Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

MAROK , Qytetet Perandorake  -   7 dite 839  €

MAROK 2-8 Mars 2020

 

Cmimi 839 Euro, fluturim me avion, guide e plote e Qyteteve Kasablanka, Marakesh, Fes, Rabat, Meknes


Programi i detajuar

 

02 Mars 2020  : Aeroport / MARRAKESH

 

Nisja nga Tirana ne oren 06.30 dhe mberritja ne Kasablanka ne 19.50. Pritja nga Partneret tane, dhe transferta per ne Hotel, marrja e dhomave. Darka ne hotel.

 

03 Mars 2020 : Marrakesh / Beni Mellal / Ifrane / Fes

 

Pas mengjesit nisja ne drejtim te qytetit te FES, duke kaluar permes fshatrave Berbere  Immouzer du Kandar dhe Ifrane. Nje udhetim gjate te cilit do te shikoni fshatrat tipike marokene, fushore dhe fshatrat piktoreseke Malore ku ndodhet dhe shtepia e pushimit te Mbretit. Dreka dhe nje moment relaksi ne Beni Mellal, nje nga qendrat e agricultures se Marokut.

Mberritja ne Fes pasdite.

Akomodim ne hotel ne Fes dhe darka.

 

04 Mars 2020 : Fes

 

Mengjesi ne hotel dhe gjithe dita do ti kushtohet qytetit te Fes-it

FEZ – Nje nga qytetet me te medha mesjetar te Marok-ut, i cili ka ndryshuar shume pak ne 1000 vjet ekzistence, sot eshte ende aty per te treguar historine e tij te gjate perms portave monumentale, lagjeve te tij piktoreske, rrugicave te ngushta legjendare dhe ndertesave te tij historike.

E gjithe paraditja do ti kushtohet vizites ne qytetin e Fez-it. Qyteti I vjeter ku ndodhen dhe Medresete e Attarine dhe Bou Anania, shatervani Nejjarine, Mausoleumi I Moulay Idriss, dhe Xhamia Karaouine.

Nje dreke me ushqim Maroken ne nje nga restorantet tradicional ne Medina (qyteti I vjeter)- Suplementare.

Padite vizite ne medinen e vjeter ku do tem und te vizitoni dyqanet e mjeshtrave tradicionale.Darka dhe fjetje ne hotel ne Fes.

 

 05 Mars 2020 : Fes / Meknes / Volubilis / Rabat / Kasablanka

 

Pas mengjesit nisja per ne Meknes, qyteti i trete Perandorak i ndertuar nga Mulai Ismail. Ishte endrra e tij qe ky qytet te rrezatonte shkelqimin e gjithe Perandorise, e cila u be realitet brenda 50 vjeteve. Sot qendron i qete Brenda mureve rrethues legjendare dhe  ruan magjine e tij e cila do te shpaloset para jush sapo te kaloni portat e tij madheshtore.

Nisja per ne Rabat, Kryeqyteti i Marokut

Ne sfondin e kalter te qiellit dhe detit shtrihet ky qytet i bardhe i rrethuar me muret e tij ngjyre oker. Historia e tij fillon qe ne shek VII dhe shtrihet deri ne ditet e sotme, si qyteti rezidencial i Mbretit. Per tu vizituar: 

Pallati Mbreteror (Mechouar), Keshtjella Oudaya, Mausoleumi Muhamed V, Kulla Hasan.Kohe e lire per dreke, dhe nisja per ne Kasablanka.Akomodimi ne hotel dhe darka.

 

06 Mars 2020 : Kasablanka / Marrakesh

 

Pas mengjesit vizite ne kryeqytetin ekonomik te Marokut, Kasablanka ku do te mund te vizitoni monumentet dhe bulevardet kryesore si:

Sheshi United Nations, Sheshi Mohamed V dhe parku Arab Ligue.

Lagjen Habous me tregun e artizanatit maroken.

Xhamia Hassan II, Bulevardi Corniche, Anfa etj.Pas drekes nisja per ne Marakesh.MARAKESH – Kryeqyteti i Almoraideve i cili id ha emrin Marok-ut ne te kaluaren dhe mbart magjine e tij ne ditet e sotme. Nje Oaz ne kufijte e shkretetires dhe ne kembet e maleve Atlas, ai konsiderohet si  kryeqyteti vezullues i Marok-ut te jugut. Pasdite vizite ne sheshin e famshem Djemaa El Fna. Muzikante, kercimtare, fallxhore, stervites gjarprinjsh, pikturues duarsh, karroca qe shesin leng te ffresket portokalli apo arra te pjekura, te mbledhur te gjithe ne nje spektakel shumengjyresh. Do te vizitoni rrugicat e tij rrethore me dyqanet e vogla qe shesin gjithfarelloj produktesh artizanale . 

Ne mbremje   nisja per  ne  restorantin

Chez Ali (chez-ali.com)  ku do te serviret  darka   me  gatimet tradicionale  marokene nen atmosferen   e  nje shfaqie fantastike   "Fantazia Show"

qe  do tu kujtoje perrallat e 1001 nete. Pas darkes kthimi ne hotel .  Fjetja ne Marrakech.

 

07 Mars 2020  :  Marrakech / Nisja ne aeroport


Pas mengjesit nisja per ne Aeroport per te marre fluturimi Marrakesh – Milano. Mberritja ne Milano 14.10. Akomodim ne hotel. Pasdite e lire ne Milano.

 

08 Mars 2020 : Milano / Tirane

 

Vizite e qytetit te Milanos , Shopping (Pagese extra 20 euro/person qe perfshin transfertat hotel – qender –  Aeroport )Nisja per ne aeroport ne 15.00. Mberritja ne Tirane ne Darke

 

Perfshihen ne cmim :

 

    Bileta e avionit vajtje – ardhje nga Tirana – Milano - Marrakesh 

    5 nete qendrim ne hotel me 4* (Mengjes+Darke)

    1 nate ne Milano me mengjes

    Darka dhe Spektakli ne: "Fantasia Show" ne Marakesh (chez-ali.com)

    Hyrjet ne monumente dhe muze sipas programit.

    Transfertat ne aeroport, udhetimi me makine gjate turit dhe guida

    Transporti I bagazheve ne hotele dhe aeroport

 

    Ne cmim nuk perfshihen:

    Pije te ndryshme gjate udhetimeve

    Shpenzime personale

    Viza Marokene (proceduren e nxjerrjes se vizes e merr persiper agjensia, 50 Eur)

 

    Shtesa te tjera :

Shtesa per akomodim ne dhome teke – 125 euro

 Shtesa per drekat(4 dreka jashte hoteleve) – 60 euro

Vizite e brendshme ne Xhamine Hassan II ne Kasablanka – 14 Euro/person

 

Hotelet qe do te perdoren:

 Royal Mirage 4* FES. (2N Men+Dark)

 Palm Menara 4*  MARAKESH. (2N Men+Dark)

 Kenzi Basma 4* KAZABLANKA. (1N Men+Dark)

 Milano 4*  (1N. Mengjes vetem)

.
.
Marok
 
 
Çmimet e  dhomave
 » Marok
 02 Mars   - 7 dite
 Tarifa
 Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
                       .
 € 839.00
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
   .
.
marok
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+kontrate