Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Korfuz  -  Vere 2018  ,  6   dite,      

Korfuz 6  ditë 


Çmimet me poshte me  transportin perfshire 

 

Akomodimi  ne Hotel  Melody 3* , Mengjes dhe Darke 

 

►Datat e Udhetimeve

 
 

01 , 10   Gusht     275€ 

 

K O R F U Z    6  Dite

Vizitohet: VIZITOHET: GOUVIA, PALEOKASTRICA, PAXOS, ANTIPAXOS, CAVOS

Programi:


DITA E PARE :

Nisja nga Tirana 23:30 nje dite para dates se shenuar . Vazhdimi i udhetimit për në Korfuz nëpërmjet Igumenicës me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz. Sistemimi në Hotel. Plazh ne gjirin e Gouvias . Darka ne hotel , vizite ne qender te Korfuzit, Sheshi Venecian( i cilesuar si nje nga sheshet me te medhaja ne Greqi ) , Kalaja e vjeter Paleo Frouria .


DITA E DYTE :

Mengjesi ne hotel. Vizite & plazh ne Paleokastritsa .Rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve " Koum Kouat".Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses . Kthimi ne hotel . Darka ne Hotel .


DITA E TRETE :

Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS - ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipapajas dhe Ahai .

Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .

Kthimi ne hotel rreth pasdites . Darka ne hotel .Qendrim i lire ne shetitoren e Gouvias .


DITA E KATERT :

Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne Glifada Beach . Qendrim per plazh deri ne pasdite . Kthimi ne hotel , Darka ne hotel .


DITA PESTE :

Mengjesi ne hotel . Qendrim i lire per plazh ne Gouvia . Darka ne hotel .


DITA GJASHTË

Mengjesi ne hotel .Udhëtimi i kthimit me Traget dhe autobus për në Tiranë, nëpermjet Igumenicës, Qafë Botës dhe Sarandës. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Tiranë.


Kliko ketu per Korfuz 5 ditë


NE CMIM PERFSHIHET:

 

►Transporti me autobus komod.

►Akomodimi 5 netë në hotelet perkates.

►Mëngjesi dhe darka .

►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit.


Ne cmim nuk perfshihet

 

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.

►Bileten e tragetit Igumenic - Korfuz- Igumenic 11 Euro p/person .

►Shëtitjet me anije drejt ishullit Paxos - Antipaxos 25 Euro p/person .

►Hyrjet në monumente dhe muzeume .

►Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem) .

►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*.

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-4.99 VJEC JANË FALAS

• 5-9.99 VJEC AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

MBI 10 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

 

Politikat e Hotelit 

• Wi-fi  , Pa pagese

• Ajer i Kondicionuar , me pagese extra . 2 euro dita .

 

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 10 DITE PARA NISJES.

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

.
.
corfu
.