Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Mostar – Medjugore – Ujevara Kravica  , 2  dite  60€

MEDJUGORE — UJEVARAT E KRAVICES — MOSTAR
 2 Ditë - 60€
►9 , 16 , 23 , 30 Prill

VIZITOJME
Mostar
Medjugore
Ujevarat e Kravices
Programi:

►DITA E PARË: VIZITË NË MOSTAR DHE MEXHUGORJE

-Nisja nga Tirana në orën 05:00.

►Vazhdimi i udhëtimit drejtë pikës kufitare të Hanit të Hotit. Procedura doganore. Pas kalimit në territorin e Malit të Zi, ndalesa e parë do të jetë në ujevarën ”Niagara” në Tuz të Malit të Zi. Ndalesë për kafe dhe fotografi.
Vazhdimi i udhëtimit me pas drejtë Bosnje dhe Hercegovinës. Vizitë në Mostar ose ndryshe qyteti i meneksheve ku do të kemi mundësinë të shohim:
– Urën e famshme të Mostarit;
– Rrugën e famshme te mjeshtërve të vjetër;
– Xhaminë e madhe;
– Katedralen e betontë të Mostarit (e vetmja në Europë);

Kohë e lirë më pas për të shëtitur në qytetin e vjetër të Mostarit. Pas vizitës së Mostarit, vazhdimi udhëtimit për në Mexhugorje. Akomodimi në hotel.


►DITA E DYTË: PELIGRINAZH NË MEXHUGORJE – UJËVARA KRAVICA

Mëngjesi në hotel.
Pas mëngjesit, vizitojmë Mexhugorjen ose vendi i ”Gospa Mira” (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë të qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.
Nisja më pas drejtë vendit ku është shfaqur Shën Mëria dhe në shtatoren që qanë, vendi i mrekulllive për shumë besimtarë që vijnë nga shtete të ndryshme të botës për të vizituar këtë vend hyjnor.

Më pas vazhdojmë vizitën tonë në ujëvarat e Kravicës, në një nga mrekullitë e natyrës në zonën e Mexhugorjes.
Vazhdimi i udhëtimit për kthim në Tiranë me ndalesa të shkurtra gjatë rrugës.
Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në darkë.
Fundi i shërbimit tonë.


►Duhet të keni me vete:

– Çantë shpine, shishe uji 1 Litër, rroba pambuku për ndërresë, fruta të thata, çokollata,

 

Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Bosnjes, duhet të posedoni:

1. Certifikatë vaksinimi të plotë me numrin e duhur të dozave dhe nga doza e dytë të mos ketë kaluar më shumë se 9 muaj.

2. Vërtetim se personi ka kaluar Covid-19 (që kanë kaluar jo më pak se 10 ditë dhe jo më shumë se 180 ditë nga testi pozitiv PCR ose i shpejtë antigen).

testin e shpejtë Antigen jo më të vjetër se 48 orë ose tamponin PCR.

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid,  nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoje nje nga kriteret me poshte :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid
3-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

€60
Ne cmim perfshihet
 • *Transporti komod me autobus.
 • *Hotel në Medjugorje.
 • *Mëngjesi + Darka .
 • *Shoqerues gjatë gjithë udhëtimit.
 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *Drekat.
 • *Bileta e hyrjes në Ujëvaren Kravica.
 • *Siguracioni i shëndetit në udhëtim ( i këshillueshëm ).
 • *Hyrja nëpër muzeume.
 • Shenim

  POLITIKAT E FËMIJËVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS

  • 3-6.99 VJEC PERFITON 30% ZBRITJE

  • MBI 7 VJEC PAGËSE E PLOTË

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NË DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESË EXTRA, NË VARESI TË HOTELEVE KU QËNDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TË JETË DOPJO, DO TE JENË DY KREVATE TEKE TË BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KËTIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 VETA
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT, KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA,
  ► PËR REZERVIM, MUND TË PAGUANI 50% TË SHUMËS TANI, NDËRSA PAGESËN E PLOTË DERI 7 DITË PARA NISJES.
  ► NË RAST ANULLIMI NGA KLIENTI PAGESA E BËRË ËSHTË E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBANË PËRGJEGJËSI PËR PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PËR ARSYE TË NDRYSHME SIÇ JANË: MUNGESË DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NËSE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEÇ, DHE UDHËTON ME NJËRIN OSE ASNJËRIN NGA PRINDËRIT, I DUHET PATJETËR PROKURË E NOTERIZUAR.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.

  .
  Mostar -Medjugorje
   
   
   Çmimet e dhomave
   » Mostar  -Medjugorje , 2  Dite 

   Tarifa
   Hotel 4* Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
  • ►9 , 16 , 23 , 30 Prill
   €60.00
   Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
          .
   
  .
  .