Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Montenegro Canj-  Plazh  3  dite  nga  €89,  (V)

.
PLAZH NË CANJ, BUDVA
 – Hotel MONTENEGRO 4 Canj — 3 Ditë (2 Netë)   Full Board
PERSHKRIMI
3 DITE PLAZH FULL BOARD E NE MALIN E ZI, NE QYTEZEN E BUKUR TE CANJ ME PLAZH ME GURALECA DHE UJE TE KRISTALT
Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Malit te Zi dhe ture neper qytete
Budva
ishulli Hawai
Lundrim me traget ne gjirin e Kotorit
Kotor
.
Akomodimi do te behet ne Hotel Montenegro Canj buze plazhit dhe me 2 pishina ( ne Godinen 3 Yje ose ne Godinen 4 Yje sipas zgjedhjes se paketes)
.
NISJET ME AUTOBUZ DHE CHECK IN NE HOTEL SI ME POSHTE

MUAJI QERSHOR
Nisje 3 Qershor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 89€ Godina 3* / Cmimi 99€ Godina 4*
Nisje 10 Qershor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 89€ Godina 3* / Cmimi 99€ Godina 4*
Nisje 17 Qershor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 99€ Godina 3* / Cmimi 109€ Godina 4*
Nisje 24 Qershor — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 99€ Godina 3* / Cmimi 109€ Godina 4*

MUAJI KORRIK
Nisje 1 Korrik — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 109€ Godina 3* / Cmimi 119 Godina 4*
Nisje 8 Korrik — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 109€ Godina 3* / Cmimi 119€ Godina 4*
Nisje 15 Korrik — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 119€ Godina 3* / Cmimi 129€ Godina 4*
Nisje 22 Korrik — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 119€ Godina 3* / Cmimi 129€ Godina 4*
Nisje 29 Korrik — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 119€ Godina 3* / Cmimi 129€ Godina 4*

MUAJI GUSHT
Nisje 5 Gusht — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 119€ Godina 3* / Cmimi 129€ Godina 4*
Nisje 12 Gusht — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 119€ Godina 3* / Cmimi 129€ Godina 4*
Nisje 19 Gusht — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 109€ Godina 3* / Cmimi 119€ Godina 4*
Nisje 26 Gusht — 3 Dite (2 Nete) — Cmimi 99€ Godina 3* / Cmimi 109€ Godina 4*

 

PERSHKRIMI HOTELIT

Hotel Montenegro, ndodhet ne Canj, qyteza me e bukur bregdetare e Malit te Zi. Plazh i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guralece dhe ujin e kristalt blu, Canji te ngjason me bukurin e jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball ndan plazhin ne dy gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres te qytezes Canj.
Gjithashtu pak km me tutje mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 2€). Plazhi i mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju
Hotel Montenegro perbehet nga 5 godina, ku 2 godina jane te standartit me 4 yje dhe 3 godina jane te standartit 3 yje.
Dhomat janë me te gjitha te pajsur ajër të kondicionuar, kanë një TV, minibar, dhe banjo private me dush dhe tharëse flokësh. Shumica e dhomave te prenotuar per klientet tane jane me pamje nga deti
Cdo dhome ne hotel eshte 2 shtreter tek te bashkuar. Disa dhoma treshe/katershe kane te vendosur sofa bed.
Hoteli disponon 2 pishina, 1 pishine me hidromasazh dhe 500 m katror plazh privat
Gjithashtu ne hotel ndodhen 1 Restorant (ku sherbehen 3 vaktet e dites pavarsisht nese akomodoheni ne godinen 3 yje ose godinen 4 yje), 1 restorant Al Carter (buze plazhit). 1 Pool Bar, 1 Beach Bar, 1 Market dhe 8 dyqane ushqimi te shpejte (sherbejne produkte zgare dhe byrek)
Parkim falas i autmojeteve private është e mundur në parkimin e hotelit.


Hotel Montengro, Canj mund ta shikoni duke vizituar websiten e tyre ne link:    http://hotelmontenegrocanj.me/me 

 

PROGRAMI I DETAJUAR I DITEVE TE PLAZHIT + ESKURSIONET


DITA 1:

