top of page

KOLASHIN - PODGORICE, 2 DITË €75

kolashin-1 ski.jpg

KOLASHIN - PODGORICE

 

Description

 

 •  

 • ►JANAR: 1-2, 2-3, 6-7, 13-14, 20-21, 27-28

 •  

 • ►Hotel VERDE 3* €75/personi ( Pishine olimpike )

 •  

 • ►Hotel  HILTON PODGORICA 5*  €89/personi ( Pishine, Jacuzzi, Sauna )

 •  

 • *MENGJES + DARKE*

 •  

 

 

Program

 • 1 Dita e pare

   

  -Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .

  -Nisja nga Durresi ne oren 05:45 (Pagese extra 5 Euro/personi)

  ►(Per realizimin e transfertave nga Durresi duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

  Kalimi I kufirit nga dogana e Hanit te Hotit. Ndalese per kafe gjate rruges. Pas proceduarave kufitare, vazhdimi i udhetimit  per ne ujevaren e Niagares per konsumim kafe. Ndalesa e dyte do te jete te qendra tregetare Delta City per shooping ku do te keni mundesi te konsumi dhe ushqim ne lokalet e ndryshme qe kjo qender ofron . Pas Delta City do te bejme akomodimin ne hotelet perkatese. Shfytezimi i faciliteteve te hotelit. Konsumimi i darkes. (me ane te sugjerimit te guides mund te frekuentoni jeten e nates ne qytetin e Podgorices)

   

 • 2    Dita e dyte

   

  Pas konsumimit te mengjesit, nisemi per ne Kolashin. Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:00 - 10:30 dhe qendrimi ne Kolashin perafersisht 3  ore.Nisja per ne kthim pas drekes.
  Mundesi per te bere sporte dimerore, si Ski, Snowboard ose Motor-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantet e zones.
  PISTA E SKIJIMIIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
  Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur skiatoret nga njera pist ne tjetren.Pas shfrytezimit te Kolashines me natyren e bardhe qe ajo ofron,nisemi per ne Shqiperi me ndalesa te shkurtra gjate rruges.

  Fundi i sherbimit tone.

   

  Sugjerohet te keni me vete :

  -Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

  Sugjerim :

  NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

   

 • SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-11.99 VJEC PERFITON 35% DISCOUNT
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

 •  

  SHENIM:

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA NJE KOSTO EXTRA 75%.

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE, HAPJEN E TELEFERIKUT NGA OPERATORET LOKALE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER VAJTJEN NE DESTINACIONIN KRYESOR ME TRANSPORTIN TONE NE RASTE TRAFIKU TE RENDUAR DHE MOSLEJIMI NGA POLICIA LOKALE.

  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  ►TE DHENAT E NISJES DERGOHEN MINIMALISHT NJE DITE PERPARA UDHETIMIT ME MESAZH NE NUMRIN TUAJ TE KONTAKTIT. (SIGUROHUNI QE NUMRI JUAJ TE JETE I VENDOSUR SAKTE GJATE MOMENTIT TE REZERVIMIT)

  ►REZERVIMI I VENDEVE TE PARA NE AUTOBUS, KA NJE KOSTO EKSTRA 15 EURO/PERSON, VENDET E DYTA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON, VENDET E TRETA KANE KOSTO 10 EURO/PERSON,NDERSA PJESA TJETER E VENDEVE TE AUTOBUSIT NUK MUND TE REZERVOHEN DHE MUND TE MERREN VETEM NE MOMENTIN E NISJES.

 •  

Included

 • Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit

 • Transporti me automjet komod

 • Mëngjesi dhe darka

 • Akomodimi sipas hoteleve përkatëse

 • Përdorimi i SPA, pishinës dimërore te Hotel Hilton

 • Perdorimi i pishines se brendshme

Not included

 • Siguracioni i shëndetit në udhëtim

 • Pajisjet e skive

 • Gjithcka papërmendur në çmim përfshihet

 • TAKSA LOKALE 2.90 EUR për persona mbi 12 vjec/natë

 

bottom of page