top of page

Korfuz  -  Vere 2024

5 ditë  e 4 nete

- Korfuz   , 5 Ditë nga €449

MESSONGHI BEACH HOLIDAY RESORT 4*  ( ALL INCLUSIVE )

DATAT E UDHETIMIT:

KORRIK: 5-9 - €449
KORRIK: 9-13, 13-17, 17-21 - €469

Shenim: TRAGETI IGUMENICE - KORFUZ - IGUMENICE I PERFSHIRE NE CMIM

Paketa turistike ne Korfuz – Pushime në Korfuz – Pushime Verore - Plazh ne Korfuz

POLITIKAT E FËMIJËVE

• FEMIJA I PARE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN €149 (KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR)

• FEMIJA I DYTE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN 50% te cmimit per te rritur (KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR)

 

Program

 • DITA E PARE

   

  ► Nisja nga Tirana ne oren 23:45 ( 1 dite para dates se nisjes ) 

  ► Nisja nga Durresi ne oren 00:15

  Në oren 23:45, starton udhëtimi për në Korfuz nëpërmjet Igumenices me autobuz dhe traget. Mbërritja në Korfuz.

  ►Dita e Parë: Mbërritja në Korfuz rreth orën 12.00 Me pas drejtohemi drejt hotelit. Akomodimi ne hotel. Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet ne ambientet e hotelit. Konusmimi darkes ne hotel . Pas darkes qendrim i lire.

   

 • DITA E DYTE

   

  Mengjesi ne hotel. Vizite & plazh ne Paleokastritsa .Rruges ndales ne fabriken e pijeve dhe likereve " Koum Kouat".Qendrimi per plazh deri ne pasdite dhe sipas deshires vizite ne akuariumin & manastirin e Paleokastritses .Kjo shetitje extra ka nje kosto prej  €10/personi dhe realizohet me pjesmarrje minimale 15 persona dhe shoqerohet me guide lokale. Kthimi ne hotel . Darka ne Hotel .

  Shenim : Ne rastet kur gjate vaktit te drekes do te jeni ne plazhet jasht hotelit , mund te merrni LUNCH BOX nga hoteli .Porosine per LUNCH BOX duhet ta beni nje dite para ne recepsion sebashku me shoqeruesin e grupit.

   

 • DITA E TRETE

   

  Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS - ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipapajas dhe Ahai .
  Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes .( Kjo shetitje mrekullueshme ka kosto extra 35 euro p/person dhe ralizohet me pjesmarrje minimale 20 persona dhe shoqerohet me guide lokale.

  Kthimi ne hotel rreth pasdites . Darka ne hotel .Qendrim i lire.

   

 • DITA E KATERT

   

  Mengjesi ne hotel . Plazh , argetim dhe qendrim all inclusive ne resort.

   

 • DITA E PESTE

   

  Mengjesi ne hotel. Plazh deri ne oren 11.00
  .Kthimi për ne Shqiperi nga Igumenica . Mbërritja në Tiranë ne darke .

   

 • INFORMACIONE RRETH REZERVIMIT

   

  POLITIKAT E FËMIJËVE

  • FEMIJA I PARE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN €145 ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )

  • FEMIJA I DYTE 0 DERI NE 10.99 VJEC PAGUAN  50% te cmimit per te rritur ( KUR SHOQEROHET ME 2 TE RRITUR )

  • MBI 11 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR, DHE ANASJELLTAS.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 20  DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.
  ► NE RAST ANULLIMI KLIENTI NJOFTOHET 7-10 DITE PARA.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PRISHJE TE AUTOMJETIT DERI NE 2h 59min, PAS KSAJ ORE, NESE AUTOMJETI NUK RREGULLOHET APO NUK ZEVENDESOHET AGJENSIA JU RIMBURSON 35% TE CMIMIT TE PAKETES.

  CMIMET DHE DISPONUESHMERIA E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

   

 • INFORMACIONE RRETH HOTELIT

   

  PROGRAMI ALL INCLUSIVE ( Per hotel Messonghi )

  ➤ MENGJESI: 7:00 – 9:30

  ➤ APERITIV: 10:30 – 12:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)

  ➤ DREKA 12:30 – 14:30

  ➤ APERITIV: 16:00 – 18:00 (kafe, caj, embelsira dhe biskota)

  ➤ DARKA: 18:00 – 20:00

  Gjate shijimit te vakteve (mengjes + dreke + darke) sherbehet birre kriko, vere, pije j0-alkolike, uje mineral

  ➤ PIJET E NGROHTA, PIJET E FTOHTA (Alkolike & Jo-Alkolike), AKULLORE: 10:00 – 23:00

  PIJET E NGROHTA: Kafe Filter dhe Caj

  PIJET E FTOHTA: Birre Kriko, Vere, pije jo-alkolie, pijet alkolike vendase

  FACILITETE

  • WI-FI - PA PAGESE.
  • AJER I KONDICIONUAR PA PAGESE.
  • SHEZLLONET E PISHINES TE PERFSHIRE NE CMIM (NE BAZE TE DISPONUESHMERISE).
  • SHEZLLONET NE PLAZH JANE ME PAGESE EXTRA.

   

Te perfshira ne cmim

 • Transporti me automjet komod

 • Shoqërues shqiptar

 • All inclusive ( mengjes+dreke+darke+pije )

 • Perdorimi falas i pishinave.

 • BILETA E TRAGETIT IGUMENICE - KORFUZ - IGUMENICE

 • SHEZLLONET NE PISHINE ( SIPAS DISPONUESHMERISE)

Nuk jane te perfshira

 • Hyrja në monumente dhe muzeume.

 • Transferte ne Paleokastritsa ( Opsionale €10 )

 • LUNDRIM ME ANIJE PAXOS & ANTIPAXOS - 35EU/PERSONI

 • TAKSA LOKALE HOTEL 4* €7 DHOMA/NATE

bottom of page