*Nisje ne mengjes ne drejtim te Malit te Zi duke kaluar nga pika kufitare e Muriqanit.
*Ndalese per kafen e mengjesit pak km pasi te kalojme doganen dhe me pas vazhdimi udhetimit per ne Canj, qyteza me e bukur bregdetare e Malit te Zi. Plazh i Canj-it eshte perla e Rivieres Malazeze. Me nje plazh me guraleca dhe ujin e kristalt ngjyre blu te thelle, Canji te ngjason me plazhet e bukura te Jugut tone si Jal dhe Himar. Nje lum qe buron nga malet perball deperton ne plazh duke e ndare ne gjysma, dhe gjelberimi rrethuese i jep me shume bukuri natyres se qytezes Canj.
Akomodimi ne hotel Montenegro buze plazhit (dhoma me pamje nga deti ose nga mali sipas disponibilitetit)
Ne recepsionin e hotelit guida (shqoruesi) do ju asistojne ne procedurat e check in-it dhe akomodimit ne dhoma.
Kohe e lire per plazh ne sherbimin Full Board te hotelit, duke perdorur plazhin dhe pishinat e hotelit
Gjate qendrimit tuaj ne hotel Montenegro ne Canj, guida e agjensise do te jete ne asistencen tuaj cdo dite duke u kujdesuar per kerkesat tuaj, dhe guiden ju do mund ta gjeni ne cdo moment ne hollin e resortit ne hapsiren e dedikuar per agjensine tone.
Cdo dite mund te vizitoni Plazhin e Mbretereshes nese keni deshire (vajtie – ardhje behet behet vetem ma varka dhe kushton 2€. Varkat nisen cdo 30 minuta). Plazhi i mbretereshes se Canj, eshte nje gji i virgjer me nje bukuri te rrallë, nje plazh unikal i Rivieres Malazeze qe duhet te vizitohet nga ju.
Ne mbremje mund te shetisni ne bulevardin buze detit te Canj duke frekuentuar lokalet dhe baret e zones.

 

Dita 2:

Kohe e lire per plazh dhe argetimin ne Ambjentet e Hotelit ne sherbimin Full Board

*OPSIONALE: Eskursion me traget dhe plazh ne gjirin e Kotorit dhe vizite e qytetit te Kotorit  ( Cmimi person 30€ transferta + guida + bileta e tragetit)
Pas mengjesit ne hotel, do udhetojme drejt Tivatit (45 min larg) ku ne oren 10.30 do te akomodoheni ne traget per te nisur aventuren tone blu.
Destinacioni i pare qe vizitojme eshte ishuli i famshem Sveti Marko ku mund te shijojme eshe bukurite e ishullit gospa od milosrđa. Kohe e lire per plazh.
Gjate lundrimit ne traget do te konsumojme dreken (e cila merret me vete e paketuar nga resorti si pjese e sherbimit Full Board qe keni paguar) perpara se te vizitojme ishullin me te bukur te gjirit te kotorrit Our Lady of the Rocks
Aventura jone blu vazhdon me kohe te lire per plazh ne nje nga plazhet e virgjera dhe te vecanta sic eshte E Morinj
Pas vizite ne E Moring lundrojme drejt qytetit te Kotorit. Ne shoqerine e guides vizite e qytetit te Kotorit.
*Kthimi ne hotel ne mbremje per darken

.
Dita 3:

Kohe e lire per plazh deri ne oren 14:00.
Largimi nga hotelit dhe nisja per ne Tirane
Mberritja ne Tirane ne mbremje.

.

Në çmim përfshihet

1. Akomodimin per 2 nete ne hotel MONTENEGRO Canj, buze plazhit
2. Sherbimi Full Board (Mengjes + Dreke + Darke)
3. Guida (shoqeruesi)
4. Transferta Tirane – Canj – Tirane
5. Perdorimi pishines per godinen me 4 yje

.

Në çmim nuk përfshihet

1. Shezlloni ne plazh (1 cader + 2 shtreter) 5€ dita per klientet e agjensise
2. Taksa lokale 1.30€ nata/person paguhet ne recepsion nga klienti ne momentin e chek in


Shenim:
Nisja do te  behet :

➤ TIRANË: Ora 7:00 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)

——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët deri në moshën 12 vjeç paguajnë 50% te cmimit
——————————————————
DOGANA
➤ Për kalimin e doganës ju nevojitet pashaportë ose kartë Identiteti
➤ Hyrja në Malin e Zi është e lirë. Nuk kërkohet test PCR (Covidi)
——————————————————
SHERBIMI FULL BOARD
➤Perfshin Mengjesi + Dreken + Draken te shtruar bufe ne restorantin kryesor te Hotelit. Pervec ujit, pijiet alkolike dhe jo-alkolike nuk jane te perfshira ne cmim
➤ Sherbim fillon me Dreken e Dites se Pare dhe perfundon me Mengjesin e Dites se se fundit
➤ Check in ne Hotel behet pas ores 14:00.
➤ Check out ne Hotel behet jo me vone se ora 11:00.

——————————————————
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar

.
.
.