Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada 6 ditë e 5 netë nga 299 euro
Akomdodimi në hotel
Red Tower 4* buzë detit dhe me pishinë.

Lefkas 4* buzë detit dhe në qendër të Lefkades. Hoteli i rinovuar ne vitin 2022.

👉 KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇

 

MUAJI QERSHOR

Nisje 13 Qershor — 6 Dite

— Red Tower 4 * – 379€

— Lefkas 4 * – 299€

 

Nisje 20  dhe 27  Qershor — 6 Dite

— Red Tower 4* – 399€ /

— Lefkas 4* – 319€

 

MUAJI KORRIK

Nisje 4 Korrik — 6 Dite 

— Red Tower 4* – 409€ /

— Lefkas 4* – 309€

 

Nisje 11 , 16 , 21 ,26 Korrik — 6 Dite

— Red Tower 4* – 429€ /

—cLefkas 4* – 379€

 

MUAJI GUSHT

Nisje 1 , 11 , 16 , 21 , 26   Gusht — 6 Dite

— Red Tower 4* – 429€ /

— Lefkas 4 * – 429€

 

Nisje 31 Gusht — 6 Dite

— Red Tower 4* – 409€ /

— Lefkas 4* – 409€

 

MUAJI SHTATOR

Nisje 5 Shtator — 6 Dite  

— Red Tower 4* – 379€ /

— Lefkas 4 * – 379€

Rezervo deri me 31 Mars, dhe Perfito OFERTEN per
 40 euro zbritje personi .

Hotel Red Tower 4*.
Hotel Lefkas 4*.

6 Ditë plazh në ishullin magjepës të Lefkadës
Eskursione te ndryshme cdo dite per te viziuar plazhe te ndryshme te Lefkadas si
Parga
Porto kastiki
Egremi
Meganisi
Scorpions
Porti Fiskardo
Kathisma
Agio Nikita
Preveza
PROGRAMI I DETAJUAR
DITA 1: PLAZH NË PARGA

*Nisja nga Tirana në mëngjes në orën 04.30.
Ndalesa të shkurtra rrugës për pushime. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Kakavijes
*Qyteti i parë për plazh që vizitojmë është Parga. Vizitë në shoqërinë e guides e qytetit turistik, ku mund të konsumojmë edhe drekën. Sigurisht që sugjerimet e guidës tonë nuk do të mungojnë.
Me pas kohë e lirë deri mbasdite për plazh në gjirin e vecantë të Pargës.
Pas plazhit vazhdojmë udhëtimin drejt Lefkadës (Transferta Parga – Lefkada : Kohëzgjatja 1 orë e 45 minuta)
Akomodimi në hotelin e përzgjedhur nga ju, hotel Red Tower 4 yje ose hotel Lefkas 4 yje
**Mbrëmje e lirë për të shijuar pishinën e hotel Red Tower dhe darkën ne taracën e hotelit buzë detit. Pas darkës mund të shijoni jetën e natës të qytetit Nidri (qyteti i dytë më i madh i ishullit) pasi hoteli ndodhet pak km larg.
**Për hotel Lefkas i pozicionuar në qendrën e qytetit ju mundëson të shëtisni lirshëm në qytetin e Lefkadës duke shijuar jetën e natës të qytetit dhe gatimet tradicionale ëe tavernave të ndryshëm buzë detit

 

DITA 2: PLAZH NË KATHISMA

Mëngjesi në hotel.
Transferta drejt plazhit më të bukur në Lefkada,  plazhi Kathisma (Transferta hotel – Kathisma – hotel : kohëzgjatja 45 minuta)
Kohë e lirë në Kathisma për plazh dhe argëtim në beach baret e zonës deri në orën 17:00 dhe kthimi në hotel
Pasdite e lirë për të pushuar në pishinën e hotelit (hotel Red Tower) ose për të shëtitur në qytet (hotel Lefkas)
Mbrëmje e lirë.
———————-
Në mbrëmje, opsionale Boat Party (Cmimi extra 10 euro/person me 1 pije të përfshirë).
Anija shndërrohet në një beach bar me Muzikë, perfomancë me DJ dhe drita, fishekzjarre, Coctails, per një atmosfere mbresëlënëse. Anija do të ankorohet në një plazh të virgjër për disa ore, ku më guximtaret mund të lahen. Muzika dhe festa nuk do të ndalet në asnjë moment. Anija do ketë DJ më të mirë të Lefkades qe do ju garantojnë krijmin e një super atmosfere.

 

DITA 3: LEFKADA (SHËTITJE ME TRAGET NË 7 ISHUJT)

*Mëngjesi në hotel. Pas mëngjesit do të nisim aventurën BLU, ku në portin e Nidrit na pret trageti për të vazhduar lundrim nëpër ishujt magjepës të Lefkadss.
E gjithë dita e tretë do të jetë e dedikuar për të vizituar bregdetet e Lefkades… Lundrimi fillon në mengjes duke përshkuar ishullin e Lefkadës deri në ndalesat në plazhet e Porto Katsiki dhe Egremi. Kohë e lirë për plazh në Egremi dhe Porto Katsiki. Turi me anije vazhdon më pas drejt plazheve dhe ishujve të njohur si Meganisi, Scorpions, Porti Fiskardo, ishulli Itaka (ku ka qëndrruar Odise sipas mitologjise) dhe shpella Papanikolis.
Gjatë lundrimit janë planifikuar disa ndalesa për plazh kryesisht në 2 plazhet me famë botërore të Porto Katsiki dhe Egremi.
Ndalesë gjithashtu në ishullin Kafalonia për të vizituar qytetin port të Fiskardos.
Kthimi më pas në portin e Lefkadës në Nidri rreth ores 18:00
Kjo shëtitje e mrekullueshme është opsionale dhe kushton 30€ . Lundrimi është i këshillueshëm të ndiqet por jo i detyrueshëm.
*Pas lundrimit, kthimi në hotel. Mbrëmje e lirë

