Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Lefkada - Parga - Janina    ,  4   dite 

Çmimet per  rezervime  brenda dates  .......?

Lefkada 4 Dite - Vizitohen:

Plazhet & ISHUJT ,

Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka . Kefalonia

Qytetet: Lefkada , Parga , Janina

Data e Udhetimit:


Data e Udhetimit: 30 Gusht 

- 135€  Pegasos 3* 


Lefkada 4 Dite

Vizitohet: Plazhet & ISHUJT , Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka , Kefalonia

Qytetet: Lefkada , Parga , Janina

Programi:


 DITA PARË

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes (1 dite para nisjes ) . Ndalesa të shkurtra gjate rrugës për në kufirin e Qafe Botes .

Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar


► DITA DYTË

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .


► DITA TRETË

Pas mengjesit, nisemi per plazh ne Kathisma-Lefkada, ku do te qendrojme nga ora 10:00 deri ne oren 17:00 . Pas plazhit ne Kathisma kthehemi ne hotel . Pasdite e lire. Darka ne hotel.Pas darkes organizim i sugjeruar ne party ne anije .


► DITA KATËRT

Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 ne darke . Fundi I sherbimit tone .

Informacione rreth hotelit


Hotel Pegasos 3* ndodhet ne zonen e Nikianes 15 minuta larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri, fshati turistik me I madh I ishullit ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades. Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://www.hotelpegasos.gr


Kliko ketu per Lefkada 6 Dite

Kliko ketu per Lefkada 5 Dite

Kliko ketu per Lefkada 3 Dite

Kliko ketu per Lefkada 8 Dite


NE CMIM PERFSHIHET

 

►Transporti me autobus komod.

►Akomodimi 3 nete në hotelet perkates.

►Mëngjesi dhe darka .

►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.


Ne cmim nuk perfshihet

 

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.

►Shëtitja me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20.

►Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )

►Hyrjet në monumente dhe muzeume.

►Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem).

►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*

Shenim

POLITIKAT E FEMIJEVE

• Hotel Pegasos 3*
0-2.99 VJEC JANË FALAS
4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75 % ME PAK SE CMIMI PER DY PERSONAME SHUME SE SA  CMIMI I  PERSONIT   NE  DHOME DYSHE
►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10DITE PARA NISJES.
►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

►Info mbi hotelet :


► Hotel Pegasos 3* ndodhet  ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://www.hotelpegasos.gr

.
lefkada
.
 
  Çmimet e  dhomave
  Lefkada  4 dite

30 Gusht

  Tarifa
-  Pegasos 3*
  Çmimi per person fillon nga
 € 135.00 
.
.