Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Montenegro  Canj 4* , Mali i  Zi -  Plazh nga  4 -   8 dite    (V)

.
PLAZH NË CANJ, BUDVA
– Hotel MONTENEGRO 4*, Canj — , 4 , 5 , 6 , 7  ,  8 Ditë   Half Board
Plazh ne HOTEL  MONTENEGRO 4*, CANJ (HB) – Fillon nga 144€

PLAZH ALL HALF BOARD  NE CANJ , HOTEL MONTENEGRO 4* BUZE PLAZHIT


PERIUDHA 2 Qershor – 2 Korrik
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 144€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 192€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 240€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 288€
8 Dite (7 Nete) — Cmimi 336€
.

PERIUDHA 3 Korrik – 31 GUSHT
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 149€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 199€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 249€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 299€
8 Dite (7 Nete) — Cmimi 349€
.

PERIUDHA 1-10 SHTATOR
4 Dite (3 Nete) — Cmimi 144€
5 Dite (4 Nete) — Cmimi 192€
6 Dite (5 Nete) — Cmimi 240€
7 Dite (6 Nete) — Cmimi 288€
8 Dite (7 Nete) — Cmimi 336€

 

PROGRAMI I DETAJUAR
PERSHKRIMI HOTELIT

Plazh i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guralece dhe ujin e kristalt blu, Canji te ngjason me bukurin e jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball ndan plazhin ne dy gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres te qytezes.
Gjithashtu pak km me tutje mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 3-5€). Plazhi i Mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju
Në gjirin pranë hotelit ofrohen edhe sporte ujore si jet-ski, paraglading, flyboard, banana ride, shetitje me motoskaf, etj … ndërsa ofrohet edhe shërbimi me qera i makinave, motorëve dhe biçikletave.

Hotel Montenegro perbehet nga 5 godina, ku 2 godina jane te standartit me 4 yje dhe 3 godina jane te standartit 3 yje.
Akomodimi per klientet tone do te jete ne godinen e standardit 4 yje: Godina Lux 4 yje
GODINA LUX 4 Yje: Disponon dhoma dyshe (2 shtretër tek të bashkuar); dhoma treshe (2 shtretër tek të bashkuar + sofa bed). Disa dhoma në katin e 1 të godinës nuk disponojnë ballkon. Godina është 7 kateshe dhe disponon ashensor. Në ambjetin e saj të jashtëm godina disponon pishinë e cila është e përfshirë në cmim përdorimi i saj. Mëngjesi dhe Darka konsumohen në restorantin kryesor te hotelit (20m distancë), e lokalizuar ne godinen Montenegro 3.

 

TRANSFERTA NGA 6 QYTETE

Transferta me autobuz komod turistik, me nisje te garantuar 3 here ne jave nga 6 qytete.
TIRANA: Nisje cdo te merkure, te enjte, te diele, ora 6:00 nga sheshi piazza mbrapa muzeut kombetar — cmimi 20€
DURRES: Nisje cdo te merkure, te enjte, te diele, ora 5:00 nga pallati sportit — cmimi 20€
SHKODER: Nisje cdo te merkure, te enjte, te diele, ora 7:30 nga ura Bunes (karburat Luani) — cmimi 20€
—-
PRISHTINE: Nisje cdo te merkure, te enjte, te diele, ora 4:00 nga parku autobuzave — cmimi 50€
FERIZAJ: Nisje cdo te merkure, te enjte, te diele, ora 3:00 nga qendra tregtare Village — cmimi 50€
PRIZREN: Nisje cdo te merkure, te enjte, te diele, ora 5:30 nga parku autobuzave — cmimi 50€

.

ESKURSIONET

Gjate qendrimit tuaj ne hotel, stafi i agjensise do te organizoje eskursione te ndryshme, duke mundesuar jo vetem qendrimin ne plazh por vizita dhe shetitje ne Kotor, Porto Montenegro, Dubrovnik dhe lundrimi me varka ne gjirin e Kotorit.

➤ DUBROVNIK: cdo dite marte dhe dite te premte  (Cmimi person 40€ transferta me autobuz + guida)
Ne mengjes ne shoqerine e guides nisemi nga hoteli drejt Dubrovnikut (2 ore larg)
Ne shoqerine e guides do te viziojme qytetin e mrekullueshem te Dubrovnikut, i cili cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza (emri i vjeter i Dubrovnikut) ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.
Vizita perfshin:
Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit. Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.
Kthimi ne hotel pasdite

➤ KOTOR – PORTO MONTENEGRO: cdo dite te merkure dhe dite te shtune  (Cmimi person 20€ transferta me autobuz + guida)
Pas drekes ores 14:00 nisemi per te vizituar qytetin e Kotorit. Ne shoqerine e guides vizitojme kalane trekendore te Kotorit, duke pershkruar qytetin e vjeter ne rrugicat e gurta. Do te shikojme shtepi te ndryshme ne brendesi te kalase me stema familjesh feduale te gdhendura ne portat e shtepive, dhe katedralen e bukur te Kotorit.  Shetijta ne qytetin e vjeter mund te vazhdoje duke ecur mbi muret e kalase, ose duke u ngjitur ne shtegun e vjeter qe te drejton ne majen e Kalase ku ndodhet citadela, pallati mbreteror i sundueseve te Kotorit (ku nder to permendin edhe mbretereshen Teuta). Pas vizites ne Kotor udhetojme drejt Porto Montenegros. Vizite e portit me lluksoz ne Malin e Zi dhe te jahteve te shumta te ankoruara.
Kthimi ne hotel pasdite.

➤BUDVA – ISHULLI HAWAI ME TRAGET: cdo dite te marte, dite te enjte dhe dite te shtune  (Cmimi person 30€ anija + guida)
*Pas mengjesit ne hotel, nga moli i Canj fillojme aventuren tone blu duke lundruar me anije nga Canj ne Budva. Mberritja ne Budva vizite e qytetit te vjteter te Budvas ne shoqerine e guides.
Me do do te lundrojme ne ishullin Shen Nikolla, i cilesuar ndryshe edhe si Ishulli “HAWAI”. Kohe e lire per plazh ne ishull.
Pas plazhit ne “Hawai” lundrojme drejt Shen Stefanit. Gjate lundrimit Budva – Shen Stefan mund te shijojme dreken e paketuar nga hotelit ne anije. Mberritja ne She Stefan dhe kohe e lire per plazh afer ishullit, ku ju ftojme te hidheni nga anija dhe ujin e kristalt te Adriatikut.
Vazhdimi aventures tone blu, ne plazhin e Mbretereshes. Kohe e lire per plazh dhe me pas kthimi ne Canj
(Per realizimin e eskursionit ne Hawai dhe Budva me anije duhet te plotesohet nje minimum grupi ne menyre qe te realizohet)

 


Në çmim përfshihet

1) Akomodimi në HOTEL MONTENEGRO 4*, ne vijën e parë të plazhit
2) Shërbimi në Mëngjes dhe Darkë
3) Shezllonet e Pishines
4) Asistenca nga stafi i agjensisë gjatë qëndrimit në hotel

.

Në çmim nuk përfshihet

a. Shezlloni ne plazh
b. Drekat
c. Taksa lokale 1.30€ nata/person paguhet ne recepsion nga klienti ne momentin e check in
d. Transferta në hotel sipas qyteteve përkatëse


Shenime:

►Duhet të dini se:

DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identitetit me vlefshmëri minimumi 3 muaj
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 11.99 vjeç per akomodim me 2 te rritur ne dhome përfitojnë 50% ulje

——————————————————
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar
.
.
.