Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Kanionet e Osumit  , 2 Ditë  6000 Lekë

👉 KY UDHETIM DO TE REALIZOHET NE DATAT E MEPOSHTME 👇


MUAJI QERSHOR
► 13  Qershor — 2 Dite  6000 lekë

►20 QERSHOR — 2 Dite  6000 lekë

►27 QERSHOR — 2 Dite  6000 lekë


MUAJI KORRIK
►04 KORRIK — 2 Dite  6000 lekë
►11 KORRIK  — 2 Dite  6000 lekë
►18 KORRIK  — 2 Dite  6000 lekë
►25 KORRIK  — 2 Dite 6000 lekë


MUAJI GUSHT
►01 GUSHT — 2 Dite  6000 lekë
►08 GUSHT — 2 Dite  6000 lekë
►15 GUSHT — 2 Dite  6000 lekë
►22 GUSHT — 2 Dite  6000 lekë
►29 GUSHT — 2 Dite  6000 lekë


MUAJI SHTATOR
►05 SHTATOR— 2 Dite  6000 lekë
►12 SHTATOR  — 2 Dite  6000 lekë
►19 SHTATOR  — 2 Dite  6000 lekë
►26 SHTATOR  — 2 Dite 6000 lekë


Skrapar , Kanionet e Osumit , Berati, Liqenet e Belshit .
 • ► 13 , 20 , 27 Qershor
 • ► 4 , 11 , 18 , 25 Korrik
 • ► 1 , 8 , 15 , 22 , 29- Gusht
 • ► 5 , 12 , 19 , 26 Shtator

Programi:

► Dita e pare :  ( Tirane – Belsh – Berat ) .

►Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .

Vazhdimi i udhetimit drejt fshatit turistik Belsh . Vizite fshat dhe  ne liqenet e famshem te Belshit .
Nisemi per ne qytetin e Beratit . Akomodimi ne hotel 4* ne qender te Beratit me arkitekture tradicionale  ne lagjen e vjeter te Mangalemit .
Pasdite ne shoqerine e guides, do te viztiojme qytetint e Beratit duke filluar nga kalaja e qytetit, muzeu i ikonave Onufri, lagja e vjeter e Gorices, lagja e vjeter e Mangalemit, qendren e qytetit.
Konsumimi i darkes ne hotel .Pas  darkes qendrim i lire .


► Dita e dyte : ( Berat – Corovode – Kanion – Bogove – Tirane )

Pas konsumimit te mengjesit ne hotel nisemi drejt Kanioneve. Gjatë rrugës do të kemi mundësi të shijojmë degëzimet e lumit të Osumit dhe majat e larta të malit të Tomorrit. Eksplorimi jonë nis me vizitën tek ‘Lakorja Panoramike e Flamurit’, një nga pikat më të bukura buzë kanionit. Më pas do të vizitojmë ‘Vrimën e Nuses'(nga ku rrjedhë një legjendë që do ta zbulojmë gjatë udhëtimit) dhe Urën e Vjetër të Zaberzanit të vendosur në një nga pjesët më të bukura midis faqeve të kanionit.Ne Zaberzan mund te shfrytezoni rrjedhen e Lumit Osum per tu lare dhe per banjo dielli .  Gjithashtu do të kemi mundësi që gjatë eksplorimit të prekim Mullirin e Babait, Gjurmën e Abaz Aliut edhe Urën e Kasabashit (monument kulture). Opsionale është mundësia për të përjetuar edhe adrenalinën e rafting (pagesa ekstra 40 euro/person).Konsumimi i drekes sugjerohet  ne restorantet buze kanionit ose ne restorantet e Corovodes .Në kthim do të ndalojmë në Bogovë ku do të kemi mundësi të vizitojmë Ujëvarën e Bogovës .

Me pas vazhdojmë udhëtimin për në kthim. Mbërritja në Tiranë , Durrës  dhe Elbasan rreth orës 21:00.


Duhet te keni me vete :

-Rroba banjo
-Atlete te vjetra, sandale te mbyllura
-Kostum sportiv
-Rroba pambuku per nderrese
-Veshje sportive per ecje

-Peshqir
-Rroba te ngrohta per t’u nderruar
-Sandale/Atlete per t’i  nderruar ne fund te udhetimit
-Cante shpine
-Shishe uje 1 liter
-Fruta te thata
-Aparat fotografike


6000 Lekë
Ne cmim perfshihet
 • *Transporti komod vajtje-ardhje
 • *Akomodimi ne Hotel 4* (ne qender te Beratit)
 • *Mengjesi dhe darka
 • *Guida per gjate udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *Vizitat ne muzeume historike dhe kala
 • *Rafting , 40 Euro Extra(realizimi eshte ne varesi te nivelit te lumit)
 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-1.99 VJEC JANË FALAS
  • 2-5.99 VJEC PERFITON 15 % ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1- 3 DITË PARA.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE .

  ► Njoftim : 

  Ne baze te kritereve te vendosura deri tani  per mbrojtjen  ndaj  virusit Covid19 dhe parandalimin e tij  klienti duhet  :

  – Te kete maska mbrojtese  per  fytyren .

  – Doreza mbrojtese per duart .

  – Duhet te dezinfektoje duart ne cdo hyrje dhe dalje nga autobusi.

  – Duhet te mase temperaturen cdo fillim udhetimit para se te hyje ne automjet.

  – Te ruaj distancen  1.5 m ndaj stafit apo klienteve  te tjere gjate hipjes apo zbritjes ne autobus  .

  – Sugjerohet qe ulja ne sedilje te behet afer e afer vetem ne rast kur personat jane nga nje familje .

  – Te njoftoje  ne kohe reale stafin e kompanise ne momentin qe do te ndieje simptomat  si , lodhje fizike , temperature , kolle e thate , veshtiresi ne frymemarrje , dhimbje ne kraharor , dhimbje trupi , rrufë , fyt i thate , diarre , konfuzion .

  ( Per cdo informacion te ri  ne vazhdim qe organet qeveritare do te vendosin per masat mbrojtese  nga covid19  klienti do te njoftohet  ne kohe .)

  .
  .
  kanionet e osumit
  .
  .
  Çmimet 
  Kanionet e Osumit
       2  dite     
   
  Akomodim , Transport dhe guide
 • ► 13 , 20 , 27 Qershor
 • ► 4 , 11 , 18 , 25 Korrik
 • ► 1 , 8 , 15 , 22 , 29- Gusht
 • ► 5 , 12 , 19 , 26 Shtator

 • 6000 Leke
  Çmimi për person të Rritur
  .
  .

  .

  kanionet e osumit
  .

  PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
  • Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
  • Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

  Regullore+Kontrate

  .