Erlitravel - Agjenci Udhetimi e Turizmi  

 Dubrovnik  ,  3 dite 89  euro

dubrovnik kroaci erlitarvel
shenstefan dubrovnik erlitravel udhetime
budva dubrovnik kotorr  erlitravel
dubrovnik kroaci erlitravel udhetim
dubrovnik udhetime  autobus
erlitravel dubrovnik udhetim turistik
  Dubrovnik  - Kroaci       

 

  28  dhe 29  NENTOR , 3 dite    89  euro
  23  DHJETOR  , 3 dite  99  euro

Programi

 

VIZITOJME: BUDUVA , DUBROVNIK ,KOTOR ,CAVTAT

 

Akomodimi ne Hotel ADRIA 4 YJE ne DUBROVNIK

 =========================

Dita 1: BUDVA – HERCEGNOVI – DUBROVNIK

*Nisja ne oren 6:30 te mengjesit nga Tirana

*Ndalesa e pare do te behet ne Muriqan  ku do te kryhen  procedurat e kalimit te kufirit. Me pas vazhdojme rrugen drejt qyteteve te Barit, Petrovacit dhe Shen Stefanit ku do kemi mundesi per nje pushim te shkurter e per fotografi.

*I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi), ku do te vizitojme Kalane e Qytetit te Vjeter  (e cila pritet te behet pjese e trashgimise kulturore – historike te UNESCO-s.) dhe portin e jatheve. Ne Budva do te kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative. (Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem).

*Pas ketij pushimi te kendshem, drejtimin do ta marrim per ne kufirin Kroat, ku perpara do te kemi mundesi te lundrojme me traget ne Qytetin e Hercegnovit. Pas procedurave te kufirit Kroat, i drejtohemi qytetit te Dubrovnikut.

*Akomodimi ne hotel dhe Darka (buffe)

 

Dita 2: DUBROVNIK.

*Pas mengjesit ne hotel  fillojme vizitat ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut.

*Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut.  Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.

Vizita perfshin:

Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin  Onofrio,  Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001.

*Pas vizites se Dubrovnikut kthimi ne hotel

*Pasditja e lire dhe darka (buffe) ne restorantin e hotelit.

 

Dita 3: DUBROVNIK – CAVTAT – KOTOR – TIRANE.

*Pas mengjesit ne hotel nisemi per te vizituar qytetin e Cavtatit.

Aty do te keni mundesi te shijoni bukurite ne brigjet e shetitores kryesore te ketij qyteti, ne te cilen gjenden shume lokale dhe dyqane me Souvenire.

*Me pas drejtohemi per ne doganen Kroate per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirit. Pas procedurave te kufirit Kroat nisemi drejt  Kotorrit.

*Vizite panoramike ne Kotorr: Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s.  Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes.

*Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.

*Kthimi ne Tirane ne darke.

——————————————————-

Duhet të dini se:

►Ne cmim per personin përfshihen:

1. Transporti sipas pogramit me autobuz komod A/C

2. Akomodimi ne Hotel Adria 4 Yje per 2 nete akomodim ne Dubrovnik

3. Mengjesi dhe darka (te cilat shtrohen buffee ne restorantin e hotelit)

4. Perdorimi i pishines dimerore gjate qendrimit ne hotel

5. Taksa e hyrjes ne Dubrovnikun e vjeter

6. Asistenca me Cicieron profesionist gjate vendeve qe do te vizitojme

——————————————————-

CMIMET E FEMIJVE PER AKOMODIM NE DHOME ME  DY OSE TRE TE RRITUR

➤ 0 –  3.99 vjec paguan 30€

➤ 4–  11.99 vjec paguan 79€

——————————————————-

► Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në Hotel Adria 4 yje ne Dubrovnik perkatesisht

——————————————————-

► Nisja do të bëhet në orën 6:30 të mengjesit të ditës së pare, nga sheshi pizza (mbrapa muzeut kombetar) qender Tiranes

——————————————————-

► Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:

1) Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues ( Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————————————-

► Ne cmim nuk perfshihen:

1) Drekat gjate  diteve te udhetimit

2) Hyrjet neper muze, keshtjella dhe qytetet e vjetra

——————————————————-

SHENIME

► Akomodimi ne dhome teke (sngle) mund te kete extra pagese ne varesi te politikave te hotelve ku qendrome

► Nese krevati nuk do te jete dopjo, atehere do te jene dy krevate teke te bashkuar

► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mundese dokumentacioni, espuls, etj.

► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe udheton me njerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar, dhe pashaporte.

►Me ligjin e ri te miratuar kete vit, nese nuk i ka mbushur 18 vjec dhe deshiron te udhetoje pa pranine e 2 prinderve, duhet patjeter prokure ku pergjegjesia merret nga nje person tjeter i familjes (me lidhje gjaku) qe do te jete pjese e udhetimit, dhe te keni pashaporte

.
.
Udhetim ne  Dubrovnik
 
 
 Çmimet e dhomave
 Dubrovnik
  3  dite
 Tarifa
Hotel 4*   Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
28  , 29     Nentor -  3  dite
 € 89.00
Hotel  4*   Dhomë Standart (Max: 3 Rritur)
  23  Dhjetor - 3 dite
  € 99.00.
 Çmimi për person të Rritur në Dhomë Dyshe
 
 
.
Dubrovnik
.
PENALTI NE RASTET E ANULLIMIT TE REZERVIMIT

• Anullimi deri ne 30 dite kalendarike para nisjes nuk ka penale
• Anullimi 29 dite deri 25 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 20% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 24 dite deri 15 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 50% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 14 dite deri 7 dite kalendarike para dates se anullimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 75% te vleres totale te Paketes.
• Anullimi 7 dite  kalendarike para dates se flimit te Paketes turistike i jep te drejten Kompanise te mbaje 100% te vleres totale te Paketes.

Regullore+kontrata