Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada -  Vere 2018  ,  8  dite, 

.

Lefkada 8 Dite

Vizitohen: Plazhet & ISHUJT , Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka . Kefalonia Qytetet: Lefkada , Parga , Janina

 

Data e Udhetimit:    09,12,16 ,19,23 , 26  Gusht 


- 499€  Lefkas Blu 4*  


 

Data e Udhetimit:  30 Gusht   dhe   02  , 06, 09,13   Shtator 


- 419€  Lefkas Blu 4*  


Lefkada 8 Dite

Programi:

 

► DITA PARE

– Nisja nga qëndra e Tiranës në mëngjes në orën 05:00 me mjet komod. Ndalesa të vogla rrugës për në kufirin e Qafëbotës. Ndalese rreth dy orë në Parga, qytet turistik i ndërtuar në qafëmali dhe bregdet. Mberritja ne Lefkada. Akomodimi në hotel. Darka ne hotel.


► DITA DYTË

– Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00. Pas plazhit, konsumojme dreken dhe nisemi per nje vizite ne manastirin e Faneromenis. Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel. Pasdite e lire.  Darka ne hotel.
Ne mbremje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire). Nisja 20:30 – 1:00.
Anija shnderrohet ne nje beach bar me muzike, drita, fishekzjarre per nje atmosfere mbreselenese. Anija do te ankorohet ne nje plazh te virgjer per rreth 1 ore, ku me guximtaret mund te lahen. Muzika dhe festa nuk do te ndalet ne asnje moment. Anija do kete DJ me te mire te Lefkades qe do ju shoqeroje gjate gjithe kohes.


► DITA TRETË 

– Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për te vazhduar udhetimin tone. Fillon udhëtimi në orën 10:00. Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki, Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo dhe shpellen Papanikoli. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron në orën 18:30. (Shetitja me anije ka kosto shtese opsionale 20€/person) Me pas qëndrojme për një kafe në Nidri dhe me pas vazhdojmë për në hotel. Darka ne hotel.


► DITA KATËRT

– Pas mengjesit, kohe e lire per plazh. Darka ne hotel.


► DITA PESTE

– Pas mengjesit, kohe e lire per plazh. Darka ne hotel.


► DITA GJASHTE

– Pas mengjesit, kohe e lire per plazh. Darka ne hotel.


► DITA SHTATE

– Pas mengjesit, kohe e lire per plazh. Darka ne hotel.


► DITA TETE

–  Mëngjesi në hotel. Nisja për kthim nga kufiri i Kakavijës. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës. Mberritja ne Tirane, fundi i sherbimit tone.


Cmimi per femijet:
Nga 0-2 vjec: Falas
Nga 2-12 vjec: zbritje 100 Euro
Mbi 12 vjec: Cmimi i plote


Cmimi  perfshin:
✔ Transporti Komod Tirane – Lefkada vajtje ardhje (nuk ka zbritje per transport personal)
✔ Transfertat si ne program
✔ Akomodimi në Hotel Lefkas Blu 4*, në Nikiana.
✔ Perdorimi i pishines se hotelit, cadrat dhe shazllonet ne pishine
✔ Mengjeset dhe darkat
✔Shoqerues shqiptar nga agjensia

– Cmimi per person ne dhome teke 50% me shume.

Nuk perfshihen:
– Udhëtimi me anije 20 €/person
– Drekat
– Shazllonet dhe cadrat ne plazh (mesatarisht 5 euro dita 2 shazllone dhe 1 cader)
– Cdo gje qe nuk eshte permendur ne rubriken “Te Perfshira”
– Taksa e qytetit qe eshte e vlefshme qe ne Janar te 2018, 1.5 euro per dhome ne hotel me 3*, 2 euro per dhome ne hotel me 4* dhe 4 euro per dhome ne hotel me 5*
.
lefkada
.
 
   Çmimet e  dhomave
Lefkada  8 dite

►09,12, 16,19,23,26  Gusht

      Tarifa
-  Lefkas Blu 4*
    Cmimi per person  fillon nga
   € 499.00
  Çmimet e  dhomave
  Lefkada  8 dite

►30 Gusht  , 02 , 06 , 09 , 13 Shtator

 Tarifa
 -  Lefkas Blu 4*
 Çmimi per person fillon nga
  € 419.00
.
.