Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

Plazh në Salerno  , Capri , Amalfi   ,  6  Ditë €450  

Plazh ne Salerno, Capri, Amalfi, 6 dite, 450€

 

Datat e tjera te nisjeve :

– 24, 31 Korrik

– 7, 14, 21 Gusht

 

Dita e Parë: Nisja me traget nga Durrësi në orën 22.00. Lundrimi për në Bari.

 

Dita e Dytë: Mbrritja në Bari në orën 08.00. Nisja për në Salerno me autobus. Sistemi në Hotel. Pasdite e lire per te shijuar detin, pasi hoteli ndodhet buze plazhit ose nje shetitje ne qytetin e Salernos. Darka ne Hotel.

Dita e Tretë: Mëngjes në Hotel. Nisja heret me autobus për në Sorrento dhe me traget për në Ishullin Kapri. Shëtitje panoramike në Ishull, ku vizitohen: Vila Jovis, Kisha Santa Maria, Fari, Vila San Mikele, Kisha e San Michele Arcangelo. Qendrojme per plazh rreth 2 ore ne ishullin e Kaprit. Kthimi me traget në Sorrento. Shëtitje në Këmbë në Sorrento, ku vizitohen: Porti, Katedralja, Manastiri St Frencis, Bazilika Sant Antonio etj. Kthimi ne Hotel ne Salerno. Darka dhe Fjetje në Hotel.

 

Dita e Katërt: Mëngjes në Hotel. Nisja me autobusin publik te qytetit për në Amalfi(6 euro per person). Shëtitje në këmbë në Amalfi, ku vizitohen: Katedralja, Muzeu i Letrës, Chiostro del Paradiso, etj. Qendrojme ne Amalfi per plazh rreth 4 ore. Kthimi ne Salerno.

Pasdite e lire per plazh afer Hotelit ose per shetitje ne qytet. Darka ne Hotel.

 

Dita e Pestë: Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Napoli me autobus. Shëtitje panoramike në monumentet kryesore të qytetit, ku vizitohen: Duomo, Pallati Mbretëror, Sheshi Plebiscito, Teatri San Carlo, Castel Nuovo,etj. Nisja per ne Bari ku do te marrim tragetin e ores 20:00.

 

Dita e Gjashte:

 

Mberritja ne portin e Durresit ne oren 08:00 ne mengjes dhe transferta per ne Tirane. Fundi I sherbimeve tona.

 

Me Shume Detaje: Në pagesë 450 Euro përfshihen:

1. Udhëtimi me traget vajtje-ardhje Durrës -Bari dhe Sorrento – Kapri.

2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.

3. Akomodim në Kabinë të Brendshme në Traget për 2 netë dhe në Hotel Mediterranea 4*  buze detit ne Salerno për 3 netë qëndrimi.

4. Mëngjeset dhe Darkat në Hotel.

5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.


Në pagesë nuk janë përfshirë:

1. Gjithshka që nuk është përmendur në këtë program.

2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.

 

Fëmijët

 

    0-2 vjec janë falas;

    2-12 vjec, nëse akomodohet në dhomë me 2 të rritur, përfiton €20 zbritje;

    mbi 12 vjec paguan si i rritur.

    Personi ne dhome teke paguan 499 euro.

    nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njerin ose asnjerin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

 

Ju bëjmë me dije se:

 

    Për rezervim, mund të paguani 50% të shumës tani, ndërsa pagesen e plotë deri në 10 ditë para nisjes.

    Pagesa e bëre është e pakthyeshme.

    Agjensia nuk mban përgjegjësi për personat e kthyer nga policia për arsye të ndryshme sic janë mungesë dokumentacioni, espuls, etj

.
itali , plazh 6  dite
vere   2019

 

» Sezoni 1

me  24 dhe  31 Korrik , 6 dite                                                                                         Tarifa  »

Hotel 4*  Dhomë Standart (tre nete)                                                                            € 450.00


 

» Sezoni 2

me 07 , 14 dhe 21 Gusht , 6  dite                                                                                   Tarifa  »

Hotel 4*  Dhomë Standart ( tre  nete )                                                                           € 450.00

 

  Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
.
split
.
.