Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Udhetim  në Janinë dhe Meteora, 2 Ditë

.
Vizitohen: METEORA, JANINA, KALLABAKA , KASTORIA Data e Udhetimit:
 • ► Dhjetor 15-16 , 22-23 , 25-26 ,29 -30
 • ► Janar 1-2, 2-3, 5-6,12-13, 19-20 ,26-27,
 • ► Shkurt 2-3, 9-10,16-17 , 23-24.

 • Hotel Alexiou 3* ► €59
Programi:

► Dita e pare:

►Nisja nga Tirana në oren 05.00 drejt doganes se kapshtices ku gjate rruges do te kemi nje ndalese per pushim dhe konsumimin e mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme per ne qytetin e Kalabakes.Rreth drekes bejm akomodimin ne hotel , qendrim i lire per te konsumuar dreken (ne menyre individuale,por nuk mungon sugjerimi i shoqeruesit nese do e keni te nevojshme).
Me pas vizitojm manastiret kryesore te Meteores se magjishme(15 min larg hotelit) . Kthimi perseri ne hotel.Shetitje ne qender te Kalabakes .Konsumimi i darkes ne hotel.

► Dita e Dytë:

► Mengjesi në hotel.Vazhdimi i udhetimit per ne piken turistike dimerore METSOVO .Kohe e lire per te shijuar natyren e bardhe dhe per te konsumuar dreken ne menyre individuale .Rreth ores 15:00 nisemi per kthimin ne Tirane .Ndales per kafe ne Janine . Kthimi ne Tirane nga dogana e Kakavis.Mberritja ne Tirane ne darke

Fundi i sherbimit tone.

€59
Ne cmim perfshihet
 • *TRANSPORTI VAJTJE - ARDHJE DHE SHETITJET PERKATESE ME AUTOBUS
 • *AKOMODIMI NE HOTEL 3* NE QENDER TE KALLABAKES
 • *MENGJESI+DARKA
 • *GUIDA SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet
 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • *HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME
 • *GJITCHKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER
 • *TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • 6-11.99 VJEC PERFITON 35 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  SUGJERIM -NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  .
  .
   Janine dhe Meteora
   
   
  Çmimet e dhomave
   Janine & Meteora , 2  dite
  ► Dhjetor 15 , 22 , 25 ,29
  ► Janar 1, 2, 5,12, 19 ,26,
  ► Shkurt 2, 9,16 , 23.
   Tarifa
   Hotel 3* Dhomë Standart   (Max: 3 Rritur)
   
   € 59.00
  Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe 
   
   
  .
  ioannina
  .

  PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT
  • Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
  • Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
  • Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.