Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Liqeni i Matkes , 2  ditë  €49

Liqeni i Matkes


MUAJI PRILL

►Dt. 27-28  PRILL (2 Dite Udhetim)


PAKETAT E UDHETIMIT
Paketa me Mengjes  – Cmmi €49
Paketa me Mengjes dhe Darke – Cmmi €55

Programi :

ITINERARI I DETAJUAR I UDHETIMIT

Dita 1: VIZITE E KANIONIT MATKA dhe LUNDRIM NE LIQEN  – VIZITE NE SHKUP
*Nisja ne mengjes ne oren 6:00 drejt Maqedonise. Ndalesa rruges per kafen e mengjesit.
Pas kalimit te pikes doganore te Qaf Thanes, vazhdim i udhetimi neper territorin e Maqedonise drejt Liqenit MATKA.
I ndodhur vetem 10 km larg Shkupit dhe 15 km larg Tetoves, Liqeni Matka eshte “Perralla me re” e vendit fqinj te Maqedonise. Dita e dyte do te jete e dedikuar vetem per vizituar bukurite e Kanionit Matka.
Nder eksperiencat qe nuk duhet humbur eshte edhe lundrimi me motoskafe te vegjel pergjate liqenit, duke soditur natyren e bukur qe karakterizon Matken. Lundrimi do te jete deri ne shpellen e Vrelo. Ndalese per te vizituar nje nder Shpellat me unike ne Ballkan. E gjate prej 175 m, ne brendesi te shpelles ndodhen 3 liqene te vegjel.
Me pas kthimi ne mol. Kohe e lire per te vizituar  kanionin ne menyre individuale.

*Rreth ores 17:00 largohemi nga Matka per te vizituar qytetin e Shkupit (vetem 10 km larg Matkes)
Akomodimi ne hotel 4 yje ne qender te Shkupit. Pas pushojme 20-30 minuta ne shoqerine e ciceronit vizitojme kryeqytetin e Maqedonise
Vizita jona fillon nga shtepia e Nene Terezes, per te kaluar me pas tek sheshi i shatrevanave “Aleksander i Madh”, ura e Artisteve, ura e Civilizimit, Blloku i Muzeve, Carshia e vjeter, Kalaja e qytetit, etj.
Pas turit ne Shkup kohe e lire per shopping.
*Kthimi ne hotel.
Darka ne restorant tradicional (afer hotelit)
*Pas darka e lire ku mund te shijoni jeten e nates te Shkupit


Dita e Dyte: VIZITE NE TETOVE – VIZITE NE OHER – VIZITE NE STRUGE
*Mengjesi ne hotel.
Udhetojme drejt qytetit te Tetoves i quajtur ne Mesjete “Kalkandele”. Vizite e qytetit duke  shetitur neper mitologjite  qe rrethojne emrin e Tetoves deri me xhamine e shume-ngjyave te Tetoves, xhamia simbol e ketij qyteti.
*Pas vizitimit te Tetoves vazhdim i drejtohemi qyteti te Oherit. Vizite panoramike te qytetit te Oherit si Kalaja Samoil, qyteti i vjeter, Kisha e Shen Klemendit, Kisha e Shen Sofise, pedonalja, Ura e Horoskopit (ose ura e plotesimit te deshirave) etj.
Kohe e lire per dreke ne sheshin Lhinidos te Oherit.
*Pas dreke vazhdim i udhetimit drejt Stryges ku do te jete edhe vizita e fundit per kete tur. Ne qytetin e Struges, do te viztojme  Carshine e vjeter, Portat e Drinit te Zi, bulevardi buze lumit te Drinit, etj.
Kohe e lire per kafe
*Nisja per ne Tirane pas vizites se Struges dhe kthimi ne darke

——————————————————
Duhet të dini se:

►Ne cmim përfshihen::

1. Transporti vajtije – ardhje sipas programit me autobuz lluksoz
2. Akomodimin ne  hotel 3 Yje ne qender te Shkupit per 1 nate
3. Mengjesi i dites se dyte ne restoratin e hotelit
4. Darka e dites se pare ne restorant tradicional ne Shkup (per personat qe zgjedhin paketen €55 me darken e perfshire)
5. Shoqërues  shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit.

——————————————————-
► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotel  3Yje ne qender te Shkupit

► Nisja do të bëhet në orën 06:00 të mengjesit të ditës së pare, nga kafe Flora, qender Tiranes

——————————————————
► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
1) Karta ID ose Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (si ID ose Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————–
► Ne cmim nuk perfshihen:
1) Drekat gjate dy diteve te udhetimit
2) Shetitja me motoskaf dhe vizite ne shpellen Vrelo (Opsionale) cmimi €5!
3) Bileta per hyrjet ne muze, kala, manastire

——————————————————–
SHENIME
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome
► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar
► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.
► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar
►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit

.
.
liqeni i matkes
.
 
Çmimet e dhomave

» Vere


MUAJI PRILL

►Dt. 27-28  PRILL (2 Dite Udhetim)


 Tarifa
 Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
.
 €49
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
.

PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+kontrate

.