Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada - Parga - Janina    ,  5 nete  

Lefkada 6 Dite - Vizitohen:

Plazhet & ISHUJT ,

Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka . Kefalonia

Qytetet: Lefkada , Parga , Janina


Data e Udhetimit:


► 7, 14, 21, 28 Qershor – €250
► 5, 12, 19 Korrik – €300
► 26 Korrik, 2, 9, 16, 23, 30 Gusht – €320
► 6 Shtator – €320

 
KUJDES : Per ofertat  Early Booking  pagesa  eshte  100%  ne momentin e rezervimit  dhe e pa  Kthyshme .


Lefkada 6 Dite e 5 nete 250 euro

OFERTE:
100€ ZBRITJE zbritje per rezervime brenda dates 29 Shkurt – e vlefshme per nisjet deri me date 15 Korrik! (pagesa e plote)

Akomodimi ne hotel

Ionion Star 4* ose Red Tower 4*


DITA PARE 
Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te nates te dites se Shtune (1 dite para dates se udhetimit ). Pushime të shkurtra rrugës. Mberritja ne Parga. Kohe e lire per shetitje ne qytet dhe kafe buze detit ose plazh deri ne oren 12:00. Nisemi per ne Lefkada. Akomodimi ne hotel. Kohe e lire per plazh ose per te perdorur pishinen e hotelit. Darka ne hotel.
Shenim: Per personat e akomoduar te hotel Red Tower, pas darkes transferte per ne qytetin Lefkas. Qendrimi deri ne oren 23:00. Ata qe duan te qendrojne me gjate, kthimi ne hotel mund te realizohet me taxi.


DITA DYTË

– Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:30 deri ne oren 15:00. Pas plazhit, konsumojme dreken dhe nisemi per nje vizite ne manastirin e Faneromenis. Rreth ores 18:00 kthimi per ne hotel. Pasdite e lire.  Darka ne hotel.
Ne mbremje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije te perfshire). Nisja 20:30 – 1:00.
Anija shnderrohet ne nje beach bar me muzike, drita, fishekzjarre per nje atmosfere mbreselenese. Anija do te ankorohet ne nje plazh te virgjer per rreth 1 ore, ku me guximtaret mund te lahen. Muzika dhe festa nuk do te ndalet ne asnje moment. Anija do kete DJ me te mire te Lefkades qe do ju shoqeroje gjate gjithe kohes.


DITA TRETË 

– Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri. Aty na pret anija për te vazhduar udhetimin tone. Fillon udhëtimi në orën 10:00. Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades…Porto Katsiki, Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo dhe shpellen Papanikoli. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron në orën 18:30. (Shetitja me anije ka kosto shtese opsionale 20€/person) Me pas qëndrojme për një kafe në Nidri dhe me pas vazhdojmë për në hotel. Darka ne hotel.


DITA KATËRT

– Opsionale 1. Plazh ne Parga, nisje ne oren 7:30 te mengjesit (10€/person). Perfshihet ne cmim transferta hotel – Parga -hotel.
Opsionale 2. Shetitje me anije ne ishujt Paxos – Anti Paxos (30€/person). Perfshihet transporti Hotel Parga Hotel + shetitja me anije.
Anija niset ne oren 10 dhe ndalesa e pare do jete per te bere zhytje ne ujerat blu ne Antipaxos per rreth 30 minuta. Antipaxos eshte vendi perfekt per snorkeling per shkak te ngjyres qe ka deti ne kete vend. Me pas nisemi per ne Shpellen Blu te Paxos ku bejme nje ndalese tjeter prej 30 minutash. Me pas, vitiojme Gaiois, qytetitn me te madh te Paxos. Ne Gaios pushojme per rreth 2 ore ku do te konsumohet dhe dreka. Rreth ores 16:00, kthehemi per ne anije dhe mberrijme ne Parga ne oren 17:30. Darka ne hotel. Mbremje e lire.

Shenim: Per te dyja opsionet, per shkak se anija niset ne oren 10:00, per efekt kohe eshte e pamundur te konsumohet mengjesi. Nisja per ne hotel, Lefkada behet rreth ores 18:45.  
Per personat qe nuk duan te udhetojne ne Parga, mund te qendrojne ne hotel duke shfrytezuar pishinen e hotelit te Ionion Star, dhe plazhin te Red Tower.


DITA PESTË

- Pas mengjesit, plazh ne Pefki Beach deri ne mesdite. Darka ne hotel. Mbremje e lire
Shenim: Per personat e akomoduar te hotel Red Tower, pas darkes transferte per ne qytetin Nidri. Qendrimi deri ne oren 23:00. Ata qe duan te qendrojne me gjate, kthimi ne hotel mund te realizohet me taxi.


DITA GJASHTË

–  Mëngjesi në hotel. Nisja per ne Janine. Dreka individuale buze liqenit, vizite e shkurter e Janines. Kthimi ne Tirane. Mberritja ne Tirane ne darke.

Cmimi per femijet:
Nga 0-2 vjec: Falas
Nga 2-12 vjec: zbritje 50 Euro ne pakete, gjysem cmimi per anijen.
Mbi 12 vjec: Cmimi i plote


Cmimi  perfshin:
Transporti Komod Tirane – Lefkada vajtje ardhje (nuk ka zbritje per transport personal)
Transfertat si ne program
Akomodimi ne hotel Ionion Star 4* ose Red Tower 4*
 Perdorimi i pishines se hotelit, cadrat dhe shazllonet ne pishine
Mengjeset dhe darkat
Shoqerues shqiptar nga agjensia
– Cmimi per person ne dhome teke 50% me shume.

Nuk perfshihen:
– Udhëtimi me anije 20 €/person
– Drekat
– Shazllonet dhe cadrat ne plazh (mesatarisht 5 euro dita 2 shazllone dhe 1 cader)
– Cdo gje qe nuk eshte permendur ne rubriken “Te Perfshira”
– Taksa e qytetit, 1.5 euro per dhome ne hotel me 3*, 3 euro per dhome ne hotel me 4* dhe 4 euro per dhome ne hotel me 5*
KUJDES: AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT QE KHEHEN NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME OSE PER ESPULS, DHE PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
.
lefkada
.cmimet e  vlefshme
 
  Çmimet e  dhomave
  Lefkada  4 dite


  Tarifa
-  Hotel   4*
 ►6, 13, 20 Qeshor
 € 150.00 
 -  Hotel  4*
 ► 27 Qeshor, 4, 11 Korrik
    €190.00
  -  Hotel   4*
 ► 8, 15, 22 Gusht
    €230.00
  -  Hotel  4*
 ► 29 Gusht, 5, 12  Shtator
   €170.00
 Cmimi per person ne dhome  dyshe
 
 
.
.