top of page
 • Korçë -Voskopoje

 • 2 Ditë  nga €55

 • DRILON-KORCE-VOSKOPOJE.
 •  
 • - HOTEL KOCIBELLI 4* POOL & SPA (Qender te Korces) €55/personi BB

 •  

 • MARS: 30

 • PRILL: 06, 13, 20, 27

 • Programi

 • ► Dita e pare:

 • ►Nisja nga Tirana ne oren 06:30.
  ►Nisja nga Durresi ne oren 05:45. (Pagesë extra 5 euro/personi)
  ►Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

 • Vazhdim i udhetimit tone drejt Parkut Natyror ne Drilon me nje ndalese gjate rruges per pushim dhe kafe. Vizite ne Tushemisht tek "Teto Ollga".  Opsionale lundrim me varke ne Drilon. Vazhdimi i udhetimit per ne Korce . Dreka e lire me gatime tradicionale ne tavernat e zones . Akomodimi ne hotel. Nisim vizitat ne pikat kryesore te qytetit: Bulevardi, Katedralja, Pazari i Vjeter, Mesonjtorja e Pare, etj.

 •  Mbremje e lire.

 •  

 • ► Dita e dyte:

 • Pas mëngjesit në hotel nisemi drejt Voskopojes qe ka qene një qëndër e zhvillimit ekonomik, kulturor dhe artit, plot prosperitet, njohu ritmin e tregëtisë së kohës me qendra të tjera të rëndësishme të Shqipërisë, Ballkanit dhe më tej. Tregëtia me perëndimin dhe lindjen, si një udhëkryq ku takoheshin kulturat e kohës, i dha zhvillim të gjithanshëm qytetit.Vizitojme disa nga kishat qe kane mbetur ne kete fshat. Konsumimi i drekes ne nje prej restoranteve te zones, ku do te shijojm gatimet tradicionale te zones ( Lakrori me dy peta ).

 • Pas drekes nisja drejt Tiranes me nje ndalese te shkurtra gjate rruges.

 • Mbërritja në Tiranë në mbrëmje.

 • FUNDI I SHËRBIMIT TONË

 •  

 • ►Sugjerohet te keni me vete :

 • -Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese,  Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata,

 • POLITIKAT E FEMIJEVE
  Ne rastin kur nje femije akomodohet ne nje dhome me 2 te rritur aplikohet ulja si me poshte:
  • 0-2.99 VJEC FALAS
  • 3-11.99 VJEC 35 % ZBRITJE
  • MBI 12 PAGUAN SI I RRITUR

 • SHENIM

 • ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1- 3 DITË PARA.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE.

 • ►CMIMET E MUZEUMEVE, EKSKURSIONEVE DHE CDO AKTIVITET TJETER LOKAL MUND TE NDRYSHOJNE DHE JANE PERGJEGJESI E VETE OPERATOREVE LOKALE QE MUNDESOJNE KETO SHITJE. PER CDO NDRYSHIM NE LIDHJE ME KETO AKTIVITETE, KLIENTI LAJMEROHET PERPARA KRYERJES SE SHERBIMIT.

 • ►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.
   
  ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

 •  

 • Included

 • Mëngjesi

 • Transporti sipas programit

 • Guida shoqëruese gjatë udhëtimit

 • Akomodimi ne Hotel 4* ( Ne qender te Korces )

 • Not included

 • Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 • Instagram
 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • YouTube
 • TikTok
bottom of page