 

DITA 4: KOHË E DEDIKUAR PËR PLAZH NË LEFKADA

Mëngjesi në hotel.
Transferta drejt qytezës së bukur Agio Nikita për plazh. (Transferta hotel – Agio Nikita – hotel : kohëzgjatja 30 minuta)
Kohë e lirë në Agio Nikita për plazh dhe argëtim në beach baret e zonës deri në orën 17:00 dhe kthimi ne hotel
Pasdite e lirë për të pushuar në pishinën e hotelit (hotel Red Tower) ose për të shëtitur në qytet (hotel Lefkas)
Mbrëmje e lirë.

 

DITA 5: PLAZH NË KATHISMA

Mengjesi ne hotel
Transferta drejt plazhit më të bukur në Lefkada,  plazhi Kathisma (Transferta hotel – Kathisma – hotel : kohëzgjatja 45 minuta)
Kohë e lirë në Kathisma për plazh dhe argëtim në beach baret e zonës deri në orën 17:00 dhe kthimi ne hotel
Pasdite e lirë për të pushuar në pishinën e hotelit (hotel Red Tower) ose për të shëtitur në qytet (hotel Lefkas)
Mnrëmje e lirë.

 

DITA 6: PLAZH NË PREVEZA

Mëngjesi në hotel
Pas mëngjesit nisja drejt Prevezës, në Kanali Beach.
Kohë e lirë për plazh dhe argëtim në beach baret e zonës deri në orën 15:00.
*Pas dreke nisja për kthim në Shqipëri
Mbërritja në darkë, fundi i shërbimit tonë.

.

Në çmim përfshihet

1. Transporti në Lefkada sipas programit me autobuz / minibuz turistik
2. Transferta hotel – plazh – hotel cdo ditë sipas programit
3. Akomodimi për 5 netë në hotelin e përzgjedhur nga ju
4. Mëngjeset për hotel Lefkas 4 Yje
5. Mëngjeset dhe Darkat për hotel Red Tower 4 Yje
6, Përdorimi i pishinës dhe shezllonet e pishinës për hotel Red Tower
7. Asistencë me guid shqiptare gjatë gjithë udhëtimit
8. Transfertat hotel – plazh – hotel për të gjitha ditët sipas programit

.

Në çmim nuk përfshihet

a) Drekat për hotel Red Tower
b) Drekat dhe Darkat për hotel Lefkas
c) Shezllonet gjatë plazhit
d) Shetitja në 7 Ishuj me traget (çmimi 30€ )
e) Boat Party në mbrëmje (çmimi 10€)
f) Taksa e qytetit 3 euro nata për dhomë në hotel me 4 yje. Taksa paguhet në recepsionin e hotelit nga vetë klientët


Shenime:

►Duhet të dini se:

Nisja do të bëhet si më poshtë:
➤ TIRANË: Ora  04:30 nga sheshi piazza (mbrapa muzeut kombëtar)
➤ DURRËS: Ora 05:00 nga pallati sportit
——————————————————
POLITIKAT E ÇMIMIT PËR FËMIJËT
➤ Fëmijët në moshën 0 – 1.99 vjec paguajnë 80€
➤ Fëmijët në moshën 2 – 11.99 vjeç përfitojnë 80€ zbritje nga cmimi i afishuar
——————————————————
DOGANA
➤ Hyrja në shtetin e Greqisë mund të realizohet vetëm me pashaportë me vlefshmëri minimumi 3 muaj

——————————————————
INFORMACIONE
► Akomodimi ne dhome teke (sngle) është me ekstra pagesë ne vlerën 50% mbi çmimin për person
► Nëse krevati nuk do të jetë dopjo, atëherë do të jenë dy krevate teke të bashkuar
► Operatori Turistik nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshmë sic janë mungesë dokumentacioni, ekspuls, etj.
► Nëse nuk i keni mbushur 18 vjec dhe udhëton pa praninë njërit ose asnjërit prej prindërve, ju nevojitet prokurë e noterizuar
► Cmimet dhe disponueshmeria e muzeumeve, eskursioneve dhe cdo aktivitet tjeter lokal mund te ndryshojne dhe jane pergjegjesi e vete Operatoreve Lokale qe mundesojne keto shitje.
Per cdo ndryshim ne lidje me keto aktivitete, klienti lajmerohet perpara kryerjes se sherbimit

.
lefkada
.cmimet e  vlefshme
 
  Çmimet e  dhomave
  Lefkada  5 dite


  Tarifa
-  Hotel   3* S
►06 Korrik
   € 229.00 
-  Hotel   3* S
 ►13 Korrik
    €239.00
  -  Hotel   3* S
 ►20 Korrik
    €239.00
-  Hotel   3* S
 ►27 Korrik
    €239.00
  -  Hotel   3* S
  ► 03 Gusht
    €239.00
 -  Hotel   3* S
  ► 10 Gusht
    €239.00
 -  Hotel   3* S
  ► 17Gusht
    €239.00
 -  Hotel   3* S
  ► 24 Gusht
    €299.00
 Cmimi per person ne dhome  dyshe
 
 
.
.