Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Korfuz  -  Vere 2019  ,  3   dite,      

Korfuz 3  ditë 


Çmimet me poshte me  transportin perfshire

 

Hortel - Artistico Boutique Hotel 3* HB

 

►Datat e Udhetimeve

 

27 Prill -  99 € 

 

3 , 10 , 17 , 24  Maj  -  95 €

 

31 Maj , 7 , 14 , 21 , 28 Qershor -99€

 

5 , 12 , 19 , 26 Korrik - 109 €

 

2 , 9 , 16 ,23 Gusht , 30 Shtator -  109 € 

 

6 , 13 ,20 ,27 Shtator  - 89 €

 

K O R F U Z    3  Dite

Vizitohet: GOUVIA, KASSIOPI, PALEOKASTRITSA, PAXOS, ANTIPAXOS

 

Programi:

 

Dita e Parë:

Nisja nga Tirana në oren 12:00 te nates të nje nate më parë dhe udhëtimi për në Korfuz nëpërmjet Igumenicës me autobuz dhe traget. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbërritja në Korfuz në orën 11:30 - 12:00 . Sistemimi në Hotel. Qendrim i lire per plazh , konusmimi i darkes ne hotel . Vizite gjate mbremjes ne qender te Korfuzit .

 

Dita e Dytë:

Mengjesi ne hotel . Vazhdimi i udhetimit per ne portin kryesor te Korfuzit ku do te startojm udhetimin me anije per te bere vizite dhe plazh ne ishujt fantastik PAXOS - ANTIPAXOS .Ne kete shetitje te mrekullueshme do te kemi mundsi te bejm vizite ne shpellat blue te Ipajas dhe Ahai . Vizite Panoramike ne shkembinjte e bardhe te Erimitis. Plazh ne ujerat fantastike te Antipaxos ne Paradise Beach . Me pas ndales fshatin Gaios per shetitje , plazh dhe konsumimin e drekes . Kthimi ne hotel rreth pasdites .( kjo shetitje e mbrekullueshme ka kosto extra prej 25 eurosh dhe eshte e realizueshme vetem ne raste se moti eshte i kthjellet dhe deti eshte i qete , ne raste te kundert behet vizite ne plazhin e Paleokastritsas ). Darka ne hotel .Qendrim i lire ne shetitoren e Gouvias .

 

Dita e Tretë :

Mengjesi ne hotel , plazh deri ne drek . Nisja nga Korfuzi me traget dhe nëpërmjet Igumenicës për në Tiranë. Mbrritja në Shqipëri.

 

Kliko ketu per Korfuz 6 ditë

 

NE CMIM PERFSHIHET:

►Transporti me autobus komod.

►Akomodimi ne hotel 3*

►Mëngjesi dhe darka

►Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit

 

Ne cmim nuk perfshihet

►Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet.

►Bileten e tragetit Igumenic - Korfuz- Igumenic 11 Euro p/person .

►Shëtitjet me anije drejt ishullit Paxos - Antipaxos 25 Euro p/person .

►Hyrjet në monumente dhe muzeume .

►Siguracioni jetës në udhetim (I detyrueshem) .

►Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*.

 

POLITIKAT E FEMIJEVE

• 0-3.99 VJEC JANË FALAS

• 4-9.99 VJEC AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

MBI 10 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

 

Politikat e Hotelit 

• Wi-fi  , Pa pagese

• Ajer i Kondicionuar , me pagese extra . 2 euro dita .

 

SHENIM

►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 75% ME SHUME.

►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

.
.
corfu
.