel.


Dita e Katërt:

Mëngjes në Hotel. Nisja me autobus për në Positano, Shëtitje në këmbë në Positano, ku vizitohen: Kisha Santa Maria Assunta dhe Porti. Nisja për në Amalfi. Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj. Pasdite nisja për në Bari. Nisja me traget në orën 22.00. Lundrimi për në Durres.


Dita e Pestë: Mbrritja në Durrës në orën 07.00.


Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi me traget vajtje-ardhje Durrës -Bari dhe Sorrento - Kapri.
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në Kabinë të Brendshme në Traget për 2 netë dhe në Hotel 3* për 2 netë qëndrimi.
4. Mëngjeset në Hotele.
5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
Udhetojne vetem personat qe jane te paisur me  certifikate vaksine  me nje nga Vaksinate  njohura nge  EMA  ose me Test  Covid Tampon negativ
.
.
napoli-sorrento-kapri
.
 
Çmimet e dhomave
 »  Napoli Sorento Kapri
   5 Dite
 Tarifa
Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
10 Qershor
 € 289.00
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
.
.