Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Korfuz  -  Vere  2022  ,  6   dite  plazh dhe  tour ,      

Korfuz 6 ditë

=================


Messonghi Beach Resort 3* Superior

All Inclusive

 

Data                 Muaji                    Çmimi

 -----                --------                  --------

25 Qershor Qershor                         ➤€345

30 Qershor , 5 , 10 Korrik                ➤€375

15, 20 , 25 Korrik                             ➤€395

30 Korrik ,4 , 9 , 14 , 19 , 24 Gusht ➤€415

29 Gusht , 3 Shtator                        ➤€390

 

Cmimet e mesiperme jane te vlefshme per pagesa brenda dates 25 Maj

❗❗CMIMET EARLY BOOKING JANE TE VLEFSHME PER REZERVIME DERI ME 25 Maj❗❗
Vizitohet:

VIZITOHET: GOUVIA, PALEOKASTRICA, PAXOS, ANTIPAXOS, Programi: ·  

DITA E PARE :

·  Nisja nga Tirana 23:30 nje dite para dates se shenuar . Vazhdimi i udhetimit për në Korfuz nëpërmjet Igumenicës me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz. Akomodimi ne hotel.Konsumimi i drekes .Shfrytezimi i ambjenteve te resortit.Plazh .Konsumimi i darkes ne hotel. Vizite ne qender te Korfuzit, Sheshi Venecian( i cilesuar si nje nga sheshet me te medhaja ne Greqi ) , Kalaja e vjeter Paleo Frouria .


DITA E DYTE :

·  Mengjesi ne hotel. Vizite & plazh ne Paleokastritsa .Rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve " Koum Kouat".Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .(Opsionale Xhiro me Skaf per vizite ne disa nga plazhet me fantastike te zones se Paleokastrikes si Paradise , Rovinia , Limi Beach , 10 euro extra p/person) . Kthimi ne hotel . Darka ne Hotel .


Shenim : Ne rastet kur gjate vaktit te drekes do te jeni ne plazhet jasht hotelit , mund te merrni LUNCH BOX nga hoteli .Porosin per LUNCH BOX duhet ta beni nje dite para ne recepsion sebashku me shoqeruesin e grupit.


DITA E TRETE :

·  Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS - ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipapajas dhe Ahai .


Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .( Kjo shetitje mrekullueshme ka kosto extra 35 euro p/person )


Kthimi ne hotel rreth pasdites . Darka ne hotel .Qendrim i lire ne shetitoren e Gouvias .


DITA E KATERT :

·  Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.


DITA PESTE :

·  Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.


DITA GJASHTË

·  Mengjesi ne hotel. Plazh ne hotel. Udhëtimi i kthimit me Traget dhe autobus për në Tiranë, nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë ne darke .


·  ·  Programi All Inclusive

MENGJESI: 7:00 – 9:30

APERITIV: 10:30 – 12:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota.

DREKA 12:30 – 14:30

APERITIV: 16:00 – 18:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)

DARKA: 18:00 – 20:00

Gjate shijimit te vakteve (mengjes + dreke + darke) sherbehet birre kriko, vere, pije jo-alkolike, uje mineral


PIJET E NGROHTA, PIJET E FTOHTA (Alkolike & Jo-Alkolike), AKULLORE: 10:00 – 23:00


PIJET E NGROHTA: Kafe Filter dhe Caj


PIJET E FTOHTA: Birre Kriko, Vere, pije jo-alkolie, pijet alkolike vendase

·  

NE CMIM PERFSHIHET:

►Transporti me autobus komod

►Bileta e tragetit Igumenice - KOrfuz - Igumenic.

►Akomodimi 5 netë në hotelet Messonghi Beach 3* Superior.

►Sherbimi All Inclusive ne resort.

►Shezllonet ne pishine.

►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.


Ne cmim nuk perfshihet

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.

►Shëtitjet me anije apo cdo vizite tjeter e theksuar ne program si ( PAGESE EXTRA) .

►Hyrjet në monumente dhe muzeume .

►Shezllonet e plazhit te hotelit 6€ dita.

►Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem) .

►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*.


Shenim

POLITIKAT E FEMIJEVE

• Femija  i pare deri ne 11.99 vjec Pa pagesa ne hotel  ( kur shoqerohet me 2 te rritur )

• Femija i dyte deri ne 11.99 vjec 50 % zbritje ( kur shoqerohet me 2 te rritur )

MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR


Politikat e Hotelit 

• Wi-fi  , Pa pagese

• Ajer i Kondicionuar pa pagese  .


SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10-15  DITE PARA NISJES.

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR..
.
corfu
.